Fot: Shutterstock

Profesor Carcosa

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Profesor Carcosa to przykrywka dla demona – Wielkiego Boga Pana, którego wzrok wywołuje szaleństwo. Jest przywódcą plemienia pogan, które przybywa do Greendale jako karnawał Phantasmagoria. Zamierza złożyć w ofierze Harveya, Theo lub panią Wardwell i przywołać pradawnego boga Zielonego Człowieka. Sprawia, że Agatha popada w szaleństwo. Morduje także Elspeth, kiedy wraz z Melvinem uciekają z sabatu i chcą dołączyć do plemienia pogan. Ginie z rąk Prudence, która mści się za to, co spotkało Agathę i Dorcas.
W jego postać wciela się Will Swenson.


WYGLĄD


W swej ludzkiej postaci Carcosa posiada czarne długie włosy i zarost. Gdy objawia się jako Wielki Bóg Pan, wygląda jak demoniczny faun i gra na flecie, wabiąc swe ofiary.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Profesor Carcosa wita wszystkich mieszkańców Greendale w dniu otwarcia karnawału. Roz od razu spostrzega jego prawdziwą postać, co nie uchodzi także uwadze mężczyzny. Carcosa powiadamia o tym Nagainę, która decyduje o zamienieniu dziewczyny w kamień przy najbliższej okazji – nadchodzi ona, gdy Roz, Harvey i Theo postanawiają przeszukać karnawał. 


Plemię pogan przerywa obchody Zajęczej Pełni, świętowanej przez sabat czarownic – obydwie grupy są wobec siebie bardzo podejrzliwe. Poganie prędko wyczuwają osłabienie sił wiedźm i postanawiają to wykorzystać. Za pomocą swojej magii zakłócają ceremonię, dzięki której czarownice miały odzyskać moce. Carcosa, przemieniając się w swoją prawdziwą formę – Wielkiego Boga Pana, sprawia, że Agatha traci zmysły. W tym samym momencie Dorcas zostaje zamieniona w kamień przez Nagainę. Plemię przyprowadza bohaterki do Kościoła Nocy i stawia im ultimatum – albo do nich dołączą, albo zginą. 


Kiedy Melvin i Elspeth uciekają z sabatu, by przyłączyć się do karnawału, Carcosa zabija czarownicę, a Melvina wysyła, aby ostrzegł swój sabat. Wkrótce do pogan dołącza Blackwood, pomagając im dostać się do Akademii tuż przed zapowiedzianym terminem. 


W pierwotnej wersji wydarzeń poganie zabijają przyjaciół Sabriny i wykorzystują Harveya do wskrzeszenia swojego Boga, dzięki któremu podbijają Ziemię. Pokonują także Calibana przybyłego, aby uczynić z Ziemi dziesiąty krąg Piekła. Sabrina jednak cofa się w czasie i udaremnia ich plany, zwyciężając nad nimi podstępem – wraz z Pestą zatruwa ich Zielonego Człowieka. Carcosa zostaje zamordowany przez Prudence.


 

Pełna biografia »

Profesor Carcosa - powiązania postaci

Profesor Carcosa
Fot: Nick Step / Wikimedia Commons (CC BY 2.0)
Aktor: Will Swenson
Data śmierci: sezon 3
Kto zabił: Prudence Blackwood
Miejsce śmierci: Greendale

Profesor Carcosa - Opinie

3 + 10 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne