Fot: Shutterstock

BoJack Horseman


1 głosy
BoJack Horseman
Oceń film
5.00

BoJack Horseman - fabuła

„BoJack Horseman” to amerykański serial animowany dla dorosłych, stworzony przez Raphaela Bob-Waksberga, dystrybuowany przez platformę Netflix. Opowiada historię tytułowego bohatera (głosu użyczył mu Will Arnett), antropomorficznego człowieka-konia, który w latach 90. był gwiazdą niezwykle popularnego sitcomu pt. „Rozbrykani” (ang. „Horsin' Around”). Później jego życie zmieniło się w wieczną imprezę oraz pasmo uzależnień i niepowodzeń. Obecnie BoJack ucieka w świat alkoholu, papierosów, narkotyków i łatwego seksu. Jest samotnym, depresyjnym, desperacko potrzebującym akceptacji, zapomnianym celebrytą po pięćdziesiątce, żyjącym w swojej willi w Beverly Hills z Toddem Chavezem, który przypadkiem pojawił się na jednej z jego imprez i został kilka lat dłużej. Choć BoJack wydaje się postacią na pierwszy rzut oka antypatyczną i odpychającą, z czasem dowiadujemy się coraz więcej o jego uczuciach oraz trudnej przeszłości i zaczynamy go lepiej rozumieć. Na początku serialu utrzymuje kontakt ze swoją byłą dziewczyną, a obecną agentką, Princess Carolyn, która ciągle skrycie darzy go uczuciem i próbuje załatwić gwiazdorowi nowe zlecenia. BoJack zatrudnia także ghostwriterkę Diane Nguyen do napisania swojej biografii. Wkrótce okazuje się ona dziewczyną Mr. Peanutbuttera, pozytywnie i energicznie nastawionego do życia żółtego psa-celebryty, którego BoJack odbiera jako konkurenta.Top: Shutterstock
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - BoJack Horseman obsada
BoJack Horseman
Kategoria: Seriale
Gatunek: Animowany, Komediowy, Dramat
Czas trwania: 26 min.
Scenariusz: Raphael Bob-Waksberg
Produkcja: USA
Premiera: 2014

BoJack Horseman - ciekawostki

  1. Serial nie od razu spodobał się krytykom. Pierwszy sezon zdobył zaledwie 69% pozytywnych recenzji w serwisie „Rotten Tomatoes”. Uległo to zmianie już od drugiej serii.

  2. Powstała również wersja z polskim dubbingiem. Głosu BoJackowi użyczył Jakub Wieczorek.

  3. Raphael Bob-Waksberg przyznał się do wpływu serialu „Simpsonowie” na tworzenie „BoJacka Horsemana”. Zainspirowała go możliwość opowiedzenia dość przygnębiającej historii bez konieczności poświęcenia humoru. Krytycy wykazywali również podobieństwo do „Californication” oraz „Dwóch i pół”.

  4. Piosenka z napisów końcowych pt. „Back in the 90's” została wykonana przez zespół Grouplove.

  5. Jak na serial komediowy „BoJack Horseman” mierzy się z wieloma poważnymi problemami, wśród których można wymienić: depresję, traumę, uzależnienie, zachowania autodestrukcyjne, rasizm, seksizm, problemy z seksualnością czy też ogólne, krytyczne spojrzenie na kondycję ludzką.

BoJack Horseman - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

BoJack Horseman - Opinie

5 + 9 =

BoJack Horseman - polecane w tej kategorii

BoJack Horseman - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne