Fot: Shutterstock

Szeptun

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Mężczyzna niegdyś był popem. Obecnie jest starym znachorem, którego wszyscy mają za wariata. Ciężko się z nim porozumieć, natomiast, patrząc na jego relację z Rebrowem, mężczyzna ma dobre serce.


WYGLĄD


Szeptun to starszy mężczyzna. Jest bardzo zaniedbany, o czym świadczą jego zniszczone i brudne ubrania, których nie zmienia czy niechlujny zarost.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Szeptun to były grekokatolicki pop, któremu w pożarze zginęła cała rodzina. Wtedy stracił zmysły i od tego czasu nic nie mówi. Mieszka w lesie i jest miejscowym znachorem, błąka się pomiędzy Polską i Ukrainą. Strażnicy od czasu do czasu zgarniają go na dołek, a Rebrow zazwyczaj odwozi go do „domu”, często wyciągając od niego jakieś przydatne informacje, ponieważ wie, że ten człowiek widzi, co dzieje się obecnie w lesie. Mężczyzna rysuje węglem po ścianach – zazwyczaj naturę, wilki, ale też kobietę, która przypomina kapitanowi Ewę, więc jest przekonany, że tamten ją widział. Rebrow również ją zobaczy po tym, jak wypije halucynogenny napój od Szeptuna. Kolejny raz znachor pomaga Wiktorowi, pokazując zwłoki Czerwia, uciekiniera z Ukrainy, a pod koniec sezonu dzięki przebraniu Szeptuna w swoje ubrania i założeniu jego łachmanów, mężczyźnie udaje się uciec, podczas gdy straż goni tego drugiego.

Pełna biografia »

Szeptun - powiązania postaci

Szeptun
Fot: Sławek / Wikimedia Commons, CC BY-SA 2.0
Aktor: Marian Dziędziel

Szeptun - Opinie

4 + 8 =

Wataha - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne