Wojna polsko-ruska


11 głosy
Wojna polsko-ruska
Oceń film
3.82

Wojna polsko-ruska - fabułaWojna polsko-ruskaFilm "Wojna polsko-ruska" to opowieść o wojnie, która rozpoczęła się w 1654 roku. Głównymi bohaterami są Jan Kazimierz, król Polski, oraz car Aleksander I, car Rosji.

Jan KazimierzJan Kazimierz jest królem Polski, który pragnie zjednoczyć swój kraj i zapewnić mu bezpieczeństwo. Jest on gotowy do walki z Rosją, aby ochronić swoje granice.

Car Aleksander ICar Aleksander I jest carem Rosji, który chce podbić Polskę i zdobyć jej zasoby. Jest on gotowy do walki z Polską, aby zdobyć jej terytorium.

Początek wojnyWojna rozpoczyna się, gdy wojska rosyjskie wkraczają na terytorium Polski. Jan Kazimierz wzywa swoich ludzi do walki, aby ochronić swoje granice. Wkrótce wojska polskie i rosyjskie stają naprzeciw siebie.

Bitwa pod BeresteczkiemBitwa pod Beresteczkiem jest jedną z najważniejszych bitew wojny polsko-rosyjskiej. Wojska polskie i rosyjskie stają naprzeciw siebie, a Jan Kazimierz wzywa swoich ludzi do walki. Bitwa trwa kilka dni, a w końcu wojska polskie odnoszą zwycięstwo.

Koniec wojnyPo bitwie pod Beresteczkiem wojna trwa jeszcze kilka lat. W końcu, w 1667 roku, Jan Kazimierz i car Aleksander I podpisują traktat pokojowy, kończąc wojnę. Polska odzyskuje swoje terytorium, a Rosja zostaje zmuszona do uznania niepodległości Polski.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Wojna polsko-ruska obsada
Wojna polsko-ruska
Kategoria: Filmy
Gatunek: Dramat, Komediodramat
Czas trwania: 118 min.
Reżyseria: Xawery Żuławski
Scenariusz: Xawery Żuławski
Produkcja: Polska
Premiera: 22 maja 2009 (Polska i świat)

Wojna polsko-ruska - gdzie obejrzeć

23,99 zł
w abonamencie
Dostępny w CDA Premium
Oglądaj
od 29 zł
w abonamencie
Oglądaj

Wojna polsko-ruska - Opinie

3 + 2 =

Wojna polsko-ruska - polecane w tej kategorii

Wojna polsko-ruska - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne