Fot: Shutterstock

Caliban

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Caliban jest samozwańczym księciem Piekła, demonem stworzonym z gliny. Wyzywa Sabrinę Spellman na pojedynek o tron jej ojca. Jest podstępny i nieuczciwy, a gdy Sabrina staje się dla niego zagrożeniem w turnieju, proponuje jej przymierze poprzez małżeństwo. Marzy o tym, by pokonać mieszkańców Ziemi i uczynić z niej dziesiąty krąg Piekła. Jego kandydatura na króla jest popierana przez piekielne demony. Zostaje mężem Sabriny Morningstar.
W postać Calibana wciela się Sam Corlett.


WYGLĄD


Caliban posiada blond włosy długości ramion i zielone oczy. Najczęściej nosi koszule odsłaniające jego tors.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Spotkany przez Sabrinę, Harveya, Roz i Theo na plaży w Piekle, podpowiada im, jak dojść do Pandemonium. Gdy zbliża się ponowna koronacja Lilith jako regentki Sabriny, Caliban pojawia się i proponuje swoją kandydaturę na króla. Jest wspierany przez demony, którym nie podoba się rządzenie przez Lilith i Sabrinę. Caliban zbiera podpisy pod specjalnym dokumentem, którego według piekielnego prawa nie można odrzucić. Wyzywa Sabrinę na poszukiwanie Nieświętych Regaliów – Korony Heroda, Misy Poncjusza Piłata i Trzydziestu srebrników Judasza. 


Podczas pierwszego zadania dopuszcza się oszustwa, śledząc Sabrinę i kradnąc koronę, zdobytą przez swoją rywalkę. Nie udaje mu się jednak zdobyć Misy, a Sabrina zostawia go w pętli czasowej, licząc, że nie będzie jej już przeszkadzał. Caliban jednak ponownie się odradza i zamierza wygrać ostatnie zadanie. W międzyczasie negocjuje z Sabriną zawarcie małżeństwa i wspólne rządzenie światem. Aby udowodnić jej swoją dobroć, próbuje przywrócić do życia Roz, zamienioną w kamień.


W oryginalnym czasie Caliban podstępem wyłudza od Sabriny srebrniki i zostawia ją zamienioną w kamień w dziewiątym kręgu Piekła. Po koronacji atakuje pogan, panujących nad Ziemią, jednak zostaje przez nich pokonany. Dzięki przeniesieniu się w czasie, Sabrinie udaje się nie dopuścić do tego, aby to Caliban zwyciężył ich turniej.


Sezon 4


Po koronacji Sabriny Morningstar Caliban bardzo się do niej zbliża. Wkrótce planują małżeństwo. Bohater spotyka się z Sabriną Spellman, myśląc, że jest jego ukochaną i dowiaduje się, że by ją poślubić, musi dokonać wielkiego poświęcenia. Sabrina Spellman chciała powstrzymać tym zamążpójście drugiej Sabriny, nie spodziewała się jednak, że Caliban spełni jej prośbę.


Ostatecznie dochodzi więc do Piekielnego ślubu Calibana i Morningstar. Caliban wciąż stara się o prawo do tronu, więc kiedy pojawia się potomek Lilith i Lucyfera, rozkazuje zabić dziecko i wygnać jego matkę. 


Pojawiają się dziwne znaki, zakłócające istnienie Piekła i Ziemi. Caliban razem z Sabriną Morningstar i Lucyferem udają się do Akademii Sztuk Nieznanych, by powiadomić Zeldę Spellman o dwóch Sabrinach. Aby zapobiec dalszym tragediom, Sabriny decydują połączyć się w jedną. Caliban żegna się z ukochaną i ma nadzieję, że do niego powróci. Okazuje się jednak, że zbliża się kolejny koszmar – Kosmiczny, a by zaprowadzić porządek, jedna z Sabrin musi powrócić do innej rzeczywistości. Sabrina Morningstar decyduje, że to zrobi. 


Kiedy Caliban i Lucyfer dowiadują się, że Sabrina Morningstar powróciła z innej rzeczywistości i zmarła, udają się na Ziemię po jej ciało. Zbierają armię, by pokonać Spellmanów. Caliban zostaje pochłonięty przez Otchłań, której część znajduje się w Sabrinie Spellman, a gdy udaje jej się uratować przyjaciół, Caliban nie znajduje się wśród nich.


 

Pełna biografia »

Caliban - powiązania postaci

Caliban
Aktor: Sam Corlett

Caliban - Opinie

2 + 9 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne