Nicholas Scratch
Chilling Adventures of Sabrina


2 głosy
Chilling Adventures of Sabrina
Oceń film
4.50

Nicholas Scratch - biografia

CHARAKTERYSTYKA


Nick jest młodym czarodziejem uczęszczającym do Akademii Sztuk Nieznanych i zafascynowanym naukami Edwarda Spellmana. Staje się przyjacielem Sabriny, gdy dołącza ona do szkoły dla czarodziei, a później także jej chłopakiem. W przeszłości spotykał się również z trzema siostrami – Prudence, Agathą i Dorcas. Jednak od tamtej pory darzy je podobną podejrzliwością co Sabrina. Przed przystąpieniem do Akademii posiadał chowańca Amalię, którą jednak musiał porzucić ze względu na zasady szkoły. Nick znany jest z tego, że romansował z większością czarownic w Akademii, dlatego Sabrina ma problemy z zaufaniem czarodziejowi.
W jego rolę wciela się Gavin Leatherwood.


WYGLĄD


Nick jest przystojnym nastolatkiem o czarnych włosach i ciemnych oczach. Ubiera się zwykle w ubrania o ciemnych kolorach.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Nicholas staje się pierwszym przyjacielem Sabriny po jej dołączeniu do szkoły, ostrzega ją także przed zdolnościami Prudence, Agathy i Dorcas. Szybko staje się zainteresowany Sabriną – początkowo ze względu na jej ojca, ale uroki młodej czarownicy nie uchodzą jego uwadze. Sabrina dowiaduje się o jego fascynacji nekromancją, gdy pragnie uczestniczyć w jej rytuale wskrzeszenia brata Harveya. Z troski o Sabrinę Nick powiadamia ją o konsekwencjach wskrzeszenia Agathy, którą poświęcono w rytuale. Gdy do Greendale zbliża się trzynaście zamordowanych wiedźm, na prośbę Sabriny udaje się do Harveya, aby go ochronić. 


Sezon 2


Zbliżają się Walentynki, a czarodzieje posiadają swoją własną wersję tego święta. Wiąże się ona z kilkoma rytuałami, w tym z parowaniem czarownic i czarodziejów – Sabrina i Nick postanawiają razem świętować dzień zakochanych. Na ich drodze staje jednak problem w postaci Amalii, będącej w przeszłości chowańcem Nicka. Wilczyca czuje się zazdrosna i zagrożona, ze względu na relację swego pana z Sabriną. Nick jednak nie ma odwagi, by zabić Amalię, co doprowadza do nadszarpnięcia zaufania Sabriny i przykrej konsekwencji – gdy chowaniec atakuje parę, Sabrina go zabija. 


Gdy zbliża się przyjazd Antypapieża na ślub Zeldy i Faustusa, Nick pomaga Sabrinie odnaleźć manifest jej ojca, który zamierzał dostarczyć do Watykanu. Gdy w przeddzień uroczystości dochodzi do zabicia Antypapieża, Nick pomaga Sabrinie udowodnić winę Blackwooda. Niestety, gdy ich wysiłki okażą się daremne, dwójka adeptów magii zostanie wydalona z Akademii. Nick zapija więc smutki u Doriana Graya. 


Sabrina odkrywa proroctwo dotyczące jej przyszłości u boku Mrocznego Pana i wraz z bliskimi stara się uczynić wszystko, aby nie doszło do jego spełnienia. Nick jednak odkrywa prawdę na jego temat, ale jest już za późno – Mroczny Pan zstępuje na Ziemię i oczekuje, że Sabrina stanie u jego boku. Młoda czarownica postanawia przy użyciu pewnej sztuczki pozbawić Lucyfera wolności, a gdy to się nie udaje, Nick decyduje się uwięzić go w swoim ciele, jako że jest to najsilniejsze więzienie, na jakie mogą sobie w tej chwili pozwolić. Aby ograniczyć ryzyko wydostania Mrocznego Pana ze środka, Lilith zabiera Nicka do Piekła.


Sezon 3


Nick wraz z Lucyferem przebywają w Pandemonium. Bohater jest torturowany przez Lucyfera, ale także przez Lilith, dopóki Sabrina nie pojawi się w Piekle, by go uratować. Pobyt w Piekle i więzienie w sobie Lucyfera wstrząsnęło młodym czarodziejem. Po powrocie do Greendale nie udaje mu się przyzwyczaić do normalnego życia, a związek z Sabriną zaczyna się komplikować. Nick sięga więc po alkohol i narkotyki, zaczyna także odnajdywać przyjemność w doświadczaniu bólu – to wszystko długofalowy efekt bycia pod wpływem Lucyfera.


Związek z Sabriną zdaje się coraz bardziej dokuczać bohaterowi, aż postanawia zerwać z ukochaną. Obwinia ją o swe nieszczęścia i wyznaje, że nie było warto tyle dla niej cierpieć. Nick wciąż posiada w sobie pozostałości obecności Mrocznego Pana, dlatego nie potrafi nad sobą panować. Zostaje zmanipulowany przez Lucyfera i pomaga mu uciec z celi w Akademii, w której był uwięziony wraz z Faustusem Blackwoodem.


Sabrina znajduje Nicka w okropnym stanie – jest pod wpływem bardzo silnych narkotyków. Wraz z Ambrosem starają się przywrócić do życia czarodzieja oraz pozbawić cząstki Mrocznego Pana, obecnej w jego ciele. Kiedy Nick wraca do siebie, postanawia przyjaźnić się z Sabriną, co dla obojga nie jest łatwe. Mimo wszystko bohater jest gotowy pomóc śmiertelnym przyjaciołom Sabriny w walce z poganami.


W pierwotnej wersji bohater ginie wraz ze śmiertelnikami, kiedy poganie poświęcają Harveya w swym rytuale. Sabrinie jednak udaje się zapobiec tym wydarzeniom poprzez podróż w czasie. Poganie zostają pokonani, a nikt z jej bliskich nie ginie.


 


Foto: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Pełna biografia »

Nicholas Scratch - powiązania postaci

Aktor: Gavin Leatherwood

Nicholas Scratch - Opinie

10 + 7 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne