Fot: s_bukley / Shutterstock.com

Biuro online - obsada i fabuła


40 głosy
The Office
Oceń film
4.80

Biuro - fabuła

„The Office” to amerykański serial mockumentalny, opowiadający o losach pracowników firmy Dunder Mifflin, zajmującej się sprzedażą i dystrybucją papieru. Realizowany był w latach 2005-2013 jako remake brytyjskiej serii o tym samym tytule, emitowanej przez BBC. Akcja skupia się głównie na lokalnym oddziale firmy w Scranton, małym amerykańskim miasteczku w stanie Pensylwania. Jest to filia zarządzana przez menadżera regionalnego Michaela Scotta, który uważa się za najlepszego i najzabawniejszego szefa na świecie. Choć to ekscentryk i dziwak, naginający wszelkie normy i uwielbiający robić sobie niewybredne żarty z podwładnych, kieruje oddziałem najlepiej, jak potrafi, a w krytycznych momentach wykazuje sporo empatii. Takich sytuacji jest wiele, ponieważ biurem nieustannie targają wewnętrzne konflikty, a między bohaterami wywiązują się burzliwe relacje, w tym przyjaźnie i romanse. Do czołowych pracowników w Scranton należą: młody i zdolny sprzedawca Jim Halpert, ambitny, podlizujący się szefowi i łaknący jego akceptacji Dwight Schrute, sympatyczna recepcjonistka Pam Beesly oraz początkowo niezbyt odnajdujący się w tej rzeczywistości pracownik tymczasowy Ryan Howard. Losy postaci poznajemy za pomocą specyficznej konwencji – reportażu robionego o nich przez fikcyjną grupę filmowców.


Top: s_bukley / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Biuro obsada

Biuro - obsada

Andy Bernard - Biuro
Andy Bernard
Ed Helms
Clark Green - Biuro
Clark Green
Clark Duke
Creed Bratton - Biuro
Creed Bratton
Creed Bratton
Darryl Philbin - Biuro
Darryl Philbin
Craig Robinson
David Wallace - Biuro
David Wallace
Andy Buckley
Pełna obsada »
Biuro
Kategoria: Seriale
Gatunek: Komediowy
Czas trwania: 22 min.
Produkcja: USA
Premiera: 2005

Biuro - ciekawostki

  1. Część aktorów wcielająca się w jedne z kluczowych ról należy także do ekipy współscenarzystów serialu. Są to m. in. Paul Lieberstein, Mindy Kaling i B.J. Novak.

  2. Miasteczko Scranton, znane głównie ze swojej przemysłowej przeszłości, stało się bardzo popularne pod wpływem serialu. Logo firmy Dunder Mifflin wisi na latarni nieopodal ratusza, a okoliczne gazety wypuściły przewodniki, opisujące miejsca związane z „The Office”.

  3. Rainn Wilson był początkowo brany pod uwagę do roli Michaela Scotta.

  4. Podobno komputery w tytułowym biurze były cały czas połączone z Internetem, a niektórzy aktorzy, statystujący jedynie w danej scenie, załatwiali na nich swoje prywatne sprawy.

  5. W 2019 r. Jenna Fischer i Angela Kingsey zapoczątkowały podcast o nazwie „The Office Ladies”, w którym co tydzień omawiają jeden odcinek serialu oraz zdradzają zakulisowe ciekawostki.

  6. Kultowe powiedzonko „That's what she said” pada w serialu ponad 40 razy.

  7. W 2021 r. pojawił się polski odpowiednik „The Office” – „The Office PL”, którego akcja rozgrywa się w Siedlcach, w firmie produkującej wodę mineralną „Kropliczanka”.

Biuro - gdzie obejrzeć

10,99 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach abonamentu
Oglądaj
od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj
od 15 zł
w abonamencie
Oglądaj

Biuro - Opinie

9 + 9 =

Biuro - polecane w tej kategorii

Biuro - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne