Fot: Piotr Zajac / Shutterstock.com

Skyfall - fabuła

Życie Jamesa Bonda zostaje wystawione na poważną próbę. Podczas jednej z niebezpiecznych akcji zostaje postrzelony przez agentkę MI6. Rozkaz oddania ryzykownego strzału, którego prawdziwym celem był walczący z Bondem przestępca, wydała szefowa agencji, M. Bond cudem uchodzi z życiem, ale zaszywa się gdzieś na wyspach, by przy alkoholu i hazardzie odciąć się od przeszłości. Wciąż żywi też urazę do swojej przełożonej, która ryzykowała jego życiem. W agencji uznany zostaje za zaginionego. Bond wraca jednak do gry, kiedy na ekranie telewizora widzi zdjęcia z zamachu bombowego na siedzibę MI6. Postanawia znów włączyć się w walkę z terrorystami, którzy są coraz bardziej bezwzględni.


Test sprawnościowy i psychologiczny, dzięki któremu będzie mógł ponownie podjąć służbę, nie wypada najlepiej. Alkohol, zaniedbanie i brak treningów zrobiły swoje. Zostaje jednak warunkowo dopuszczony do służby i udaje się z misją, by dopaść człowieka odpowiedzialnego za ataki terrorystyczne w Londynie, w tym ten na siedzibę MI6. Sprawcą okazuje się pewien inteligentny, a jednocześnie bezwzględny człowiek, były agent wywiadu brytyjskiego, który w przeszłości został poważnie ranny w czasie jednej z misji. Ma zeszpeconą twarz i duże uszkodzenia wewnętrzne. Winą za to, kim dzisiaj jest, obarcza szefową MI6, M.


Bond wygrywa niełatwe starcie z terrorystą i jego ludźmi. Pokonanego złoczyńcę ujmują brytyjskie siły wojskowe i przewożą helikopterami do pilnie strzeżonego aresztu. Jednak inteligentny przestępca znajduje sposób, by się z niego wydostać i z pomocą swojej organizacji dokonuje poważnego ataku na członków brytyjskiego rządu i jego tajnych służb. Znów ujawnia się przy tym potężna władza przestępczej siatki i jej praktycznie nieograniczone możliwości. 


Bond postanawia chronić M, której życie jest wyraźnie zagrożone. Mogąc ufać tylko nielicznym, postanawia ukryć się wraz ze swoją szefową w Szkocji, w swojej dawnej rodzinnej siedzibie. Tam, mając wsparcie tylko jednego człowieka, ale również przewagę w postaci znajomości miejsca, gdzie dojdzie do ostatecznej rozgrywki, postanawia rozprawić się z wyjątkowo niebezpiecznym wrogiem. 


Top: Piotr Zajac / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Skyfall obsada

Skyfall - obsada

Eve Moneypenny - Skyfall
Eve Moneypenny
Naomie Harris
Gareth Mallory - Skyfall
Gareth Mallory
Ralph Fiennes
James Bond - Skyfall
James Bond
Daniel Craig
M - Skyfall
M
Judi Dench
Q - Skyfall
Q
Ben Whishaw
Raoul Silva - Skyfall
Raoul Silva
Javier Bardem
Pełna obsada »
Skyfall
Kategoria: Filmy
Gatunek: Sensacyjny
Czas trwania: 137 min.
Reżyseria: Sam Mendes
Scenariusz: Neal Purvis, Robert Wade, John Logan
Produkcja: USA / Wielka Brytania
Premiera: 23 października 2012

Skyfall - gdzie obejrzeć

od 9,99 zł
za film
Oglądaj
od 9,99 zł
za film
Oglądaj

Skyfall - Opinie

1 + 5 =

Skyfall - polecane w tej kategorii

Skyfall - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne