Fot: lev radin / Shutterstock.com

Gordon Klein

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Drugoplanowy bohater serialu „Wielkie kłamstewka”, grany przez Jeffrey'a Nordlinga. Mąż Renaty Klein, ojciec Amabelli Klein. Jest bardzo zamożny i lubi swoje wygodne życie. Niewiele wiadomo o jego pracy, poza tym, że zajmuje się sprzedażą udziałów różnych firm na giełdzie. Potrafi być dziecinny i egoistyczny. Podąża za swoimi pragnieniami, niezależnie od tego, jakie czekają go konsekwencje. Choć pozornie stara się wspierać swoją rodzinę, okazuje się, że jego postępowanie ma odwrotny skutek. Jest kolekcjonerem zabytkowych zabawek, ze szczególnym uwzględnieniem kolejek elektrycznych. Często przechadza się po domu ze szklanką whisky w ręce. Skrywa wiele sekretów.


WYGLĄD


Gordon jest wysokim szatynem o mocnej budowie ciała. Ma lekko zapuszczone włosy i brodę. Choć do pracy ubiera się formalnie, prywatnie jego styl jest zdecydowanie bardziej swobodny. Służbowy garnitur zamienia w domu na podkoszulek i czapkę z daszkiem. Nosi okulary. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Gordon dowiaduje się od swojej żony, Renaty Klein, że ich córka jest prześladowana w szkole. Próbuje wspierać Renatę w jej walce z dyrekcją oraz innymi matkami, jednocześnie starając się łagodzić konflikty. Choć popiera większość działań żony, sporadycznie wyraża odmienne zdanie. Uważa, że Amabella jest za mała na psychoterapię. Gdy Jane wdaje się w bójkę z Renatą, Gordon grozi jej zakazem zbliżania się do swojej żony.  


Sezon 2


Na początku drugiego sezonu okazuje się, że Gordon skrywał przed swoją rodziną wiele tajemnic. Podczas wyjścia z żoną do kawiarni, bohater niespodziewanie zostaje aresztowany przez FBI i oskarżony o defraudację. Po wpłaceniu kaucji wychodzi z więzienia. Rozpoczyna się postępowanie upadłościowe. W wyniku nielegalnych działań Gordon traci cały majątek i dom rodzinny. Ze względu na wspólność majątkową pieniądze Renaty także przepadają.  Jednocześnie na jaw wychodzi romans Gordona z nianią córki. Początkowo dość nieskutecznie próbuje ratować swoje małżeństwo, jednak z czasem podsyca konflikt z żoną. 


 

Pełna biografia »

Gordon Klein - powiązania postaci

Gordon Klein
Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Jeffrey Nordling
Profesja: biznesman
Córki: Amabella Klein

Gordon Klein - Opinie

10 + 10 =

Wielkie kłamstewka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne