Uwięzione - fabuła

Hiszpański thriller z wyraźnymi akcentami dramatycznymi, większa część akcji rozgrywa się w więzieniu dla kobiet. W centrum wydarzeń znajduje się młoda, naiwna Macarena Ferreiro, która za oszustwa podatkowe może spędzić siedem lat za kratami w zakładzie Cruz del Sur. Dziewczyna twierdzi, że jest niewinna i szuka sposobu na znalezienie pieniędzy potrzebnych do wpłacenia niebagatelnej kaucji – miliona euro... Macarena bardzo szybko naraża się innym osadzonym (jest niewygodnym świadkiem zabójstwa za więziennymi murami), zwłaszcza niejakiej Zulemie. Sytuacja komplikuje się jeszcze, gdy Macarena dowiaduje się, gdzie ukryto skradzione miliony euro. W więzieniu grozi jej Zulema, natomiast na życie jej bliskich na wolności czyha Hanbal, chłopak Zulemy, nazywany Egipcjaninem. Macarena przechodzi szybką szkołę surowego życia w więzieniu, coraz bardziej zmieniając się ze spokojnej i łagodnej kobiety w zdesperowaną osobę pozbawioną skrupułów.


Powstało 5 serii (a w zasadzie cztery i dokręcony w 2020 roku spin-off), w sumie 48 odcinków, a emitowany w Antena 3 i Fox Spain serial cieszył się tak dużą popularnością, że Netflix zakupił prawa do jego ogólnoświatowej emisji.

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Uwięzione obsada

Uwięzione - obsada

Pełna obsada »
Uwięzione
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat, Sensacyjny
Czas trwania: 50 min.
Scenariusz: Iván Escobar, Esther Martínez Lobato, Álex Pina, Daniel Écija
Produkcja: Hiszpania
Premiera: 2015

Uwięzione - ciekawostki

  1. Pierwsze dwa sezony wyprodukowało studio Antena 3, kolejne Fox Spain, w czasie między zmianą studia projekt był w zawieszeniu, co spowodowało, że spora część obsady zaangażowała się w inne projekty i skład aktorski między 1. i 2. a 3. i 4. sezonem dość znacznie się różni. Zmieniono także hale produkcyjne, pierwsze „przejął” bowiem inny projekt, „Dom z papieru”.

  2.  Maggie Civantos, odtwórczyni głównej roli, Macareny, była jedną z aktorek, które znalazły sobie inne zajęcie po zakończeniu 2. sezonu. W 3. i 4. pojawia się rzecz jasna na ekranie, ale inne zobowiązania ograniczyły te występy do zaledwie 4 odcinków w każdej ze wspomnianych serii.

  3.  Najwa Nimri, grająca Zulemę, miała według scenariusza w kilku scenach wystąpić nago, czuła się jednak niekomfortowo i ostatecznie sceny z jej udziałem przerobiono na „ubrane”.

  4.  Pierwszą i najpoważniejszą kandydatką do roli Zulemy była Alba Flores, która ostatecznie zagrała skazaną za napad Saray.

  5.  Obie panie, zarówno Nimri, jak i Flores, pojawiły się razem na ekranie także w innym popularnym serialu związanym ze światem przestępczym, mianowicie w „Domu z papieru”.

  6.  Postać Zulemy Zahir jest wzorowana – zarówno jeśli chodzi o wygląd fizyczny, jak i zachowania czy manieryzmy – na Varli, czarnym charakterze z filmu „Szybciej koteczku! Zabij! Zabij!” z 1965 roku. Rolę Varli zagrała tam nieco zapomniana dziś japońska aktorka Tura Satana.

  7.  Aż do rozpoczęcia produkcji serial nosił inny roboczy tytuł – „Mosquita muerta”, chodziło tutaj o potoczne powiedzenie „Cicha woda” (oryginalny tytuł hiszpański brzmi ostatecznie „Vis a Vis”).

  8.  Spin-off, czyli „Uwięzione: Hotel Oaza” miał premierę dokładnie w piątą rocznicę emisji pierwszego odcinka pierwszej serii „Uwięzionych”.

  9.  Pierwsza seria miała liczyć początkowo aż 13 odcinków, dwa ostatnie jednak nie zostały nakręcone z powodu kłopotów produkcyjnych (nakładanie się terminów innych projektów wielu członków ekipy).

  10.  Angielska stacja BBC wykupiła prawa do nakręcenia własnej wersji „Uwięzionych”, na razie jednak nie wiadomo, kiedy rozpoczną się zdjęcia.

Uwięzione - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Uwięzione - Opinie

6 + 3 =

Uwięzione - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne