Fot: Shutterstock

Harvey Kinkle

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Harvey to mieszkaniec Greendale od kilku pokoleń wstecz, syn właściciela lokalnej kopalni, początkowo chłopak Sabriny, po ich rozstaniu wiąże się jednak z Roz. Uwielbia komiksy i horrory, ale także tworzenie własnych rysunków. Ojciec Harveya przewidział dla niego inną przyszłość – pracę górnika – z czym Harvey nie może się pogodzić i czuje się wyobcowany we własnym domu. Bohater ma traumę związaną z tajemniczym demonem, którego zobaczył w kopalni, przez co woli trzymać się od niej z daleka. Jedyne wsparcie uzyskuje od przyjaciół – Sabriny, Roz i Susie – oraz brata Tommy’ego. Harvey jest bardzo zakochany w Sabrinie i mimo związku z Roz, ta pierwsza miłość pozostawia ślad w jego sercu. Rodzina Harveya to właściciele kopalni w Greendale, w przeszłości byli znani jako łowcy czarownic.
W rolę Harveya wciela się Ross Lynch.


WYGLĄD


Harvey jest szczupłym nastolatkiem o brązowych włosach.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Związek Harveya z Sabriną komplikuje się coraz bardziej, gdy dziewczyna musi bardziej zaangażować się w sprawy czarownic. Harvey zostaje zmuszony przez ojca do pracy w kopalni, jednak gdy ma wejść do jednego z jej tuneli, powraca do niego straszne wspomnienie z dzieciństwa, kiedy podczas zabawy zgubił się i zobaczył potwora przypominającego człowieka-kozę. Brat Harveya – Tommy – staje w obronie chłopaka podczas wybuchu złości ojca bohaterów.


Czwórkę przyjaciół intryguje opętany wujek Susie, który podczas pracy w kopalni utracił zmysły. Harvey wierzy, że mężczyzna spotkał tego samego potwora, co on sam, a rozmowa z nim może być kluczem do odkrycia, co tak naprawdę zobaczył. Aby uratować wujka Jessego, Harvey i Sabrina decydują się ponownie zejść do kopalni.


Przypadkiem czarownice widzą, jak rodzina Kinkle poluje na chowańca w lesie, co budzi w nich potrzebę zemsty. Dorcas i Agatha sprawiają, że zawala się tunel w kopalni, w wyniku czego ginie brat Harveya – Tommy. 


Sabrina nie potrafi pogodzić się z faktem, że przez atak wiedźm jej chłopak stracił bliskiego mu brata. Postanawia więc, wbrew rozsądkowi, wskrzesić Tommy’ego. Nie jest on jednak już taki sam – nie odzywa się i nie zjada żadnego posiłku. Gdy sprawy się pogarszają, Sabrina wyznaje Harveyowi, że jest czarownicą i chciała przywrócić życie jego bratu, poprzez wskrzeszenie, czego Harvey nie potrafi jej wybaczyć. Ich związek staje pod znakiem zapytania. Po kolejnych przeprosinach Sabriny, Harvey chce już do niej wrócić, ta jednak, nie chcąc go dłużej krzywdzić, nie zgadza się na to.


Sezon 2


Harvey źle znosi rozstanie z Sabriną, zwłaszcza kiedy musi ją spotykać w szkole. Polepsza się jednak jego relacja z ojcem, który staje się dla niego bardziej wyrozumiały. Harvey zaczyna zakochiwać się w Roz i pomaga jej, gdy bohaterka traci wzrok. Wciąż jednak czuje coś do Sabriny, dlatego bohaterowie postanawiają jasno zaznaczyć swoje granice. 


Pomimo skomplikowanych relacji, Harvey wciąż jest gotów pomóc Sabrinie, gdy łowcy czarownic zjawiają się w Greendale. Staje się także świadkiem zmartwychwstania Sabriny i kilku cudów, jakich dokonała. Bohater wciąż jest zafascynowany tajemnicą kopalni, postanawia zbadać ją z pomocą Theo. Po znalezieniu w jednym z tuneli tajemniczego rysunku powiadamia Sabrinę. 


Relacja Harveya i Roz rozwija się coraz bardziej, a kilka sytuacji, w których otarli się śmierć, zbliża ich do siebie i uzmysławia, na czym im zależy. Kiedy przyjaciele Sabriny poznają prawdę na temat jej przeznaczenia, są gotowi pomóc jej ochronić Greendale. W tym celu udają się do kopalni, by powstrzymać otwarcie wrót do piekieł.


Sezon 3


Harvey wraz z Roz i Theo pomaga Sabrinie wydostać Nicka z Piekła i uwolnić spod wpływu Lucyfera. Między Harveyem i Roz układa się coraz lepiej, postanawiają razem spędzić noc. Niestety, zanim do tego dojdzie, Roz zostaje zamieniona w kamień, a Harvey nie wie, jak może uratować ukochaną. Sabrina i jej ciotki są zbyt zajęte swoimi sprawami, by im pomóc, więc chłopak postanawia wraz z grupą szkolnych osiłków zdemolować karnawał – podejrzewa, że to tam coś stało się Roz. Niestety skutkuje to tym, że jego towarzysze zostają zamienieni w świnie przez pogankę Circe. Z pomocą przychodzi Sabrina i Caliban, który chce pomóc Harveyowi ocalić Roz. Niestety czar, który sugeruje, nie działa – Caliban twierdzi, że to dlatego, że Harvey nie kocha Roz prawdziwą miłością. Bohater jednak nie chce w to wierzyć. Ostatecznie do ocalenia Roz przyczynia się Robin, który zdradza, że moce Circe powinny wystarczyć, by przywrócić jej życie. Po porwaniu Circe udaje się przekonać ją do współpracy. 


Związek z Roz zaczyna przeżywać mały kryzys, gdy Harvey przypadkiem zdradza ukochanej prawdę dotyczącą zaklęcia. Dziewczyna zaczyna podejrzewać, że jej chłopak wciąż kocha Sabrinę. Zanim bohaterowie zdążą odkryć prawdę, nad Greendale nadciągnie ogromne niebezpieczeństwo.


Harvey jest na celowniku pogan, ze względu na to, że jest prawiczkiem – szukają go do złożenia w ofierze. W pierwotnej wersji udaje im się porwać Harveya i dzięki niemu wskrzesić Zielonego Człowieka. Dzięki podróży w czasie Sabrina zapobiega zwycięstwu pogan nad sabatem i ratuje przyjaciela.


Sezon 4


Harvey i Roz dowiadują się, że po szkole grasuje Krwawa Mary i czym prędzej powiadamiają Sabrinę. Na szczęście czarownica wie, jak ją wygnać. Przyjaciele spotykają się w nocy, by odprawić rytuał. Następnego dnia do garażu Harveya przychodzi Nick i informuje Harveya o Ciemności, która pojawiła się w Greendale pod postacią górników. Aby nie dopuścić do tego, że opanuje ona miasteczko, bohaterowie muszą odwrócić uwagę mężczyzn, podczas gdy Sabrina z Ambrosem będą próbowali powstrzymać Ciemność.


Niedługo po tych wydarzeniach Harvey spędza czas z Roz. Podczas wieczoru pod jego domem pojawia się bezdomny mężczyzna. Roz ma przeczucie, że powinni zaprosić go do środka i zaproponować mu jedzenie. Tak właśnie postępują. Następnego dnia znajdują na biurku Harveya osiem rysunków, które powstały w tajemniczy sposób. Nie wiedząc, co o tym sądzić, udają się do Spellmanów. Ambrose rozpoznaje następny koszmar, z jakim mają do czynienia – Niezaproszonego. Dzięki rysunkom będą mogli zidentyfikować pozostałe sześć.


Wkrótce Harvey, Roz, Robin i Theo występują na weselu Hildy. Niestety, to tam przybył Niezaproszony i nie został wpuszczony na przyjęcie. Kiedy Dorian Gray ponownie wyprasza go ze swojego lokalu, jego serce zostaje wyrwane. Sabrinie udaje się oszukać koszmar i uwięzić w zabawkowym domku. 


Roz zaczyna zbierać się w sobie, żeby porozmawiać z Harveyem o tym, że jest czarownicą, czego niedawno się dowiedziała. Kiedy wreszcie zdobywa się na odwagę, Harvey jest zdziwiony, lecz chce dalej spędzać czas z Roz. Po upływie kilku dni wychodzi na jaw, że nie czuje się z tym komfortowo. Blackwoodowi udało się uwolnić kolejny pradawny koszmar – Czarta Wypaczenia. Spełnił on życzenie Blackwooda i stworzył alternatywną rzeczywistość, w której Faustus jest dyktatorem, bycie wiedźmą zakazane, a Sabrina Spellman poszukiwaną buntowniczką. Harvey jest bezmyślnym żołnierzem, który służy Blackwoodowi, nawet kiedy Roz wyznaje mu całą prawdę. Na szczęście Sabrinie udaje się przywrócić pamięć wiedźmom i pokonać Blackwooda, a wszystko wraca do normy.


Zespół Harveya, Theo, Roz i Robina szykuje się do bitwy kapel, kiedy do Greendale powracają zmarli. Ojciec Harveya okazuje się powiązany z demonicznym zespołem Satanic Panic, którzy porywają go i chcą, żeby zastąpił ich w Piekle, podczas gdy oni będą koncertować. By uratować ojca, Harvey musi wygrać bitwę. Kiedy okazuje się, że zwycięskim zespołem prawdopodobnie będzie Satanic Panic, pojawia się Sabrina z kapelą Dark Mothers, która ostatecznie zwycięża. Dzięki temu ojciec Harveya powraca do domu, a Nick wymazuje mu pamięć.


Myśląc, że Sabrinie udało się pokonać Otchłań, wszyscy gromadzą się, aby świętować jej urodziny. Okazuje się jednak, że część Otchłani wniknęła w ciało Sabriny i bohaterka nie potrafi jej kontrolować. Ucieka do Gór Szaleństwa, po tym jak przypadkiem sprawia, że górnicy i ojciec Harveya zniknęli. Kilka tygodni później jej rodzina i przyjaciele pojawiają się w górach, chcąc ją uratować. W trakcie rytuału udaje się uratować wszystkich porwanych przez Otchłań i ją zlikwidować, lecz Sabrina traci za dużo krwi i umiera.


 

Pełna biografia »

Harvey Kinkle - powiązania postaci

Harvey Kinkle
Fot: Marta Abellan / Shutterstock.com
Aktor: Ross Lynch
Ojciec: Pan Kinkle
Bracia: Tommy Kinkle

Harvey Kinkle - Opinie

7 + 1 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne