Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

The Kominsky Method


9 głosy
The Kominsky Method
Oceń film
4.56

The Kominsky Method - fabuła

„The Kominsky Method” to komediowy serial o urokach i wadach starości, o męskiej przyjaźni oraz o nigdy niekończącej się pogoni za marzeniami i za... miłosnymi przygodami. Opowiada historię Sandy’ego Kominsky'ego (Michael Douglas), aktora, który życiowe role ma już raczej za sobą, ale który w duchu nadal nie skreśla siebie jako profesjonalisty i wierzy, że wciąż może zagrać w czymś na miarę wymarzonego sukcesu. Dlatego, aby nie rozstać się z zawodem na dobre (i nie musieć przyjmować propozycji grania w reklamie lub filmach, które wydają mu się być na żenującym poziomie) Sandy prowadzi w Los Angeles szkołę aktorską dla młodych adeptów sztuki grania na scenie. Pomaga mu w tym córka, Mindy. Jednak największe wsparcie daje mu Norman  (Alain Arkin), zbliżony do niego wiekiem przyjaciel i jednocześnie jego agent. Razem stanowią przezabawną parę kompanów, którzy na co dzień mierzą się z różnymi problemami - finansowymi, zdrowotnymi, rodzinnymi. I powierzają sobie nawet najbardziej intymne sekrety. 


Starzenie się i umieranie, ukazane w serialu czasem w sposób poważny (ale nie dołujący), a czasem   w komiczny, są nieodzownym elementem fabuły. I oczywiście przedmiotem żartów pary Norman and Sandy. „ - To czwarty pogrzeb w tym miesiącu, w którym uczestniczę.” - żali się Sandy. „- Tak wygląda życie towarzyskie w naszym wieku” - odpowiada Norman, dodając, że kiedy umiera ktoś znajomy, czuje się jakby wygrywał w konkursie. „ - Ha, ha, jeszcze żyję!” - stwierdza z ulgą i odrobiną cynizmu, stojąc nad trumną kolegi.  


Serial przyzwyczaja widzów także do tego, że związki partnerskie i seks nie są zarezerwowane wyłącznie dla młodych osób. Sandy, mężczyzna po siedemdziesiątce, wdaje się w przygodę miłosną ze swoją kursantką Lisą, atrakcyjną pięćdziesięciolatką. Z kolei córka Sandy’ego, Mindy, spotyka się ze starszym dwa razy od siebie Martinem, sześćdziesięcioparolatkiem, a Norman, już jako osiemdziesięcioletni wdowiec, odnawia dawny związek z niewiele młodszą od siebie, ale wciąż atrakcyjną Madelyn. 


Atutem serialu są komiczne dialogi, jakie prowadzą ze sobą aktorzy, a prym wiodą w tym Sandy Kominsky i Norman Newlander. Rozmowy tej pary podczas wspólnych przejażdżek samochodem albo przy lunchu w ulubionej restauracji są jak niekończące się skecze, wśród których usłyszycie nawet te mało poprawne politycznie. I chociażby dla tych zabawnych relacji warto ten serial obejrzeć i zapewnić sobie przy tym rozrywkę na naprawdę niezłym poziomie.


Top: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - The Kominsky Method obsada

The Kominsky Method - obsada

Lisa - The Kominsky Method
Lisa
Nancy Travis
Martin - The Kominsky Method
Martin
Paul Reiser
Mindy Kominsky - The Kominsky Method
Mindy Kominsky
Sarah Baker
Norman Newlander - The Kominsky Method
Norman Newlander
Alan Arkin
Phoebe - The Kominsky Method
Phoebe
Lisa Edelstein
Sandy Kominsky - The Kominsky Method
Sandy Kominsky
Michael Douglas
Pełna obsada »
The Kominsky Method
Kategoria: Seriale
Gatunek: Komediowy
Czas trwania: 30 min.
Scenariusz: Chuck Lorre
Produkcja: USA
Premiera: 2018

The Kominsky Method - ciekawostki

  1. Trzy sezony „The Kominsky Method” wyprodukowano w latach 2018-2021. Twórcą serialu jest Chuck Lorre, scenarzysta i reżyser znany z innych komediowych produkcji, takich jak „Teoria wielkiego podrywu”, „Mike i Molly”, „Mamuśka” czy „Dharma i Greg”.

  2. Rolę byłej żony Sandy’ego Kominsy’ego (Michael Douglas), Roz, zagrała w serialu Kathleen Turner, która partnerowała aktorowi w kasowym, przygodowym filmie z lat 80., zatytułowanym „Miłość, szmaragd i krokodyl”.

  3. Epizodyczną rolę lekarza (doktora Wexlera), u którego Sandy szuka porady na dręczące go dolegliwości, zagrał Danny DeVito.

  4. W drugim sezonie, w roli Madelyn, wdowy zainteresowaniem odnowieniem znajomości z Normanem Newlanderem (Alan Arkin) pojawia się Jane Seymour, znana głównie z serialu „Dr Quinn” z lat 90.

  5. W trzecim sezonie jako gość zaproszony do studia szkoły aktorskiej Sandy’ego Kominsky’ego pojawia się sam Morgan Freeman, grający... po prostu siebie.

  6. Produkcję docenili również krytycy, czego dowodem jest Złoty Glob dla najlepszego serialu komediowego oraz dla najlepszego aktora w serialu komediowym (pierwszoplanowa rola Michaela Douglasa).

The Kominsky Method - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

The Kominsky Method - Opinie

9 + 2 =

The Kominsky Method - polecane w tej kategorii

The Kominsky Method - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne