Fot: Shutterstock

Alex Standall

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Alex to jeden z głównych bohaterów serialu „Trzynaście powodów”, grany przez Milesa Heizera. Jest on uczniem Liberty High School w Crestmont w stanie Kalifornia, na początku serialu ma 17 lat. Zaprzyjaźnia się z Hannah i Jessicą – z tą drugą ostatecznie wchodzi w romantyczną relację. Później jednak Alex spotyka się także z Charliem St. Georgem i Winstonem Williamsem. Jego tożsamość seksualna nie jest w serii jednak wyjaśniona. 
Alex jest trzecim „powodem” samobójstwa Hannah Baker


WYGLĄD


Alex jest chłopakiem szczupłej postury, raczej niewysokim. Ma on jasną cerę, niebieskie oczy i tlenione blond włosy – w późniejszym czasie rezygnuje z nich na rzecz naturalnego brązu. W nosie nosi kolczyk septum (który wyjmuje po wypadku), ubiera się dość luźno, w ciemne barwy. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Alex przeprowadza się do Evergreen County, gdzie zaprzyjaźnia się z Hannah i Jessicą. Alex i Jessica wiążą się z sobą na jakiś czas. Z czasem Alex zyskuje popularność w grupie rówieśników. To on tworzy listę „hot or not”, gdzie umieszcza Hannah po stronie „best ass”, a Jessicę „worst ass”. Zdarzenie i związane z nimi implikacje (czuje się winny śmierci koleżanki) wywołuje w nim jednak wyrzuty sumienia i chłopak posuwa się do próby samobójczej – strzela sobie w głowę. Jego stan jest krytyczny. 


Sezon 2


Alex przeżywa, w wyniku próby samobójczej ma jednak problemy z poruszaniem się i traci wspomnienia dotyczące ostatniego miesiąca życia. Sprawia to, że nie pamięta, co powiedziała na jego temat Hannah na swoich kasetach. Chłopak stopniowo zaczyna miewać przebłyski wspomnień. Nawiązuje też ponowny, choć chwilowy, romans z Jessicą.


Sezon 3


Chłopak stara się rozbudować masę mięśniową, jednak zostaje przekonany, by wspomóc się sterydami, które chce kupić od Bryce’a. Później Alex i Jessica znajdują poważnie rannego Bryce’a, ten błaga ich o pomoc. Mimo to Alex popycha Bryce’a do wody, a ten tonie. 


Sezon 4


W czwartym sezonie Alex odkrywa swoją seksualność i wplątuje się w romanse z Winstonem Williamsem i Charliem St. Georgem. Z tym drugim idzie nawet na bal maturalny, gdzie zostają wybrani na króla i króla balu. Alex wyznaje Winstonowi, że zepchnął Bryce’a z molo, ten jednak przyznaje, że wciąż za bardzo go kocha, by zrujnować mu życie i wyjawić to komukolwiek. 


 

Pełna biografia »

Alex Standall - powiązania postaci

Alex Standall
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Miles Heizer
Ojciec: Bill Standall

Alex Standall - Opinie

1 + 6 =

Trzynaście powodów - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne