Barbarzyńcy - fabuła

Rok 9 naszej ery, Germania pod okupacją rzymską. Arminius pochodzi z germańskiego plemienia Cherusków, ale jako dziecko został oddany wraz ze swym bratem przez ojca, króla Cherusków, na wychowanie Rzymianom. Chłopcy byli czymś w rodzaju okupu, a zarazem gwarantem bezpieczeństwa – ich pobyt w Rzymie miał zapewnić pokój między Rzymem a Cheruskami. Jego przybranym rzymskim ojcem został sam Publiusz Kwinktyliusz Warus, słynny polityk i dowódca legionów. Warus wychował Arminiusa na patriotę wspierającego sprawy Rzymu. Teraz Arminius musi wyruszyć na ziemie Germanów, aby pomóc Warusowi, który ma problemy z utrzymaniem porządku na podbitych germańskich ziemiach. Widząc okrucieństwo Rzymian i jawne niesprawiedliwości, młody książę zaczyna coraz bardziej identyfikować się ze swym ludem. W końcu sam wznieca bunt i jednoczy plemiona germańskie, stając na ich czele. Z wiernymi oddziałami rusza ku Lasowi Teutoburskiemu, którym przemieszczają się legiony Warusa.

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Barbarzyńcy obsada

Barbarzyńcy - obsada

Aldarich - Barbarzyńcy
Aldarich
Arved Birnbaum
Ansgar - Barbarzyńcy
Ansgar
Jeremy Miliker
Berulf - Barbarzyńcy
Berulf
Ronald Zehrfeld
Dydona
Dydona "Dido"
Cynthia Micas
Flavus - Barbarzyńcy
Flavus
Daniel Donskoy
Folkwin Wolfspeer - Barbarzyńcy
Folkwin Wolfspeer
David Schütter
Pełna obsada »
Barbarzyńcy
Kategoria: Seriale
Gatunek: Historyczny, Dramat, Przygodowy
Czas trwania: 50 min.
Reżyseria: Barbara Eder, Steve Saint Leger
Scenariusz: Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Heckmann
Produkcja: Niemcy
Premiera: 2020

Barbarzyńcy - ciekawostki

  1. Zdjęcia do pierwszego sezonu kręcono głównie na Węgrzech, natomiast w drugim zobaczymy także podkrakowskie plenery.

  2.  Znawcy historii – i militariów – zauważyli, że filmowi wojownicy jeżdżą konno, opierając nogi w strzemionach: to spory błąd faktograficzny, bowiem zaczęto ich używać dopiero 300-400 lat po przedstawianych wydarzeniach.

  3.  Finn Reiter, grający w serialu młodego Arminiusa, w rzeczywistości jest synem Laurence'a Ruppa – odtwórcy dorosłej wersji tej postaci.

  4.  Arminus i Thusnelda to postacie historyczne. Temu pierwszemu Georg F. Haendel poświęcił nawet operę „Arminio”, a jego ogromną postać można zobaczyć na postumencie Hermannsdenkmal nieopodal Detmold. Kibice piłkarscy mogą także skojarzyć to imię z nazwą klubu Arminia Bielefeld.

  5.  We wspomnianym Bielefeld Netflix reklamował serial wielkimi banerami z napisem „Nikt nie podbija Lasu Teutoburskiego”, co nawiązuje do słów najpopularniejszej piosenki kibiców Arminii.

  6.  Aktorzy grający Germanów mówią w serialu współczesnym niemieckim, ale Rzymianie rozmawiają klasyczną łaciną, co jest unikatowe jeśli chodzi o filmy historyczne.

  7.  Hełm z maską, noszony przez Arminiusa, jest wierną kopią takiego nakrycia głowy znalezionego w Kalkriese, na dawnym polu bitwy legionów rzymskich.

  8.   „Barbarzyńcy” zostali najpopularniejszym serialem niemieckim, bijąc pod względem oglądalności nawet słynny „Dark”.

  9.  Serial co prawda jest niemiecki, ale pierwsze cztery odcinki wyreżyserowała Austriaczka Barbara Eder, a kolejne dwa Irlandczyk Steve St. Leger, odpowiedzialny także za nakręcenie 15 odcinków „Wikingów” i „Wikingów: Walhalli”. Cztery odcinki drugiego sezonu wyreżyserował z kolei sam Stefan Ruzowitzky – a więc także nie Niemiec, a Austriak – którego „Fałszerze” zdobyli Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

  10.  Twórcy filmu przyznali, że poza faktami historycznymi scenariusz inspirowany jest także... historią walki Dawida z Goliatem.

Artykuły

Barbarzyńcy - gdzie obejrzeć

od 33 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Barbarzyńcy - Opinie

10 + 3 =

Barbarzyńcy - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne