Fot: Shutterstock

Nicholas Scratch

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Nick jest młodym czarodziejem uczęszczającym do Akademii Sztuk Nieznanych i zafascynowanym naukami Edwarda Spellmana. Staje się przyjacielem Sabriny, gdy dołącza ona do szkoły dla czarodziei, a później także jej chłopakiem. W przeszłości spotykał się również z trzema siostrami – Prudence, Agathą i Dorcas. Jednak od tamtej pory darzy je podobną podejrzliwością co Sabrina. Przed przystąpieniem do Akademii posiadał chowańca Amalię, którą jednak musiał porzucić ze względu na zasady szkoły. Nick znany jest z tego, że romansował z większością czarownic w Akademii, dlatego Sabrina ma problemy z zaufaniem czarodziejowi.
W jego rolę wciela się Gavin Leatherwood.


WYGLĄD


Nick jest przystojnym nastolatkiem o czarnych włosach i ciemnych oczach. Ubiera się zwykle w ubrania o ciemnych kolorach.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Nicholas staje się pierwszym przyjacielem Sabriny po jej dołączeniu do szkoły, ostrzega ją także przed zdolnościami Prudence, Agathy i Dorcas. Szybko staje się zainteresowany Sabriną – początkowo ze względu na jej ojca, ale uroki młodej czarownicy nie uchodzą jego uwadze. Sabrina dowiaduje się o jego fascynacji nekromancją, gdy pragnie uczestniczyć w jej rytuale wskrzeszenia brata Harveya. Z troski o Sabrinę Nick powiadamia ją o konsekwencjach wskrzeszenia Agathy, którą poświęcono w rytuale. Gdy do Greendale zbliża się trzynaście zamordowanych wiedźm, na prośbę Sabriny udaje się do Harveya, aby go ochronić. 


Sezon 2


Zbliżają się Walentynki, a czarodzieje posiadają swoją własną wersję tego święta. Wiąże się ona z kilkoma rytuałami, w tym z parowaniem czarownic i czarodziejów – Sabrina i Nick postanawiają razem świętować dzień zakochanych. Na ich drodze staje jednak problem w postaci Amalii, będącej w przeszłości chowańcem Nicka. Wilczyca czuje się zazdrosna i zagrożona, ze względu na relację swego pana z Sabriną. Nick jednak nie ma odwagi, by zabić Amalię, co doprowadza do nadszarpnięcia zaufania Sabriny i przykrej konsekwencji – gdy chowaniec atakuje parę, Sabrina go zabija. 


Gdy zbliża się przyjazd Antypapieża na ślub Zeldy i Faustusa, Nick pomaga Sabrinie odnaleźć manifest jej ojca, który zamierzał dostarczyć do Watykanu. Gdy w przeddzień uroczystości dochodzi do zabicia Antypapieża, Nick pomaga Sabrinie udowodnić winę Blackwooda. Niestety, gdy ich wysiłki okażą się daremne, dwójka adeptów magii zostanie wydalona z Akademii. Nick zapija więc smutki u Doriana Graya


Sabrina odkrywa proroctwo dotyczące jej przyszłości u boku Mrocznego Pana i wraz z bliskimi stara się uczynić wszystko, aby nie doszło do jego spełnienia. Nick jednak odkrywa prawdę na jego temat, ale jest już za późno – Mroczny Pan zstępuje na Ziemię i oczekuje, że Sabrina stanie u jego boku. Młoda czarownica postanawia przy użyciu pewnej sztuczki pozbawić Lucyfera wolności, a gdy to się nie udaje, Nick decyduje się uwięzić go w swoim ciele, jako że jest to najsilniejsze więzienie, na jakie mogą sobie w tej chwili pozwolić. Aby ograniczyć ryzyko wydostania Mrocznego Pana ze środka, Lilith zabiera Nicka do Piekła.


Sezon 3


Nick wraz z Lucyferem przebywają w Pandemonium. Bohater jest torturowany przez Lucyfera, ale także przez Lilith, dopóki Sabrina nie pojawi się w Piekle, by go uratować. Pobyt w Piekle i więzienie w sobie Lucyfera wstrząsnęło młodym czarodziejem. Po powrocie do Greendale nie udaje mu się przyzwyczaić do normalnego życia, a związek z Sabriną zaczyna się komplikować. Nick sięga więc po alkohol i narkotyki, zaczyna także odnajdywać przyjemność w doświadczaniu bólu – to wszystko długofalowy efekt bycia pod wpływem Lucyfera.


Związek z Sabriną zdaje się coraz bardziej dokuczać bohaterowi, aż postanawia zerwać z ukochaną. Obwinia ją o swe nieszczęścia i wyznaje, że nie było warto tyle dla niej cierpieć. Nick wciąż posiada w sobie pozostałości obecności Mrocznego Pana, dlatego nie potrafi nad sobą panować. Zostaje zmanipulowany przez Lucyfera i pomaga mu uciec z celi w Akademii, w której był uwięziony wraz z Faustusem Blackwoodem.


Sabrina znajduje Nicka w okropnym stanie – jest pod wpływem bardzo silnych narkotyków. Wraz z Ambrosem starają się przywrócić do życia czarodzieja oraz pozbawić cząstki Mrocznego Pana, obecnej w jego ciele. Kiedy Nick wraca do siebie, postanawia przyjaźnić się z Sabriną, co dla obojga nie jest łatwe. Mimo wszystko bohater jest gotowy pomóc śmiertelnym przyjaciołom Sabriny w walce z poganami.


W pierwotnej wersji bohater ginie wraz ze śmiertelnikami, kiedy poganie poświęcają Harveya w swym rytuale. Sabrinie jednak udaje się zapobiec tym wydarzeniom poprzez podróż w czasie. Poganie zostają pokonani, a nikt z jej bliskich nie ginie.


Sezon 4


Kiedy do domu pogrzebowego Spellmanów trafiają ciała górników, którzy zginęli z dziwnych powodów, Nick razem z Ambrosem postanawiają ich wskrzesić. Okazuje się, że mężczyźni zginęli z ręki Ciemności – pierwszego z pradawnych koszmarów, które wezwał Blackwood. Z pomocą Prudence bohaterowie zastawiają pułapkę na pozostałych górników, którzy są wysłannikami Ciemności, a Sabrina i Ambrose udają się do kopalni, by z nią walczyć.


Nick wraz z Melvinem zostają wysłani do Cerberusa, żeby wygnać z niego inkuba. Podczas rytuału demon ucieka z ciała bohatera, lecz nie udaje się go złapać. Inkub szuka kolejnej ofiary. W trakcie wesela Hildy okazuje się, że demon opętał Theo. Kiedy Nick się orientuje, próbuje go schwytać poprzez zaklęcie, lecz demon znów ucieka. Podczas próby wniknięcia w ciało Niezaproszonego inkub zostaje zgładzony. Gdy okazuje się, że Sabrina i Nick nie wpuścili Niezaproszonego na ślub i za to ma spotkać ich kara, Nick oferuje swoje życie, aby uratować zgromadzonych. Sabrina ma jednak inny plan.


Następny z koszmarów – Upiorny – postanowił opętać Sabrinę. Nick wspiera ją podczas różnych prób wyciągnięcia z niej potwora. Razem z Ambrosem, Sycorax i Pestą w końcu ratują życie Sabriny. Kolejnym koszmarem okazuje się Czart Wypaczenia – Blackwood wypowiedział życzenie, na skutek czego mieszkańcy Greendale przenieśli się do alternatywnej rzeczywistości, w której Faustus jest dyktatorem. Nick zostaje aresztowany, jako że nie chciał dla niego zaśpiewać razem ze szkolnym chórem. Sabrinie udaje się uratować chłopaka i przywrócić świat do normy, poprzez wypowiedzenie odpowiedniego życzenia do posążka.


Nick przenosi się do Baxter High, by zbliżyć się do Sabriny. Bohaterka jednak nie jest jeszcze gotowa mu wybaczyć. Nick jest gotowy poczekać, ile będzie musiał. Ich rozmowę zakłóca pojawienie się dziwnych skał w bibliotece. Okazuje się, że Ziemia i Piekło zaczynają na siebie nachodzić, w wyniku istnienia dwóch Sabrin. Morningstarowie pojawiają się w Akademii, by porozmawiać z Zeldą. Nick wpada na pomysł wyrównania polaryzacji dwóch światów, lecz nie przynosi to skutku. Pojawia się anioł Metatron, który daje Sabrinom sześć godzin, zanim będą musiały się połączyć w jedną. Sabrina Spellman decyduje spędzić ten czas z Nickiem.


Podczas rytuału okazuje się, że prawdziwym powodem katastrofy jest Kosmiczny, a żeby uniknąć dalszych kłopotów, jedna z Sabrin musi wrócić do innej rzeczywistości. Sabrina Morningstar zostaje więc wysłana do innego świata przez zaczarowane lustro. Sabrina Spellman bardzo się o nią martwi i boi się, że spotka ją coś złego.


Kilka dni później Sabrina Morningstar powraca do Greendale i w ostatniej chwili przed śmiercią przekazuje informację o zbliżającej się Otchłani. Sabrina przygotowuje jej ciało do pochówku i wini się za jej śmierć. Nick i pozostali udają się do Akademii, by odkryć pojawienie się Otchłani w obserwatorium. Kiedy wracają do domu Spellmanów, okazuje się, że Sabrina sama próbuje pokonać ostatni z koszmarów. Ciotki Sabriny, Ambrose i Nick przyzywają jej duszę z powrotem. Sabrina jest zła, bo przez to nie udało jej się zniszczyć całej Otchłani.


Nick pojawia się na przyjęciu Sabriny, kiedy zostaje odkryte, że fragment Otchłani utknął w dziewczynie i bohaterka nie potrafi go kontrolować. Sabrina udaje się na wygnanie do Gór Szaleństwa. Nick chce odzyskać Puszkę Pandory, za pomocą której Sabrina chciała pokonać Otchłań, aby dokończyć ten proces. Kiedy udaje mu się ją zdobyć, wszyscy udają się po Sabrinę. W trakcie rytuału Sarbina się wykrwawia, lecz udaje się uratować wszystkich, których Otchłań pochłonęła.


 

Pełna biografia »

Nicholas Scratch - powiązania postaci

Nicholas Scratch
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Gavin Leatherwood

Nicholas Scratch - Opinie

9 + 7 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne