Fot: DFree / Shutterstock.com

Lucyfer - fabuła

Amerykański serial, który zadebiutował w styczniu 2016 roku. Jest adaptacją komiksu o tym samym tytule, doczekał się 6 sezonów i 93 odcinków. Połączono w nim wątki kryminalne z wątkami fantasy.


Głównym bohaterem jest Lucyfer, syn Boga, który został wyrzucony z Nieba za próbę buntu. Odtąd, przez tysiąclecia, jest władcą Piekła. Ta rola szczerze go już jednak znudziła, więc postanawia opuścić swe królestwo. Przybywa na Ziemię i przybiera na niej postać 30-letniego mężczyzny. Odtąd przedstawia się jako Lucyfer Morningstar. Oficjalnie wiedzie życie bogatego playboya i „króla życia”, prowadzi własny klub nocny o nazwie Lux w Los Angeles. Nikt nie podejrzewa, że Morningstar zachował wszystkie nadprzyrodzone moce. Kiedy zastrzelona zostaje jego przyjaciółka, dobrze zapowiadająca się gwiazda muzyki pop, zaczyna współpracować z policją w celu rozwiązania zagadki. Nawiązuje też coraz bliższą znajomość z prowadzącą śledztwo Chloe. Przy okazji coraz bardziej przekonuje się do rodzaju ludzkiego, którym początkowo wyłącznie gardził. Wszystko to sprawia, że dołącza do należącego LAPD zespołu ścigającego przeróżnych złoczyńców, których pomaga tropić i unieszkodliwiać, wykorzystując swe nadludzkie zdolności.


Top: DFree / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Lucyfer obsada

Lucyfer - obsada

Amenadiel - Lucyfer
Amenadiel
D.B. Woodside
Aurora Rory Morningstar - Lucyfer
Aurora Rory Morningstar
Brianna Hildebrand
Beatrice Trixie Espinoza - Lucyfer
Beatrice Trixie Espinoza
Scarlett Estevez
Charlotte Richards - Lucyfer
Charlotte Richards
Tricia Helfer
Chloe Decker - Lucyfer
Chloe Decker
Lauren German
Daniel Dan Espinoza - Lucyfer
Daniel Dan Espinoza
Kevin Alejandro
Pełna obsada »
Lucyfer
Kategoria: Seriale
Gatunek: Sci-Fi i Fantasy, Kryminał
Czas trwania: 45 min.
Produkcja: USA
Premiera: 2016

Lucyfer - ciekawostki

 1. Fani serialu odkryli, że tytuł niemal każdego z odcinków wypowiadany jest w pewnym momencie przez tytułowego bohatera. Szukanie tych momentów to pomysł na dobrą zabawę lub... fanowską rywalizację.

 2. Tom Ellis, grający Lucyfera, w rzeczywistości jest bardzo blisko związany z wiarą – funkcję pastora pełni jego ojciec, wujek, a także siostra.

 3.  W wielu odcinkach na ekranie pojawia się Roosevelt Hotel. To hotel uważany wśród miłośników zjawisk paranormalnych za nawiedzony – podobno pojawiają się w nim na przykład duchy znanych aktorów i aktorek, z Marilyn Monroe na czele.

 4.  Początkowo (pierwsze dwa sezony) większość zdjęć do serialu powstawała w Vancouver w Kanadzie, dopiero z czasem przeniesiono je do Los Angeles.

 5.  Pierwsze 3 sezony wyświetlano na stacji Fox, cieszyły się raczej średnim zainteresowaniem, stacja zadecydowała o wstrzymaniu dalszej realizacji. Prawa odkupił Netflix, który nakręcił 3 kolejne – tym razem bardzo dobrze oceniane – sezony.

 6.  Odcinki otwiera sześciosekundowy klip „Being Evil Has A Price” w wykonaniu Heavy Young Heathens.

 7.  W kilku odcinkach usłyszymy piosenki wykonywane przez Toma Ellisa, fortepianowy podkład do nich został jednak dodany, aktor nie potrafi zbyt dobrze grać na tym instrumencie.

 8.  Przedostatni odcinek czwartego sezonu nosi tytuł „Uratuj Lucyfera”. Został tak nazwany na cześć akcji fanów i twórców, którzy walczyli o powstanie czwartej serii serialu.

 9. Pomysł na główną postać i zarys fabuły pochodzi z serii komiksów „The Sandman” autorstwa Neila Gaimana, Sama Keitha i Mike'a Dringenberga. W „Lucyferze” znajdziemy zresztą wiele nawiązań do ich innych prac, zwłaszcza dzieł Gaimana.

 10.  W serialu „Supernatural” Lucyfer, grany przez Marka Pellegrino, w pewnym momencie żartuje, że jeśli kiedyś uwolni się z Piekła, zamieszka w Los Angeles i będzie pomagał policji. Pięć dni później premierę miał pierwszy odcinek „Lucyfera”...


   

Lucyfer - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Lucyfer - Opinie

8 + 10 =

Lucyfer - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne