Fot: Artography / Shutterstock.com

Narcos - fabuła

Kolumbia, lata 70. XX wieku. Pablo Escobar prowadzi niewielki nielegalny interes, szmuglując głównie papierosy i alkohol. Jego życie zmienia spotkanie z Mateo Moreno, zwanym Karaluchem. Ten chilijski chemik namawia Escobara na produkcję nowego narkotyku – kokainy. Szybka produkcja tej substancji i ogromny popyt w USA sprawiają, że Escobar inwestuje w budowę kilku laboratoriów w dżungli, ustala także trasy przemytu produktu do Miami. Rosnący w siłę szef kartelu zwraca na siebie uwagę DEA, która przysyła do Medellín swoich najlepszych agentów, Steve'a Murphy'ego i Javiera Peñę, aby przyjrzeli się z bliska działalności Escobara. Mają zatrzymać coraz większy eksport kokainy do USA i znaleźć dowody obciążające Escobara, który w międzyczasie zaczyna także zajmować się polityką.


Amerykański serial wyprodukowany dla platformy Netflix. Pierwszy sezon ukazał się 28 sierpnia 2015 roku. Nakręcono 3 sezony, potem kolejne 3 kontynuacji serialu „Narcos: Meksyk”, w którym pojawia się kilku bohaterów znanych z „Narcos”. W 2016 roku „Narcos” zdobył Złoty Glob dla najlepszego serialu dramatycznego, a odtwórca głównej roli, Wagner Moura, odebrał statuetkę dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym.


Top: Artography / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Narcos obsada

Narcos - obsada

Connie Murphy - Narcos
Connie Murphy
Joanna Christie
Fabio Ochoa Vasquez - Narcos
Fabio Ochoa Vasquez
Roberto Urbina
Gerda Salazar - Narcos
Gerda Salazar
Vicky Hernandez
Gustavo de Jesus Gaviria - Narcos
Gustavo de Jesus Gaviria
Juan Pablo Raba
Helmer
Helmer "Pacho" Herrera
Alberto Ammann
Horacio Carrillo - Narcos
Horacio Carrillo
Maurice Compte
Pełna obsada »
Narcos
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat, Kryminał, Historyczny
Czas trwania: 50 min.
Scenariusz: Carlo Bernard, Doug Miro, Chris Brancato
Produkcja: USA / Kolumbia
Premiera: 2015

Narcos - ciekawostki

  1. Grający Pablo Escobara Wagner Moura jest Brazylijczykiem, jego ojczystym językiem jest więc portugalski. Grając szefa kartelu, musiał nauczyć się hiszpańskiego.

  2.  Nie było to jego jedyne poświęcenie – dla potrzeb roli przytył blisko 20 kilogramów!

  3. Rola Escobara nie była pierwszym ekranowym kontaktem Moury z narkotykami, z tym że wcześniej, grając kapitana specjalnej jednostki BOPE w „Elitarnych”, stał po drugiej stronie barykady, odtwarzając postać zaciekłego wroga handlarzy narkotyków.

  4.  W pewnym momencie Pablo Escobar wypowiada do Fernando Duque zdanie: „Nie, nie jestem bogaty. Jestem biednym człowiekiem z pieniędzmi, a to nie to samo”. Owo zdanie wypowiedział swego czasu kolumbijski noblista, autor „Stu lat samotności” Gabriel Garcia Marquez.

  5.  Tytułowe „narcos” nie oznacza narkotyków. „Narco” to potoczne wyrażenie, będące skrótem od hiszpańskiego „narcotraficante”, oznaczające przemytnika. Tak więc „narcos” to dosłownie „przemytnicy narkotyków”.

  6.  Ekranowi gangsterzy najchętniej korzystają z pistoletów maszynowych Uzi izraelskiej produkcji. Na planie jednak nie było w ogóle takiej broni. Ta, którą widzimy, to pistolety gazowe Ekol ASI, do złudzenia przypominające Uzi i standardowo wykorzystywane, jako bezpieczne, na planach filmowych.

  7.  W pierwszym odcinku oglądamy panoramę Miami. Fani filmu wyłapali jednak tutaj dość poważną gafę – otóż akcja ma miejsce w 1979 roku, zaś panorama przedstawia miasto współczesne, takie jak w dniu realizacji filmu, a więc dość znacznie przebudowane względem tego sprzed ponad trzech dekad...

  8.  Agenci Steve Murphy i Javier Peña to postacie autentyczne. Uważny widz może ich zresztą zobaczyć na ekranie w jednej z barowych scen 10. odcinka drugiej serii (oglądają mecz Rockets kontra Knicks).

  9.  Boyd Holbrook i Pedro Pascal, grający wspomnianych Murphy'ego i Peñę, odbyli tygodniowy kurs w ośrodku szkoleniowym DEA, prowadzony osobiście przez agentów, których zagrali.

  10. Dosyć to dziwne, ale choć akcja rozgrywa się w Kolumbii, na ekranie próżno szukać aktorów z tego kraju. Mamy za to przedstawicieli kilkunastu innych krajów latynoskich (lub też takich latynoskiego pochodzenia). Kolumbijczyków grają tutaj artyści z Brazylii, Portoryko, Meksyku, Wenezueli, Gwatemali, USA, Kanady, Portugalii, Hiszpanii, Argentyny, Chile i Kuby...

Narcos - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Narcos - Opinie

8 + 4 =

Narcos - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne