Fot: Shutterstock

Robin Goodfellow

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Robin jest hobgoblinem, który pojawia się w Greendale wraz z cyrkiem Phantasmagoria. Posiada jednak inne aspiracje niż reszta pogan, więc odłącza się od nich, aby pomóc czarownicom ich pokonać. W głębi duszy jest dobry, a jedyne, na czym mu zależało, to posiadanie rodziny – stąd przyłączenie się do grupy pogan. Jest związany z Theo Putnamem, który pierwotnie był obiektem jego śledztwa.
W jego postać wciela się Jonathan Whitesell.


WYGLĄD


Robin posiada zielonkawe włosy i wystające uszy, które ukrywa pod czapką z daszkiem.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Robin pojawia się w Baxter High, aby inwigilować szkołę, a w szczególności Theo Putnama. Ma za zadanie odkryć, czy jest prawiczkiem. Poganie zamierzają poświęcić nieskalanego mieszkańca Greendale w rytuale przyzwania Zielonego Człowieka. Robin informuje pogan o planowanym przeszukiwaniu karnawału przez przyjaciół Theo, dzięki czemu są w stanie przygotować się na to wtargnięcie. Kiedy jednak Robin zbliża się do Theo, zaczyna szczerze się nim interesować i postanawia odłączyć się od pogan, a w ramach zadośćuczynienia pomóc czarownicom. Gdy dowiaduje się, co stało się Roz, informuje bohaterów o mocach Circe, która może ją ocalić. Pragnie chronić Theo, a także jego przyjaciół. Ostatecznie pomaga również Kościołowi Nocy w obaleniu pogan.


Sezon 4


Robin jako jedna z pierwszych osób orientuje się, że zgasły wszystkie światła w mieście. Powiadamia Theo i decydują porozmawiać z Sabriną. Okazuje się, że przyczyną jest pojawienie się pierwszego pradawnego koszmaru – Ciemności. Nick razem z Robinem, Theo, Roz i Harveyem zajmują się odwróceniem uwagi obłąkanych górników, by Sabrina mogła pokonać Ciemność.


Zespół czwórki przyjaciół występuje w trakcie wesela Hildy, kiedy nagle pojawia się inkub i wchodzi w ciało Theo. Nick próbuje wygnać demona, który po kolei ukrywa się w innych ciałach, aż zostaje pochłonięty przez Niezaproszonego.


W pokoju Theo pojawia się Moth – dawna przyjaciółka Robina, która także jest hobgoblinem. Nim Robin zdąży zareagować, Moth sprawia, że Theo traci przytomność. Następnego dnia Robin tłumaczy Theo powód wizyty przyjaciółki – hobgobliny w strachu przed pradawnymi koszmarami udają się do innego świata, w którym będą bezpieczne. Moth przybyła, by zabrać Robina ze sobą. Bohater pyta, czy Theo chciałby udać się tam z nim, lecz Theo nie może zostawić ojca i przyjaciół. Robin postanawia zostać razem z nim. Wkrótce jednak Moth rozmawia z Theo, który decyduje zerwać z Robinem, by ten mógł bezpiecznie odejść. W trakcie pożegnania Robin obiecuje, że wróci do Theo.


Kiedy pojawia się kolejny koszmar – Wskrzeszony, Roz, Harvey i Theo muszą zmierzyć się w bitwie kapel z zespołem, który przybył ze świata umarłych. Stawką jest życie ojca Harveya, więc Theo postanawia wezwać Robina. Bohater pomaga Spellmanom pokonać Otchłań oraz uratować pochłoniętych przez nią przyjaciół i mieszkańców Greendale.


 

Pełna biografia »

Robin Goodfellow - powiązania postaci

Robin Goodfellow
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Jonathan Whitesell

Robin Goodfellow - Opinie

5 + 3 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne