Fot: Shutterstock

Olivia Baker

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bohaterka serialu „Trzynaście powodów”, grana przez Kate Walsh. Jest matką Hannah Baker, dziewczyny, która popełniła samobójstwo. Kobieta prowadzi wraz z mężem aptekę. 


WYGLĄD


Jest szczupłą kobietą o niebieskich oczach i długich brązowych włosach – zazwyczaj upiętych w kok.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Olivia Baker próbuje dowiedzieć się więcej na temat śmierci córki. Przeszukuje jej szkolną szafkę i znajduje listę, którą stworzył Alex. Potem dowiaduje się także, że Hannah była w szkole upokarzana. Kobieta pozywa szkołę za śmierć córki. Później znajduje też listę z nazwiskami osób, których dotyczą taśmy – nie wie jednak, co oznaczają wypisane na niej imiona. Gdy pyta Tony’ego, czy wie coś na ten temat, ten zaprzecza. W końcu jednak przekazuje jej nagrania Hannah zgrane na nośnik USB.


Sezon 2


Olivia i Andy są w separacji. Okazuje się, że mężczyzna ma romans. Później okazuje się także, że Hannah napisała wiersz na ten temat, mimo że matce wydawało się, że nie ma ona świadomości problemów rodziców. Podczas procesu Olivia zostaje zapytana, czemu nigdy nie zdecydowała się zabrać córki do psychiatry, skoro w jej rodzinie zdarzały się przypadki chorób psychicznych. Kobieta mówi, że Hannah zawsze sprawiała wrażenie radosnej. Przysięgli uznali, że szkoła jest niewinna śmierci dziewczyny. Olivia zdecydowała się wyprowadzić do Nowego Jorku, co było zawsze marzeniem jej córki. 


Sezon 3


Kobieta powraca do miasta w związku z przesłuchaniem w sprawie śmierci Bryce’a Walkera. Krytykuje jednak działania policji, które bardziej skupiają się na gwałcicielu niż jego ofiarach. Okazuje się także, że w pewnym momencie zostawiła wiadomość na skrzynce Claya, gdzie przyznaje, że życzy Bryce’owi śmierci i gdyby mogła, zastrzeliłaby go.


 

Pełna biografia »

Olivia Baker - powiązania postaci

Olivia Baker
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Kate Walsh
Profesja: właścicielka apteki
Córki: Hannah Baker

Olivia Baker - Opinie

7 + 3 =

Trzynaście powodów - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne