Fot: lev radin / Shutterstock.com

Celeste Wright

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jedna z pięciu głównych bohaterek serialu „Wielkie kłamstewka”, grana przez Nicole Kidman. Żona Perry’ego Wrighta, matka Maxa i Josha Wrightów. Najlepsza przyjaciółka Madeline Mackenzie. Jest starsza od swojego męża, a jej wiek przyczynił się do problemów z zajściem w ciążę. Kiedy została matką, porzuciła zawód prawniczki, jednak od czasu do czasu wykorzystuje swoje doświadczenie zawodowe. Bardzo kocha swojego męża, z którym tworzy przemocowy związek. Sprawia wrażenie osoby nieustannie zamyślonej. W towarzystwie przyjmuje rolę wycofanej i cichej, lecz przenikliwej obserwatorki. Buduje poczucie własnej wartości na podstawie opinii innych osób.


WYGLĄD


Celeste jest bardzo wysoką i szczupłą kobietą. Jej cechą charakterystyczną są długie, rude włosy oraz pełne smutku, niebieskie oczy. Na co dzień nie nosi żadnych fryzur, jednak spina swoje włosy w kucyk, gdy wybiera się na spotkanie służbowe. Zazwyczaj ubiera się w golfy i inne ubrania zakrywające całe ciało. Preferuje stonowane kolory, przede wszystkim beże, brązy i kremy. Cechami jej stylu są prostota i elegancja.


BIOGRAFIA


Sezon 1


W dniu rozpoczęcia roku szkolnego Celeste poznaje nowo przybyłą do Monterey Jane Chapman, która zaprzyjaźnia się z jej najlepszą przyjaciółką, Madeline Mackenzie. Bohaterka nie jest przekonana, że to syn Jane skrzywdził Amabellę Klein w szkole, jednak jej mąż, Perry Wright, prosi ją, aby ich synowie nie spędzali czasu z chłopcem. Prośba przeradza się w kłótnię. Z czasem okazuje się, że sprzeczki pomiędzy małżonkami coraz częściej przybierają kształt agresywnych szarpanin, a te z kolei prowadzą do brutalnych zbliżeń seksualnych. Celeste stara się ukrywać siniaki, które zostają na jej ciele po rodzinnych awanturach. Udaje się z mężem na psychoterapię. Pewnego dnia, gdy Perry nie może jej towarzyszyć, bohaterka idzie na spotkanie sama. Razem z psychoterapeutką obmyśla plan wyprowadzki z domu, która ma uratować ją przed agresywnym mężem. W międzyczasie na jaw wychodzi informacja, że to Max Wright prześladuje Amabellę w szkole. 


W dniu szkolnej imprezy charytatywnej Perry dowiaduje się o planowanej wyprowadzce. W trakcie jego kłótni z Celeste i jej koleżankami okazuje się, że Jane zna męża bohaterki. Szamotanina kończy się śmiercią Perry’ego Wrighta.


Sezon 2


Po śmierci męża do Celeste wprowadza się jej teściowa, Mary Louise Wright, która ma jej pomóc w opiece nad dziećmi w czasie, gdy cała rodzina przechodzi przez okres żałoby. Bohaterka kontynuuje psychoterapię, jednak ma problem z powrotem do normalności. Powoli traci kontrolę nad swoim życiem. Zaczyna łączyć spożywanie alkoholu ze środkami nasennymi, co prowadzi do wypadku samochodowego oraz nieplanowanych, krótkotrwałych romansów. 


Celeste informuje swoich synów o tym, że Ziggy Chapman jest ich przyrodnim bratem. Razem z Jane Chapman aranżują więcej spotkań trzech chłopców.


W chwili słabości Celeste policzkuje swoją teściową, która nie wierzy w to, że jej syn miał skłonności do przemocy fizycznej. Po tym, jak Mary Louise składa wniosek o ustanowienie opieki nad Maxem i Joshem, bohaterka zmuszona jest do walki o swoje dzieci.


 

Pełna biografia »

Celeste Wright - powiązania postaci

Celeste Wright
Fot: Tinseltown / Shutterstock.com
Aktor: Nicole Kidman
Profesja: niepraktykująca prawniczka
Synowie: Max i Josh Wright

Celeste Wright - Opinie

1 + 3 =

Wielkie kłamstewka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne