Fot: Stacey Newman / Shutterstock.com

Chłopaki z baraków online - obsada i fabuła


29 głosy
Trailer Park Boys
Oceń film
4.69

Chłopaki z baraków - fabuła

Chłopaki z baraków (ang. Trailer Park Boys) to kanadyjski serial komediowy w konwencji mockumentu, stworzony przez Matta Clattenburga. Premierowy odcinek wyemitowano 22 kwietnia 2001 r. na kanale Showcase, który dystrybuował pierwsze siedem sezonów. Następnie serial przejął Netflix i we współpracy z platformą odtwórcy trzech głównych ról stworzyli kilka kolejnych serii. Powstały również trzy filmy fabularne oraz dwa sezony serialu animowanego.
Tytułowi bohaterowie to trzej przyjaciele, zamieszkujący fikcyjne osiedle barakowozów Sunnyvale w Nowej Szkocji w Kanadzie: porywczy, wulgarny, niezbyt inteligentny imprezowicz Ricky, spokojny, rozważny, pomysłowy Julian z nieodłącznym drinkiem w dłoni oraz Bubbles – sympatyczny, wrażliwy, znerwicowany okularnik. Głównym celem mężczyzn jest szybkie wzbogacenie się, niekoniecznie w legalny sposób, np. poprzez drobne kradzieże oraz uprawę i sprzedaż marihuany. Z tego powodu ciągle musi mieć ich na oku nadzorca osiedla, czyli były policjant, alkoholik Jim Lahey. Do pomocy ma jedynie niezdarnego, acz ambitnego, zastępcę Randy'ego. Konwencję mockumentu usprawiedliwia tworzenie filmu dokumentalnego o bohaterach przez kolegów Juliana. Członkowie ekipy filmowej bywają zresztą czasem angażowani w fabułę. Pierwsze sezony cechuje ponadto format 4:3 oraz chropawa taśma filmowa, co z biegiem lat ulega zmianie. Stałym, powracającym motywem jest lądowanie niektórych postaci w więzieniu pod koniec danego sezonu.


Top: Stacey Newman / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Chłopaki z baraków obsada

Chłopaki z baraków - obsada

Bubbles - Chłopaki z baraków
Bubbles
Mike Smith
Cory - Chłopaki z baraków
Cory
Cory Bowles
J-Roc - Chłopaki z baraków
J-Roc
Jonathan Torrens
Jacob Collins - Chłopaki z baraków
Jacob Collins
Jacob Rolfe
Jim Lahey - Chłopaki z baraków
Jim Lahey
John Dunsworth
Julian - Chłopaki z baraków
Julian
John Paul Tremblay
Pełna obsada »
Chłopaki z baraków
Kategoria: Seriale
Gatunek: Komediowy, Dramat
Czas trwania: 23 min.
Scenariusz: Mike Clattenburg
Produkcja: Kanada
Premiera: 2001

Chłopaki z baraków - ciekawostki

  1. W Polsce, w niektórych kręgach, większą popularnością od oryginalnej ścieżki dźwiękowej cieszy się wersja z lektorem Rafałem Walentowiczem, która osiągnęła status kultowy.

  2. Pierwowzory postaci pojawiają się w krótkich metrażach Mike’a Clattenburga pt. „The Cart Boy” z 1995 r. oraz „One Last Shot” z 1998 r.

  3. W kilku odcinkach gościnnie pojawia się Snoop Dogg w roli samego siebie.

  4. John Dunsworth, grający alkoholika Jima Lahey'ego, tak naprawdę rzadko zaglądał do kieliszka. „Alkoholem” pitym przez niego na planie była zazwyczaj mrożona herbata.

  5. John Dunsworth, wcielający się w postać Lahey'ego oraz Sarah Elizabeth Dunsworth-Nickerson, odgrywająca Sarę, to w życiu prywatnym ojciec i córka.

  6. Choć aktorzy odgrywający główne role na co dzień nie stronią od używek, podobno na planie „marihuanę” najczęściej udawał rozmaryn.

Chłopaki z baraków - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Chłopaki z baraków - Opinie

7 + 10 =
Kaspeer, 2022-05-09 11:51:21
Bardzo fajny. Na początku trzeba wejść w flow humoru tego serialu, jak już się go czuje, to jest świetnie. Odpowiedz
Mateo, 2021-11-11 03:17:14
Seria na długie godziny w kuluarach dobrego banalnego humoru i trójki nieprzeciętnych przyjaciół na czele. Jak dla mnie 5/5 ☆ Odpowiedz

Chłopaki z baraków - polecane w tej kategorii

Chłopaki z baraków - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne