Fot: lev radin / Shutterstock.com

Sukcesja - fabuła

Logan Roy jest prezesem Waystar Royco, jednego z największych konglomeratów medialnych na świecie. Stoi także na czele niezwykle bogatej i wpływowej rodziny. Po sześćdziesięciu latach pracy w biznesie planuje przekazać swoją firmę synowi, Kendallowi. Dzień osiemdziesiątych urodzin ma być momentem symbolicznej koronacji jego potomka na dyrektora generalnego Waystar Royco. W ostatniej chwili Logan jednak zmienia zdanie. Pomiędzy czwórką jego dzieci – Kendallem, Connorem, Siobhan i Romanem – rozpoczyna się walka o władzę. Każde z nich przyjmuje inną strategię, której celem jest przejęcie wpływów. Dalszych krewnych oraz członków zarządu również interesuje najwyższe stanowisko w firmie, co dodatkowo potęguje napięcie między bohaterami.


Top: lev radin / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Sukcesja obsada

Sukcesja - obsada

Caroline Collingwood - Sukcesja
Caroline Collingwood
Harriet Walter
Connor Roy - Sukcesja
Connor Roy
Alan Ruck
Ewan Roy - Sukcesja
Ewan Roy
James Cromwell
Frank Vernon - Sukcesja
Frank Vernon
Peter Friedman
Gerri Kallman - Sukcesja
Gerri Kallman
J. Smith-Cameron
Greg Hirsch - Sukcesja
Greg Hirsch
Nicholas Braun
Pełna obsada »
Sukcesja
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 60 min.
Scenariusz: Jesse Armstrong
Produkcja: USA
Premiera: 2018

Sukcesja - ciekawostki

 1. Brian Cox, odtwórca roli seniora rodu Logana Roya, jest tak naprawdę tylko 10 lat starszy od Alana Rucka, który w serialu zagrał jego syna Connora.

 2.  Twórcy serialu wielokrotnie ogłaszali, że bohaterowie nie są wzorowani na klanie Murdochów (choć pierwsza wersja scenariusza mówiła właśnie o nich). Sami Murdochowie, zwłaszcza córka i czwarta żona Ruperta Murdocha, przyznają, że są wielkimi fankami „Sukcesji”.

 3.  W serialu pojawia się wiele odniesień do „Króla Leara”. Samo nazwisko Roy to zresztą po francusku właśnie „Król”.

 4.  HBO ogłosiło, że wydany zostanie 4. sezon „Sukcesji”, najprawdopodobniej będzie to definitywne pożegnanie z klanem Royów, aczkolwiek pojawiły się także pomysły na nakręcenie w sumie pięciu sezonów.

 5.  Realizacja 3. sezonu „Sukcesji” opóźniła się o pół roku z powodu pandemii koronawirusa.

 6.  Aktorzy występujący w „Sukcesji” mają spore pole do popisu, niektóre sceny są nagrywane dwukrotnie – pierwszy raz według scenariusza, drugi zaś jako aktorska improwizacja. Część improwizowanych scen znalazła się w filmie (np. urodzinowe spotkanie przy stole w pierwszym odcinku, przerażenie Kendalla w łazience, gdy dowiaduje się o planach ojca).

 7.  Jesse Armstrong, scenarzysta „Sukcesji”, do tej pory pisał scenariusze wyłącznie do seriali komediowych i sitcomów „Fresh Meat” oraz „Peep Show”.

 8. Ujęcia z siedziby Waystar Royco kręcono w 1 World Trade Center w Nowym Jorku - najwyższym budynku w USA.


 9. Sukcesja - czy będzie 5. sezon?


  Chociaż pojawiają się różne plotki, na ten moment wygląda na to, że 4. sezon „Sukcesji” był pożegnaniem z jej bohaterami.

Sukcesja - gdzie obejrzeć

od 29,99 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj
40 zł
w pakiecie
Oglądaj

Sukcesja - Opinie

4 + 4 =

Sukcesja - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne