Narcos: Meksyk - fabuła

Serial kryminalny, który miał być początkowo kontynuacją „Narcos”: pierwszy sezon „Narcos: Meksyk” w zamierzeniu był czwartym sezonem oryginalnego serialu. Ostatecznie scenariusz przerobiono, aby powstał osobny projekt. W przeciwieństwie do oryginału, którego akcja koncentrowała się na Kolumbii, tutaj fabuła została przeniesiona do Meksyku. Wiele z postaci pojawiających się na ekranie jest wzorowana na autentycznych agentach i przestępcach, choć ich historie zostały niekiedy udramatyzowane lub nieco zmienione.


Serial koncentruje się na przedstawieniu rosnących wpływów meksykańskich handlarzy narkotyków, którzy z małych grup, działających w dużej mierze na własną rękę, przekształcają swe oddziały w duże i siejące grozę kartele, z którymi muszą się liczyć nawet Kolumbijczycy. W centrum uwagi znajduje się Miguel Gallardo, rosnący w siłę mafijny boss, a także tropiący go agent DEA Kiki Camarena. Kluczowym punktem jest śmierć Camareny i ściągnięcie przez agenta Walta Breslina do Meksyku grupy odpowiedzialnej za wytropienie winnych i ich ukaranie.


Nakręcono trzy sezony serialu, premiera ostatniego z nich miała miejsce 5 listopada 2021 roku.

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Narcos: Meksyk obsada

Narcos: Meksyk - obsada

Pełna obsada »
Narcos: Meksyk
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat, Kryminał
Czas trwania: 60 min.
Scenariusz: Carlo Bernard, Doug Miro, Chris Brancato
Produkcja: Meksyk / USA
Premiera: 2018

Narcos: Meksyk - ciekawostki

  1. Aktor Wagner Moura, grający w „Narcos” Pablo Escobara, wyreżyserował dwa odcinki trzeciego sezonu „Narcos: Meksyk”. Pojawił się też epizodycznie na ekranie w roli kolumbijskiego bossa w piątym odcinku pierwszej serii.

  2.  Prace nad serialami podejmującymi drażliwy temat handlu narkotykami bywają bardzo ryzykowne. Przekonał się o tym Carlos Muñoz Portal, który na potrzeby serialu szukał ciekawych plenerów – znaleziono go martwego, z licznymi ranami postrzałowymi nieopodal miasta Temascalapa... Sprawców nigdy nie odnaleziono. Po jego śmierci znacznie wzmocniono ochronę całej ekipy.

  3.  Zdjęcia do serialu w całości zostały nakręcone w Meksyku.

  4.  Większość piosenek, które usłyszymy w serialu, to tak zwane narcocorridos, specyficzna meksykańska odmiana pieśni ludowych, których bohaterami są handlarze narkotyków, mafijni bossowie, przemyt, kokaina (można je porównać do „błatnych pieśni” popularnych w krajach dawnego ZSRR).

  5.  Narratorem w dwóch pierwszych sezonach jest agent Walt Breslin, w trzecim natomiast zostaje nim dziennikarka „La Voz”, Andrea Nuñez.

  6. Michael Peña, grający agenta Camarenę, przed rozpoczęciem zdjęć spotkał się z Miką Camareną, wdową po nim, aby zyskać jak najwięcej informacji na temat zachowań i zwyczajów swego bohatera.

  7.  Miguel Gallardo, bohater grany przez Diego Lunę, praktycznie nie rozstaje się na ekranie z papierosami. Aktor przed rozpoczęciem zdjęć zapowiedział, że zamierza palić prawdziwe papierosy, nie zwyczajowo praktykowane na planie ziołowe, gdyż – jako palacz – potrafi od razu wychwycić, które zostały w filmie użyte.

  8.  O ile w „Narcos” Kolumbijczycy byli grani głównie przez aktorów z innych latynoskich krajów, o tyle meksykańscy bohaterowie w „Narcos: Meksyk” niemal w całości wywodzą się właśnie z kraju, o którym opowiada serial.

  9.  W ostatnich minutach 10. odcinka pierwszej serii fani wychwycili niemałą wpadkę twórców: otóż przez moment na ekranie pojawia się widok lecącego drona (który był częścią wyposażenia ekipy). Może nie byłoby w tym nic dziwnego, ale akcja rozgrywa się wówczas w latach 80. XX wieku...

  10.  Pod koniec 2017 roku Netflix ogłosił realizację czwartego sezonu „Narcos”. Dopiero w lipcu 2018 roku przekazano wieści, że nie będzie to jednak kolejny sezon „Narcos”, a pierwszy sezon nowego serialu, spin-offu z nową obsadą.

Artykuły

Narcos: Meksyk - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Narcos: Meksyk - Opinie

10 + 6 =

Narcos: Meksyk - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne