Fot: Shutterstock

Marie LeFleur

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Marie, zwana także Mambo Marie, jest kapłanką voodoo, przybyłą do Greendale za sprawą Prudence. Bohaterki spotkały się, gdy młoda czarownica poszukiwała Faustusa Blackwooda i to właśnie Marie pomogła jej znaleźć jego kryjówkę. Mambo Marie ma dostęp do innych mocy niż czarownice czczące Lucyfera, dlatego jest potrzebna sabatowi, gdy traci swoje siły. Po pokonaniu pogan wiąże się z Zeldą Spellman i pomaga jej prowadzić Akademię.
W rolę Marie wciela się Skye Marshall.


WYGLĄD


Marie posiada czarne włosy i oczy. Nosi bardzo kolorowe ubrania i biżuterię.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Prudence i Ambrose spotykają Marie podczas polowania na Blackwooda. Kapłanka pomaga im odkryć miejsce, w którym się ukrył. Gdy sabat czarownic traci moce, po obaleniu Lucyfera, Zelda postanawia wezwać czarownice, aby im pomogły. W tym samym czasie do Greendale przybywa także Marie na prośbę Prudence. Próbuje nauczyć członków sabatu ochronnych czarów, co spotyka się ze złością Zeldy – obecnej kapłanki i dyrektorki Akademii. Po tym, jak Prudence wyjaśnia, dlaczego wezwała Marie, Zelda zgadza się, aby została. Marie próbuje pomóc także Judasowi i Judith, którzy znajdują się w domu Spellmanów.


Kiedy Zelda zostaje postrzelona, Marie czuwa nad nią i pomaga jej duchowi powrócić do ciała. Przyczynia się tym samym do zwycięstwa nad poganami.


Sezon 4


 Mambo Marie i Zelda dowiadują się od Prudence, że Blackwood przywołał pradawne koszmary i jeden z nich, Ciemność, przybył już do Greendale. Mambo Marie uważa, że to zdarzenie łączy się z lękiem, który wyczuwała i który sprawił, że przybyła do Greendale. Przekonuje Zeldę, że muszą powstrzymać Ciemność, by nie zniszczyła całego świata. Bohaterki zwołują sabat, by pomóc Sabrinie rozprawić się z koszmarem.


Podczas spotkania Ambrose’a z sabatem pokazuje on ilustracje Harveya przedstawiające kolejne pradawne koszmary. Marie jest jednak bardziej zaintrygowana Roz i pyta ją, jak rozpoznała, że powinna zaprosić do domu Niezaproszonego. Kiedy dowiaduje się, że Roz zobaczyła to w swoim Przewidzeniu, zaczyna ją to zastanawiać. Wkrótce Marie pojawia się w domu Roz i tłumaczy jej, że tak naprawdę jest czarownicą. Za pomocą magii Marie przyzywa babcię Roz, aby to od niej dziewczyna dowiedziała się prawdy. Sabat czarownic jest zagrożony, przez co Roz decyduje się wesprzeć pozostałe czarownice. Po przejściu testów Marie i Prudence Roz dołącza do nich w Obserwatorium, gdzie przyglądają się trzem światom – Ziemi, Piekłu i Niebu, by zaobserwować wszelkie zmiany.


Kiedy pojawia się kolejny koszmar – Czart Wypaczenia, powodujący zmianę rzeczywistości wedle życzenia Blackwooda, Marie prowadzi z Zeldą zwykłą szkołę, myśląc, że bycie czarownicą to coś złego. Kiedy udaje się przywrócić pamięć wszystkim wiedźmom, Marie pomaga obalić Faustusa Blackwooda.


Marie zauważa, że światy w Obserwatorium bardzo się do siebie zbliżyły. Powiadamia Ambrose’a i Sabrinę. Bohaterowie podejrzewają, że to wynik istnienia dwóch Sabrin. Zarówno ród Spellmanów, jak i Morningstarów próbuje powstrzymać kolizję dwóch światów. Kiedy jednak okazuje się, że również Niebo zaczyna napierać na pozostałe wymiary, pojawia się anioł Metatron. Namawia on dwie Sabriny, by połączyły się w jedną, aby zapobiec katastrofie. Okazuje się jednak, że napieranie światów na siebie to wynik działania kolejnego koszmaru – Kosmicznego. 


Wkrótce pojawia się Wskrzeszony, przez którego do Greendale zaczynają wracać zmarli mieszkańcy. Mambo Marie informuje Zeldę, że muszą powstrzymać tę zagładę i nie denerwować zmarłych. Marie udaje się na cmentarz Spellmanów i wyzywa Łazarza do gry. Jeśli wygra Marie, zmarli powrócą do swego świata, lecz jeśli przegra, na zawsze zostaną z żywymi. Grę przerywa pojawienie się Lilith, która prosi Nazarejczyka o pomoc. Ten nie jest jednak w stanie spełnić jej prośby, a jako że zbliża się do zwycięstwa, Lilith decyduje, by go zabić. Marie dziękuje Lilith i postanawia spełnić jej prośbę. Kiedy zmarli wracają do swego świata, Marie udaje się do Zeldy, aby się z nią pożegnać. W rzeczywistości Marie była tylko przybraną formą Barona Samedi – potężnego demona panującego nad śmiercią i życiem. Obiecuje, że będzie czekać na Zeldę w świecie zmarłych i zostawia jej chowańca Octowego Toma w ramach prezentu.


 

Pełna biografia »

Marie LeFleur - powiązania postaci

Marie LeFleur
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Skye Marshall

Marie LeFleur - Opinie

9 + 2 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne