Fot: Shutterstock

Dorian Gray

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Dorian jest postacią inspirowaną prozą Oscara Wilde’a – Portret Doriana Graya. W „Chilling Adventures of Sabrina” prowadzi swój bar dla czarodziei o nazwie Pokój Doriana Graya. Podobnie jak w powieści posiada swój portret, który ukryty jest w barze. W przeszłości zmówił się z Mrocznym Panem, w wyniku czego zachowuje młodzieńczy wygląd i nieśmiertelność.
W rolę Doriana wciela się Jedidiah Goodacre.


WYGLĄD


Dorian posiada długie kręcone włosy o złotawym kolorze oraz twarz o młodzieńczym wyglądzie. 


BIOGRAFIA


Sezon 2


W Pokoju Doriana odbywają się spotkania czarodziejów, na które zapraszani są tylko mężczyźni. Kiedy pojawia się tam Sabrina, Dorian informuje ją, że nie obsługuje kobiet. Bohater przejęty jest raczej tylko swoim wyglądem, ale pomaga Ambrose’owi Spellmanowi ukryć się, gdy jest ścigany przez Blackwooda za domniemane zabicie Antypapieża. Nie przeszkadza mu to być lojalnym wobec Faustusa, kiedy Sabrina i Nick wskrzeszają chowańca oskarżonego, który może wyjawić prawdę na temat morderstwa. 


Kiedy Mroczny Pan pojawia się w Greendale, przychodzi do Doriana, aby tam spotkać się ze swoimi wyznawcami oraz Lilith.


Sezon 3


Na twarzy Doriana pojawiają się pryszcze, które rujnują jego nastrój. Kiedy w barze pojawia się Sabrina, prosząc go o pomoc w dostaniu się do Piekła, Dorian zgadza się udostępnić jej obraz będący portalem, w zamian za zdobycie magicznego kwiatu na jego niedoskonałości. Bohaterka znajduje roślinę, jednak nie pomaga ona w zwalczeniu trądziku Doriana. Kiedy pojawia się okazja do wypicia krwi anioła, którą Sabrina wraz z Dorianem pozyskała, by przywrócić moce czarownicom z sabatu, bohater wypija zawartość buteleczki, chcąc poprawić wygląd swej cery.


Dorian droczy się z Nickiem, który nie potrafi wrócić do normalnego życia po traumatycznych doświadczeniach związanych z uwięzieniem w sobie Lucyfera. Oferuje mu towarzystwo kochanków, które Nick w końcu akceptuje. 


Sezon 4


Ambrose ostrzega Doriana przed Niezaproszonym i pokazuje mu jego zdjęcie, na wypadek, gdyby pojawił się na ślubie. Kiedy wesele przenosi się do Pokoju Doriana, Niezaproszony również przybywa. Dorian nakazuje mu wyjść, za co Niezaproszony wyrywa mu serce. Wywołuje to szok w czarodziejach, którzy wierzyli, że Dorian jest nieśmiertelny. Po chwili wszyscy zebrani zauważają, że portret Doriana krwawi.


 

Pełna biografia »

Dorian Gray - powiązania postaci

Dorian Gray
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Jedidiah Goodacre

Dorian Gray - Opinie

10 + 6 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne