Fot: lev radin / Shutterstock.com

Amabella Klein

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Drugoplanowa bohaterka serialu „Wielkie kłamstewka”, grana przez Ivy George. Córka Renaty Klein i Gordona Kleina. Jest jedynaczką. Chodzi do szkoły podstawowej Otter Bay. Jest bardzo nieśmiała i delikatna. Źle reaguje na stres. Ma skłonności do nadmiernego przejmowania się tym, co słyszy dookoła. Jest rozpieszczana przez rodziców, którzy co roku urządzają kosztowną imprezę urodzinową dla córki.


WYGLĄD


Amabella jest niebieskooką blondynką. W pierwszym sezonie nosi długie, lekko pofalowane włosy, które ścina w sezonie drugim. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Amabella rozpoczyna pierwszą klasę w szkole podstawowej Otter Bay. Podczas dnia integracyjnego dziewczynka zostaje skrzywdzona przez jednego z kolegów z jej klasy. Gdy nauczycielka prosi o wskazanie winnego, bohaterka oskarża Ziggy’ego Chapmana. Matka Amabelli, Renata Klein, dokłada wszelkich starań, aby chłopiec został wykluczony z wszelkich wydarzeń towarzyskich. Ziggy nie zostaje zaproszony na urodziny Amabelli, przez co nie pojawia się na niej także kilkoro innych dzieci, których rodzice zostali namówieni przez Madeline Mackenzie do bojkotu imprezy. Amabella, zachęcona przez Chloe Mackenzie i Skye Carlson, próbuje pogodzić się z Ziggym, co prowadzi do kolejnej interwencji rodziców. Mimo że dwójka dzieci zdaje się przyjaźnić ze sobą, po pewnym czasie okazuje się, że dziewczynka w dalszym ciągu jest prześladowana. Nie chce jednak wyznać, kto się nad nią znęca. Ostatecznie Ziggy wyjawia jej sekret. 


Sezon 2


Na początku drugiej klasy okazuje się, że kolejny rok szkolny nie jest dla Amabelli łatwiejszy. W trakcie lekcji dziewczynka dostaje ataku paniki, przez co mdleje. Trafia do szpitala, gdzie lekarz sugeruje rodzicom rozpoczęcie psychoterapii. Po powrocie do domu Renata Klein umawia Amabellę z psychoterapeutką, która odkrywa źródło problemów dziewczynki. Okazuje się, że bohaterka bardzo przeżywa problemy rodzinne, a także martwi się kryzysem ekologicznym, o którym uczy się na lekcjach w szkole podstawowej. Renata, chcąc odstresować córkę, urządza dla niej imprezę urodzinową w stylu lat 80.


 

Pełna biografia »

Amabella Klein - powiązania postaci

Amabella Klein
Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Ivy George
Ojciec: Gordon Klein
Matka: Renata Klein

Amabella Klein - Opinie

8 + 3 =

Wielkie kłamstewka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne