Siobhan "Shiv" Roy
BIOGRAFIA Sarah Snook
CHARAKTERYSTYKA
Jedyna córka Logana Roya, siostra Connora, Romana i Kendalla. Urodziła się w Anglii, po rozwodzie Logana z Caroline wyjechała do USA. Co prawda ma na imię Siobhan, ale wszyscy mówią o niej Shiv. Urodzony mówca i przywódca, ale przez dłuższy czas bardziej od pozycji dyrektora generalnego Waystar Royco interesuje ją świat polityki. Ma odmienne poglądy niż reszta rodziny, skręcając dość mocno w stronę lewicy. Jej mężem jest Tom Wambsgans, matką chrzestną Gerri. Z mężem jest na zasadach wolnego związku, nawiązuje romanse zarówno z mężczyznami, jak i kobietami. Obawia się samotności i tego, że zostanie przez kogoś skrzywdzona, ale jest pewna siebie i dominująca.
WYGLĄD
Niewysoka szczupła blondynka (włosy przechodzą w rudawy odcień), z włosami do ramion. Zawsze elegancka. Zdarza się jej ubierać w seksowne stroje, podkreślające zwłaszcza jej piękny biust. Gdy jest zestresowana lub zła, mocno zaciska szczęki lub przygryza paznokcie.
BIOGRAFIA
Sezon 1
Wspólnie z Tomem wybierają prezent na 80. urodziny Logana. Bierze udział w kłótni rodzeństwa z ojcem, który postanowił pozostać figurą numer jeden z Waystar Royco. Gdy ojciec ma udar, dochodzi do spięć Siobhan z macochą. Tom oświadcza się jej w szpitalu podczas wizyty u ojca. Zatrudnia detektywa Nate'a, byłego kochanka, aby zbadał przeszłość Marcii. Przygotowuje się do imprezy charytatywnej z Tomem, jedzie z Nate'em do Waszyngtonu, aby nawiązać współpracę z politykiem, demokratą Gilem, który jest oficjalnie wrogiem jej ojca. Spędza noc z Nate'em.
Wspólnie z rodziną przybywa na ranczo Connora podczas rodzinnej sesji terapeutycznej, ale wyjeżdża spotkać się z Gilem, trwa jej romans z Nate'em. Dostaje telefon od Marcii, macocha mówi, że Logan nie przyjedzie na jej ślub z powodu choroby. Przed ślubem rozmawia z matką, a potem namawia Toma, by zdradził jej szczegóły dotyczące skandalu na jachtach. Niespodziewanie, z wielką pompą, na ślub przylatuje Logan. W noc poślubną wyznaje Tomowi, że chce wolnego związku i że miała romans z Nate'em. Tom zgadza się na taki układ, lecz każe wyjechać Nate'owi.
Sezon 2
Siobhan i Tom skracają swój miesiąc miodowy, by przyjechać na rodzinny zjazd Royów do Hamptons. Tam Logan mówi Siobhan, że widzi ją w roli dyrektora generalnego, ale dopiero za trzy lata, a już teraz awansuje Toma na prezesa ATN.
Zostaje na pewien czas szefem sztabu wyborczego Gila, ma też wyperswadować kandydowanie Connorowi. Ma krótkotrwałą przygodę z Chrisem, jednym z aktorów z teatry Willi. Jest na spotkaniu z Pierce'ami, właściciele Pierce Media chcą sprzedać udziały, ale tylko wtedy, gdy Siobhan będzie stała za sterami Waystar Royco, co budzi gniew Logana. Pojawia się na konferencji dotyczącej zarzutów wobec skandalu na jachtach, potem dostaje od Rhei propozycję współpracy z firmą Pierce'ów, a w końcu leci z Romanem do Anglii, by negocjować z matką sprzedaż jej udziałów w firmie.
Przyjeżdża na premierę „Sands” autorstwa Willi. Mówi Marcii o romansie Logana z Rheą. Ostrzega swych braci przed Rheą, która według niej gra na dwie bramki i czyha na przejęcie Waystar Royco. Na prośbę ojca oferuje pieniądze Kirze, ofierze skandalu seksualnego, w zamian za wycofanie oskarżeń.
Podczas weekendu na jachcie Siobhan organizuje trójkąt z Tomem i inną kobietą, spotkanie nie jest zbyt udane, a Tom wyznaje jej, że tak naprawdę nie jest szczęśliwy w otwartym związku. Siobhan ogląda w telewizji wypowiedź Kendalla, który nie bierze na siebie winy w sprawie skandalu i oskarża o wszystko Logana.
Sezon 3
Logan wysyła z Sarajewa Siobhan do Nowego Jorku, aby załatwiła formalności związane z objęciem tymczasowo funkcji dyrektora generalnego – w rzeczywistości ma być figurantem. Okazuje się to jednak niemożliwe, stąd stanowisko to obejmuje Gerri. Przyjmuje zaproszenie Kendalla, który chce zjednoczyć rodzeństwo przeciwko ojcu, kiedy jednak okazuje się, że sam chce stanąć na czele firmy, sojusz nie dochodzi do skutku. Logan oferuje córce eksponowaną posadę prezesa ds operacji wewnętrznych. Siobhan przemawia w ratuszu, próbuje ją zdyskredytować Kendall, siostra odgryza się, wyjawiając jego liczne mroczne sekrety, dotyczące uzależnienia i problemów w małżeństwie.
Logan próbuje poprzez Siobhan wpłynąć na ATN, aby firma ta w dobrym świetle przedstawiła go w Białym Domu. Podczas wyborów prezydenckich Siobhan popiera konserwatystę Ricka Salgado, który twierdzi, że powinna stanąć na czele Waystar Royco. Podczas imprezy z okazji 40. urodzin Kendalla Siobhan wspólnie z Romanem negocjują z Mattsonem z GoJo, atmosferę psuje prezent od Logana, czyli skierowana do Kendalla propozycja dotycząca wykupienia za ogromne pieniądze jego udziałów w Waystar Royco.
Siobhan przybywa na ślub Caroline, matka wyjawia jej, że nigdy nie chciała mieć dzieci i jej także to odradza. Kobieta, mimo że nigdy o dziecku nie myślała, na złość matce mówi Tomowi, że chce dziecka, dodaje jednak, że nigdy go naprawdę nie kochała, co stara się potem obrócić w żart.
Rodzeństwo odkrywa, że ojciec próbował sprzedać firmę bez ich udziału, buntują się przeciw ojcu. Okazuje się jednak, że Logan dowiedział się o buncie i zmienił umowę rozwodową z Caroline tak, by dzieci nie mogły go zawetować w takiej sytuacji.
Siobhan "Shiv" Roy - powiązania postaci Sukcesja

Aktor: | Sarah Snook |
Ojciec: | Logan Roy |
Matka: | Caroline Collingwood |
Bracia: |
Connor Roy (przyrodni) Kendall Roy Roman Roy |
Siobhan "Shiv" Roy - Opinie