Fot: Shutterstock

Sex Education - fabuła

Otis jest nastoletnim chłopcem, którego teoretyczna wiedza seksualna znacznie przewyższa wiedzę rówieśników. Wszystko za sprawą matki seksuolożki, dla której w rozmowach z synem nie ma tematów tabu. Ponieważ koledzy ze szkoły potrzebują wskazówek przy swoich pierwszych seksualnych podbojach, Otis wraz z koleżanką Maeve postanawiają rozpocząć w szkole działalność biura poradnictwa seksualnego.


Top: Shutterstock
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Sex Education obsada

Sex Education - obsada

Adam Groff - Sex Education
Adam Groff
Connor Swindells
Aimee Gibbs - Sex Education
Aimee Gibbs
Aimee Lou Wood
Anwar Bakshi - Sex Education
Anwar Bakshi
Chaneil Kular
Hope Haddon - Sex Education
Hope Haddon
Jemima Kirke
Isaac Goodwin - Sex Education
Isaac Goodwin
George Robinson
Pełna obsada »
Sex Education
Kategoria: Seriale
Gatunek: Komediowy, Dramat
Czas trwania: 50 min.
Scenariusz: Laurie Nunn
Produkcja: USA / Wielka Brytania
Premiera: 2019

Sex Education - ciekawostki

  1. Serialowy świat prezentuje dość dziwną rzeczywistość – co prawda mamy smartfony, ale auta, wystrój wnętrz i wiele innych sprzętów nawiązuje do lat 1970-1990. To świadomy wybór twórców, którzy chcieli w ten sposób złożyć hołd twórczości Johna Hughesa (reżyser swego czasu nakręcił kilka obrazów, których akcja rozgrywa się w szkole średniej lub wyższej).

  2. Zobaczymy także wiele odnośników do realiów amerykańskich – stroje uczniów, otoczka zawodów sportowych, nawet mimika zawodników żywcem wzięta z futbolu amerykańskiego. To także świadomy wybór, który miał zyskać dla serialu przychylność amerykańskiej młodej widowni.

  3. Zdjęcia kręcono głównie w Walii (Dolina Glemorgan, dawny kampus uniwersytetu w Caerleon w Newport), a także na pograniczu walijsko-angielskim (Dolina Wye). W trzecim sezonie na ekranie często pojawiają się z kolei scenerie z hrabstwa Kent.

  4. Ze względu na tematykę i młody wiek aktorów na planie non stop przebywał psycholog, który zajmował się rozwiązywaniem problemów związanych z seksualnością i jej pokazywaniem.

  5. Oprawę muzyczną do pierwszego sezonu skomponował Ezra Furman – amerykański gitarzysta i autor tekstów; można go wypatrzeć także na ekranie w siódmym odcinku, gdzie wystąpił jako piosenkarz na szkolnej zabawie.

  6. Każdy odcinek otwiera scenka o podtekście erotycznym.

  7. Ncuti Gatwa, ekranowy Eric – najlepszy przyjaciel Otisa, przed dostaniem swej roli przechodził bardzo trudny okres w życiu – przez 5 miesięcy był wtedy bezdomny.

  8. Trzeci sezon utrzymywał się podczas pierwszego miesiąca od premiery w netflixowym zestawieniu Top 10, jeśli chodzi o oglądalność (blisko 500 milionów godzin odtworzeń!).

  9. Jeśli kogoś zainteresowała tematyka „Sex Education”, powinien obejrzeć też film „Charlie Bartlett” Jona Polla z nieżyjącym już Antonem Yelchinem w roli tytułowej: fabuła do złudzenia przypomina tę z serialu.

Sex Education - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Sex Education - Opinie

4 + 8 =

Sex Education - polecane w tej kategorii

Sex Education - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne