Fot: Anton_Ivanov / Shutterstock.com

Lupin - fabuła

We Francji w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku senegalski imigrant, Babakar Diop, pracuje jako szofer bogatej i wpływowej rodziny Pellegrinich. Pewnego dnia mężczyzna zostaje posądzony o kradzież drogocennego naszyjnika należącego do pani domu. Szybko trafia do więzienia, a wkrótce potem zostaje znaleziony martwy w swojej celi – za przyczynę śmierci uznaje się samobójstwo.


Dwadzieścia pięć lat później osierocony przez niego syn, Assane Diop, próbuje dowiedzieć się, kto tak naprawdę jest winny śmierci jego ojca. Wierzy bowiem, że Babakar został wrobiony w przestępstwo. Szuka dowodów na jego niewinność i pragnie zemsty na osobie odpowiedzialnej za ten okrutny czyn.


Assane nie jest nierozgarniętym mścicielem – charakteryzują go nadzwyczajne spryt i pomysłowość, które zawdzięcza na pewno wychowaniu oraz wykształceniu, ale przede wszystkim wzorowaniu się na swoim idolu, którym jest Arsene Lupin. Ta postać z książek Maurice’a Leblanca znana jest czytelnikom jako charyzmatyczny dżentelmen-złodziej. Korzystając ze swojej inteligencji, a także umiejętności kamuflażu i improwizacji, Assane rusza w pościg za sprawiedliwością, często samemu łamiąc przy tym prawo. Niestety, stawiając sobie zemstę za główny cel, odsuwa na dalszy plan najbliższe mu osoby.


Top: Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Lupin obsada

Lupin - obsada

Assane Diop - Lupin
Assane Diop
Omar Sy
Claire - Lupin
Claire
Ludivine Sagnier
Fabienne Beriot - Lupin
Fabienne Beriot
Anne Benoît
Gabriel Dumont - Lupin
Gabriel Dumont
Vincent Garanger
Hubert Pellegrini - Lupin
Hubert Pellegrini
Hervé Pierre
Leonard Kone - Lupin
Leonard Kone
Adama Niane
Pełna obsada »
Lupin
Kategoria: Seriale
Gatunek: Kryminał
Czas trwania: 50 min.
Reżyseria: Louis Leterrier, Marcela Said
Scenariusz: François Uzan, George Kay
Produkcja: Francja / USA
Premiera: 2021

Lupin - ciekawostki

  1. W promocji "Lupina" wzięło udział Muzeum Narodowe w Krakowie. Na jego gmachu tuż przed emisją 2. sezonu zawisł baner z reprodukcją "Damy z gronostajem", z tym że pozbawioną naszyjnika. Na Twitterze muzeum pojawiło się natomiast zdjęcie opatrzone pytaniem "Kto się na to połasił?". Odpowiedzi natychmiast udzielił Netflix ("Nie Damy głowy, że to nie Lupin."), wypowiedział się też sam Omar Sy ("Lupin is not a thief. He is a fan of yours, Madame.")

Lupin - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Lupin - Opinie

3 + 3 =

Lupin - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne