Zachowaj spokój


1 głosy
Zachowaj spokój
Oceń film
5.00

Zachowaj spokój - fabuła

Druga po „W głębi lasu" polska adaptacja powieści Harlana Cobena.


Niedługo po śmierci kolegi znika młody chłopak. Wkrótce światło dzienne ujrzą tajemnice zamożnych mieszkańców warszawskiego osiedla...

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Zachowaj spokój obsada
Zachowaj spokój
Kategoria: Seriale
Gatunek: Sensacyjny
Czas trwania: 50 min.
Reżyseria: Michał Gazda, Bartosz Konopka
Scenariusz: Agata Malesińska, Wojciech Miłoszewski
Produkcja: Polska
Premiera: 22 kwietnia 2022

Zachowaj spokój - ciekawostki

  1. Odcinki 1-3 i 4-6 były w dużej mierze robione (pomijając aktorów) przez dwie różne ekipy. 1-3 reżyserował Michał Gazda, scenariusz napisała Agata Malesińska, a zdjęcia są autorstwa Tomasza Augustynka, natomiast 4-6 to dzieło, w odpowiedniej kolejności, Bartosza Konopki, Wojciecha Miłoszewskiego i Piotra Niemyjskiego.

  2. Harlan Coben, jak ma to w zwyczaju, osobiście nanosił swoje uwagi na pierwszą wersję scenariusza.

  3.  Zdjęcia do serialu kręcono w Warszawie, na osiedlu w Forcie Piłsudskiego na Mokotowie.

  4. Realizacja na małym kameralnym osiedlu wymusiła niecodzienne metody pracy – przykładowo, w trosce o komfort mieszkańców i ciszę, nie można było korzystać z powszechnych na planach krótkofalówek. Twórcy przyznają, że niejednokrotnie porozumiewali się szeptem. Spory problem miał z tym początkowo Michał Gazda, człowiek z natury krzykliwy...

  5.  Ważnym plenerem był klub w centrum Warszawy. W rzeczywistości miejsce o takim wystroju nie istnieje (pomijając betonowe elementy, te są prawdziwe), zostało „stworzone” przez scenografów.

  6.  Co prawda „Zachowaj spokój” nie jest kontynuacją „W głębi lasu”, ale zobaczymy tam kilku powtarzających się bohaterów.

  7.  Krzysztof Oleksyn, ekranowy Adam Barczyk, bardzo rzadko widywał się na planie z aktorami grającymi jego rodziców, co według niego wpłynęło na niego twórczo i pomogło wyrazić tęsknoty i potrzeby kontaktu Adama.

  8.  Ulubioną sceną Magdaleny Boczarskiej, grającej Annę Barczyk, jest ta w samochodzie, gdy jedzie wspólnie z Oleksynem: scena ta została w dużej mierze zaimprowizowana.

  9.  Harlan Coben, pisząc „Zachowaj spokój” w 2008 roku, miał dorastające dzieci, mniej więcej właśnie w wieku bohaterów książki. Jak sam przyznaje, pomysł na powieść pojawił się po autentycznej rozmowie z przyjaciółmi o kłopotach wychowawczych, dotyczącej oprogramowania „szpiegującego”.

Zachowaj spokój - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Zachowaj spokój - Opinie

5 + 7 =

Zachowaj spokój - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne