Fot: lev radin / Shutterstock.com

Perry Wright

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Drugoplanowy bohater serialu „Wielkie kłamstewka”, grany przez Alexandra Skarsgårda. Mąż Celeste Wright, ojciec Maxa i Josha Wrightów. W dzieciństwie uczestniczył w wypadku samochodowym, na skutek którego śmierć poniósł jego brat Raymond. Razem ze starszą od siebie żoną, o którą jest chorobliwie zazdrosny, tworzą bardzo atrakcyjną parę. Bezgranicznie kocha swoich synów i często spędza z nimi czas na zabawie w potwory. Jest niezwykle zaborczy, nie podoba mu się, gdy jego żona prowadzi zbyt intensywne życie towarzyskie. Sam rzadko bywa w domu, co spowodowane jest ciągłymi podróżami służbowymi.


WYGLĄD


Perry jest wysokim i wysportowanym blondynem. Ze względu na częste podróże służbowe preferuje formalną odzież biznesową. Przeważnie ubiera się w garnitury, do których zakłada krawaty. Swoim atrakcyjnym wyglądem wzbudza zainteresowanie wielu postaci.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Ogromna ilość pracy i podróży służbowych sprawia, że Perry Wright pojawia się w swoim domu rodzinnym gościnnie. Z tego powodu omija dzień integracyjny w szkole podstawowej Otter Bay, do której uczęszczają jego synowie. Za każdym razem, gdy podczas jego nieobecności dochodzi do ważnych wydarzeń, ma pretensje do swojej żony o jej samotne podejmowanie decyzji dotyczących bliźniaków. Wielokrotnie jego gniew przeradza się w przemoc fizyczną, która prowadzi do brutalnych zbliżeń seksualnych z żoną. Po każdej kłótni, panicznie bojąc się utraty Celeste, stara się załagodzić sytuację i ponownie zyskać jej przychylność.


W dniu premiery spektaklu teatralnego „Avenue Q” Perry wdaje się w kolejną sprzeczkę z żoną. Celeste, próbując bronić się przed mężem, uderza go. Poszkodowany bohater trafia do szpitala. Po tym zajściu zaczyna grozić swojej żonie śmiercią. 


Niedługo przed szkolną imprezą charytatywną Perry dowiaduje się o planowanej wyprowadzce Celeste i dzieci. Po przyjeździe na miejsce wydarzenia para zaczyna się burzliwie kłócić. Ich sprzeczkę przerywają Renata i Gordon Klein. Perry chce kontynuować dalszą dyskusję z żoną, jednak Celeste ucieka przed nim. W końcu bohater odnajduje ją w towarzystwie Madeline Mackenzie, Jane Chapman i Renaty Klein. Dochodzi do szamotaniny, która kończy się tragiczną śmiercią bohatera.


Sezon 2


W drugim sezonie Perry pojawia się jedynie w retrospekcjach, które ukazują jego rodzinne życie. W jednej z nich bohater opowiada swojej żonie o traumatycznym wypadku samochodowym, w którym zginął jego brat Raymond. Zwierza jej się także ze słów, jakie usłyszał w tamtym dniu od swojej matki.


 

Pełna biografia »

Perry Wright - powiązania postaci

Perry Wright
Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Alexander Skarsgård
Data śmierci: sezon 1
Miejsce śmierci: szkolna impreza charytatywna
Profesja: biznesman, często podróżuje służbowo
Matka: Mary Louise Wright
Synowie: Max i Josh Wright
Ziggy Chapman

Perry Wright - Opinie

3 + 2 =

Wielkie kłamstewka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne