Ambrose Spellman
Chilling Adventures of Sabrina


2 głosy
Chilling Adventures of Sabrina
Oceń film
4.50

Ambrose Spellman - biografia

CHARAKTERYSTYKA


Ambrose jest członkiem rodziny Spellman, mieszka na poddaszu ich domu. Ma bardzo dużą wiedzę na temat magii, fascynuje go nekromancja i posiada ogrom ksiąg, w których nie raz znajdzie rozwiązanie kłopotów Sabriny. Zawsze chętnie jej pomaga, choć czasem prowadzi to do ryzykownych sytuacji. Mimo odwagi i otwartości na łamanie czarodziejskich przepisów, nawet on bywa czasem przerażony poczynaniami swojej kuzynki. Jego ojciec zmarł młodo, pozostawiając Ambrose’a samego, w konsekwencji uległ on potężnemu czarodziejowi i za jego namową dokonał zamachu na Watykan, za który został uwięziony w domu Spellmanów. Razem z Hildą i Zeldą prowadzi także zakład pogrzebowy. To on zajmuje się przygotowaniem ciał do pochówku. Zmanipulowany przez Faustusa Blackwooda, dołącza do jego stowarzyszenia, a w konsekwencji ma za zadanie zabić anty-papieża. Po ucieczce Blackwooda łączy swoje siły z Prudence i wyruszają na jego poszukiwania.
W rolę Ambrose’a wciela się Chance Perdomo.


WYGLĄD


Posiada krótkie czarne włosy i ciemne oczy. Mimo swojego prawdziwego wieku, wygląda jak dwudziestolatek. Ze względu na swój areszt, Ambrose zazwyczaj chodzi w szlafroku. Gdy dołącza do Akademii, zaczyna nosić eleganckie stroje.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Ambrose stara się przekonać Sabrinę, że życie czarownic posiada także zalety, których będzie mogła doświadczyć po wpisaniu do Księgi Bestii. Mimo tego jest gotowy nieść jej pomoc, gdy ucieka przed sabatem podczas jej własnego Mrocznego Chrztu. 


Podczas dokonywania oględzin przywiezionego do zakładu pogrzebowego ciała, Ambrose odkrywa znamię, świadczące o tym, że zmarły Connor był czarodziejem. Odkrywa, że chłopak wychowywał się w śmiertelnej rodzinie, przez którą był adoptowany – prawdopodobnie nic nie wiedział o swoich możliwościach. Od rodziców Connora dowiaduje się, że nie miał on zbyt wielu przyjaciół, ale dużo rozmawiał ze swoją iguaną. Przed pogrzebem chłopaka Ambrose znajduje na jego trumnie chowańca i zamierza spróbować z nim porozmawiać. Podczas uroczystości poznaje też jego znajomego – Lukasa, z którym nawiązuje romans. 


To Ambrose wysyła Sabrinę do legendarnego prawnika czarownic, który pomaga jej wygrać proces wytoczony za ucieczkę z chrztu. Pilnuje jej, podczas gdy dokonuje astralnej projekcji, by porozmawiać z demonem, który opętał Jessego Putnam. Ratuje życie Sabriny, gdy demon ją atakuje. Przekonuje też Zeldę, aby pomogła Sabrinie w egzorcyzmach.


Luke wstawia się za Ambrosem u Blackwooda, który zamierza zmniejszyć jego wyrok. Ambrose zaczyna pomagać kapłanowi w Akademii Sztuk Nieznanych i otrzymuje od niego chowańca. Faustus jednak ma większe zamiary co do młodego czarodzieja – chce, żeby dołączył do jego stowarzyszenia, dzięki któremu zreformuje szkołę i sabat.


Sezon 2


Ambrose spotyka się z Lukiem i coraz bardziej zyskuje w oczach Faustusa Blackwooda. Za jego decyzją zostaje starostą Akademii, po tym, jak Nick i Sabrina złamali zasady swojego pojedynku. Luke został oddelegowany przez Ojca Blackwooda do wykonania zadania dla stowarzyszenia Judasza, podczas którego zaginął. Ambrose próbuje się dowiedzieć, co się z nim stało. 


Zbliża się ślub Zeldy z Faustusem, na który przyjeżdża sam Antypapież, mający poprowadzić ceremonię. Podczas jego wizyt to Ambrose ma pilnować jego komnaty. Nie wie jednak, co przyszykował dla niego Faustus – zaczarował jego chowańca, który został przez niego połknięty i za jego pomocą Ojciec Blackwood może sterować Ambrosem. Niczego nieświadomy bohater staje się świadkiem zabicia Antypapieża i ledwo udaje mu się ujść z życiem. Z pomocą Sabriny, Nicka i Doriana Graya ukrywa się przed Faustusem, który chce dla niego śmierci. Ambrose wypluwa ciało swojego szczura i orientuje się, do czego doszło. Trafia jednak do celi, gdzie ma przyznać się do winy. Ratuje go ciotka Hilda, dostarczając kości, z których bohater tworzy klucz. Kiedy tylko otwiera wrota Akademii, by z niej uciec, wpada na łowców czarownic i zawiadamia o tym sabat, rezygnując z wolności. Po wszystkim ponownie trafia do aresztu i oczekuje na swój wyrok.


Sabrina postanawia wskrzesić chowańca, jako że jest jedynym świadkiem mogącym powiedzieć prawdę i zaświadczyć o niewinności swojego pana. Niestety, gdy zbliża się sąd nad Ambrosem, jego jedyny świadek ginie – Dorian powiadamia Faustusa o planie Sabriny, a ten wysyła opętaną Zeldę, by zniszczyła chowańca. Amrose ostatecznie uchodzi cało przez podstęp Hildy i Sabriny. Po tym, jak Blackwood ucieka po próbie zabicia członków sabatu, wraz z Prudence wyrusza na jego poszukiwania.


Sezon 3


Ambrose wraz z Prudence odnajdują Blackwooda po wielu niepowodzeniach. Kiedy przybywają do jego kryjówki, jest on w trakcie pewnego rytuału – odebrał od tajemniczej morskiej istoty jajo, które może manipulować czasem i zamierzał poświęcić swoje dzieci. Kiedy Prudence chce zabić swego ojca, Judas i Judith jej nie pozwalają. Przez magię są dużo starsze niż w momencie wyjazdu z Greendale. 


Ciało Blackwooda ma posłużyć jako więzienie dla Lucyfera, jednak obaj planują ucieczkę. Ambrose w tym czasie zajmuje się badaniem jaja i próbą przywrócenia życia zamienionej w kamień Dorcas i oszalałej Agathcie. Odkrywa, że została opętana przez Wielkiego Boga Pana, który za pomocą swojego wzroku potrafi wywołać szaleństwo. Za pomocą rytuału z użyciem starożytnych kamieni próbuje przywrócić magię sabatowi. Zostaje on jednak przerwany, a magia sabatu wciąż jest osłabiona. Udaje się uratować Dorcas i Roz, które zostają ponownie przemienione w postać ludzką przez Circe, porwaną i zmuszoną do współpracy przez Sabrinę.


Kiedy poganie napadają na Akademię i dom Spellmanów, Prudence ginie w ramionach Ambrose’a, każąc mu uciekać. Bohater zabiera ze sobą jajo Blackwooda i ukrywa się w kopalni w Greendale. Ambrose jest jedyną osobą, której udało się przetrwać kataklizm pogan. Większość czasu poświęca nauce, jednak samotność na pewien moment wprowadza go w stan szaleństwa. 


Kiedy Sabrina pojawia się w Greendale, Ambrose opowiada jej o wszystkim, co zaszło. Dzięki niemu Sabrina wpada na pomysł użycia jaja, by cofnąć się w czasie i uratować zarówno sabat, jak i śmiertelników. Dzięki skonstruowanej przez Ambrose’a broni czarownica potrafi wytworzyć magię, wystarczającą do użycia jaja. Sabrinie udaje się wrócić do przeszłości i nie dopuścić do zwycięstwa pogan. Ambrose szybko orientuje się, że coś jest nie tak, a gdy dowiaduje się, że Sabrina pozwoliła na istnienie dwóch wersji siebie, jest przerażony i przewiduje, że doprowadzi to do kolejnej katastrofy.


 


Foto: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Pełna biografia »

Ambrose Spellman - powiązania postaci

Aktor: Chance Perdomo

Ambrose Spellman - Opinie

2 + 6 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne