Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Lalo Salamanca

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jeden z głównych bohaterów serialu “Zadzwoń do Saula” w sezonach 4-5. Jest członkiem przestępczej rodziny Salamanców, siostrzeńcem Hectora i kuzynem Tuco. Jakiś czas po wylewie wujka przyjeżdża do Albuquerque, aby nadzorować prawidłowe funkcjonowanie biznesów kartelu. Tutaj jego losy krzyżują się z Nacho Vargą i Jimmym McGillem, którym Lalo posługuje się, gdy trafia do aresztu. Po wyjściu za kaucją Lalo zaczyna zainteresować się operacją Gustava Fringa, rozpoczynając tym samym śledztwo na własną rękę. 


WYGLĄD


Lalo to wysoki mężczyzna meksykańskiego pochodzenia w wieku ok. czterdziestu lat. Nosi starannie zaczesane, prześwitujące postępującą siwizną włosy, oraz bujne wąsy. Lalo w przeciwieństwie do reszty rodziny Salamanców cechuje się dużą charyzmą i urokliwym usposobieniem.


BIOGRAFIA


Sezon 4


Lalo przybywa do Albuquerque po wylewie Hectora, aby przejąć interesy Salamanców. Odwiedza wujka w domu opieki i wręcza mu pamiątkowy dzwonek, po czym zaczyna interesować się sekretną operacją Gustavo Fringa. W tym celu śledzi Mike’a, gdy ten usiłuje odnaleźć zbiegłego inżyniera pracującego nad sekretnym, podziemnym laboratorium Gusa. Lalo zabija niewinnego recepcjonistę hotelu, w którym ukrył się inżynier, i przesłuchuje go telefonicznie, podając się za jednego z ludzi Fringa. Lalo dowiaduje się kilku szczegółów o planach Gustavo i ucieka z miejsca zdarzenia, zdeterminowany, aby przeprowadzić śledztwo na własną rękę.


Sezon 5


Lalo spotyka się z Gusem i Mike’em, którzy przekonują go, że tajemniczy projekt, o którym dowiedział się Lalo ma służyć interesom zarówno Fringa, jak i kartelu, ukrywając tym samym swoje prawdziwe zamiary. Lalo pozostaje sceptyczny i kontaktuje się z Saulem Goodmanem, gdy jeden z jego pomagierów ląduje w areszcie. Saul wywiązuje się z powierzonego mu zadania, na co Lalo reaguje entuzjastycznie, zadowolony z „kryminalnego prawnika”, którego polecił mu Nacho. Lalo przechwytuje jednego z ludzi Gusa i planuje za jego sprawą wydać wszystkich dilerów Fringa, skutecznie zadając tym samym cios jego operacji. Wtedy Mike doprowadza do aresztowania Lalo, odnajdując świadka morderstwa recepcjonisty hotelu. Lalo nawiązuje kontakt z Saulem, aby reprezentował jego interesy i doprowadził do wypuszczenia go za kaucją, po czym zleca Nacho wysadzenie jednej z restauracji należącej do Gusa sieci Los Pollos Hermanos. Saulowi udaje się i kaucja Lalo zostaje wyznaczona na siedem milionów dolarów. Wysyła on Goodmana, aby odebrał pieniądze z terenów pustynnych, obiecując mu, że w zamian zostanie „przyjacielem kartelu”. Saul wraca z pieniędzmi i Lalo wychodzi za kaucją, zaczyna jednak węszyć wokół zdarzeń na pustyni, gdzie doszło do domniemanej strzelaniny. Odwiedza w tym celu Saula i Kim, aby potwierdzić ich wersję wydarzeń. Kim przekonuje go, że Saul mówi prawdę, po czym usatysfakcjonowany Lalo wychodzi.


Lalo informuje wujka w domu starców, że musi z powrotem udać się do Meksyku, aby ucichła sprawa dokonanego przez niego morderstwa, chcąc tym samym oddalić podejrzenia policji od całej rodziny Salamanców. Wynajmuje Nacho na swojego kierowcę i udaje się zagranicę. Nie wie jednak, że Gus zlecił na niego nalot i gdy profesjonalni zabójcy mordują wszystkich jego bliskich, Lalo z trudem udaje się ujść z życiem. Orientuje się, że został zdradzony przez współpracującego z Gusem Lalo i poprzysięga na nich zemstę, wcześniej wymuszając na jednym z zabójców, aby doniósł on do centrali wiadomość o wykonaniu powierzonego im zadania.

Pełna biografia »

Lalo Salamanca - powiązania postaci

Lalo Salamanca
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Tony Dalton

Lalo Salamanca - Opinie

1 + 9 =

Zadzwoń do Saula - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne