James - The End of the F***ing World


1 głosy
The End of the F***ing World
Oceń film
5.00

James

BIOGRAFIA Alex Lawther

CHARAKTERYSTYKA


Główny bohater serialu, wyalienowany chłopak wierzący, że jest psychopatą. Cierpi na PTSD po tym, jak w dzieciństwie był świadkiem śmierci matki, która na jego oczach utopiła się, wjeżdżając specjalnie autem do jeziora. Nie ma zbyt dobrych relacji z ojcem. Szuka „mocnych wrażeń”, zadaje sobie ból, zabija zwierzęta, marzy o zabiciu człowieka. Dość szybko przechodzi przemianę, odkrywając, że jest niezdolny do popełnienia zbrodni z premedytacją, na jaw wychodzi jego wrażliwość. Na początku jest wycofany, cichy, uległy, zamknięty w sobie, potem zyskuje pewność siebie, jest bardziej rozmowny i odpowiedzialny, zaczyna walczyć o to, co kocha. Uspokaja się wewnętrznie, staje się bardziej świadomy targających nim emocji, które zaczyna kontrolować.


WYGLĄD


Nastolatek średniego wzrostu, szczupły, z ciemnymi włosami, które, gdy są dłuższe, opadają mu na oczy. Ma bardzo chłopięce rysy twarzy. Jedna z jego dłoni nosi ślady poparzeń. Ubiera się w młodzieżowym stylu.


BIOGRAFIA


Sezon 1


James ma 17 lat, wierzy, że jest psychopatą. Aby poczuć coś mocniejszego, włożył rękę do frytownicy, od dwóch lat zabija także zwierzęta, ostatnią jego ofiarą jest kot z sąsiedztwa. Marzy o zabiciu człowieka. Jego wybór pada na nową koleżankę ze szkoły, Alyssę. Udaje, że jest nią zainteresowany, umawia się w barze, potem zaczyna się z nią spotykać. Jednocześnie przygotowuje swój nóż, którym ma zamiar pozbawić ją życia. Alyssa spóźnia się na spotkanie z seksualnym podtekstem, na którym planował ją zamordować, mówi, że chciałaby wyjechać. James kradnie auto ojca, przed odjazdem uderza rodzica w twarz, ucieka z Alyssą


Po drodze dobrze się bawią, wydają wszystkie pieniądze, potem rozbijają auto. Podwozi ich Martin, który potem molestuje Jamesa i kładzie jego dłoń na swoim kroczu. Spędza noc w hotelu, jest przygotowany do zabicia Alyssy, jednak rezygnuje z tego, gdy słyszy jej płacz w łazience. Postanawia wspólnie z Alyssą pojechać odnaleźć jej biologicznego ojca.


Włamuje się z Alyssą do domu Clive'a Kocha, odrzuca jej ofertę seksu oralnego, jest zazdrosny o Tophera, którego zaprosiła dziewczyna. Odkrywa zdjęcia i nagrania Clive'a, które wskazują, że gospodarz jest gwałcicielem, być może też zabójcą. W obronie Alyssy zabija Clive'a, uderzając go nożem w szyję, czyści krew, wokół ciała układa znalezione dowody zbrodni Clive'a. Przyznaje Alyssie, że jest prawiczkiem. Ukrywa nóż w odpływie basenu.


Zostaje pobity przez trzech chłopaków nasłanych przez nieufną wobec niego Alyssę. Decyduje, że nie zabije Alyssy, postanawia zgłosić się na policję. Na komisariacie nie przyznaje się jednak do zabicia Clive'a, opowiada za to historię śmierci swej matki Vanessy. Ucieka z posterunku i wraca do Alyssy. Kradnie samochód, zamyka kierownika stacji benzynowej, Jocelyn, grożąc jej rzekomo posiadaną bronią i wykorzystując pomoc Froda, ucieka z Alyssą, nie płacąc za paliwo.


Dojeżdża z Alyssą do domu Debbie, która wskazuje, gdzie mieszka ojciec dziewczyny. Rozmawia z Leslie, nie zgadza się u niego nocować. Nie potrafi dobić kamieniem potrąconego psa, robi to za niego Alyssa. Razem z Alyssą grzebie zwierzę, potem namiętnie całuje dziewczynę. Próbują uciec łodzią Leslie'ego, ale uniemożliwia im to odpływ. Gdy zostają otoczeni przez policję, ogłusza Alyssę i ucieka, aby ją chronić. Pada strzał, ekran robi się ciemny.


Sezon 2


Śledzi samochodem Alyssę, która pracuje teraz w restauracji. W retrospekcji widzimy, że został postrzelony, trafił do szpitala, gdzie pogodził się z ojcem. Został uniewinniony z oskarżeń za zabójstwo, za inne występki dostał wyrok w zawieszeniu. Matka Alyssy, Gwen, przekonała go do napisania listu, w którym wyznaje, że zrywa z jej córką. Był także świadkiem śmierci swego ojca, który dostał zawału podczas wspólnej gry w kręgle. Po skremowaniu ciała wszędzie wozi urnę z jego prochami ze sobą.


Rozmawia z Alyssą, wyznając, że niepokoi go kula z wyrytym imieniem, którą otrzymał pocztą. Kiedy odjeżdża, spotyka uciekającą po swym ślubie Alyssę, odjeżdżają razem, potem biorą autostopowiczkę, Bonnie. Po złapaniu gumy – James nie zauważył, że Bonnie wsiadając przebiła oponę – zatrzymują się w hotelu, spędza noc z Alyssą, ale kończy się na pocałunkach. Podwozi Bonnie do apteki, potem ucieka, widząc, że ta grozi nożem obsłudze. Zawozi Alyssę do Todda, jej męża, z którym ona chce porozmawiać. Wyjeżdża, ale w drodze widzi samochód z Bonnie za kierownicą jadącą w kierunku restauracji, w której pracuje Alyssa.


Jedzie za Bonnie, widzi, że czeka ona, aż wyjdą wszyscy klienci, potem zaczyna grozić Alyssie. Dzwoni na policję, ale Alyssa nie jest w stanie przekazać funkcjonariuszowi, co jej grozi w obawie o życie. Bonnie trzyma jego i Alyssę na muszce, wyjawia, kim jest, potem próbuje popełnić samobójstwo, co jej udaremniają. Po aresztowaniu Bonnie James składa zeznania na komisariacie, potem jedzie za Alyssą do domu Clive'a, obawiając się, że może targnąć się na życie. Rozsypuje prochy ojca w miejscu, gdzie ten po raz pierwszy spotkał matkę. Wyznaje Alyssie miłość.

James - powiązania postaci The End of the F***ing World

James
James - The End of the F***ing World Fot: Ga Fullner / Shutterstock.com
Aktor: Alex Lawther
Ojciec: Phillip "Phil"

James - Opinie

6 + 10 =

The End of the F***ing World - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne