Fot: Shutterstock

Ruth Walker

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Ruth jest babcią Rosalind Walker, która nazywa ją Naną Ruth. Mieszka samotnie w Greendale, utraciła wzrok z powodu klątwy rzuconej na kobiety z jej rodu przez czarownice, gdy jedna z nich została oskarżona przez Walkerów o bycie wiedźmą. Ma wiedzę na temat rzeczy niedostępnych dla zwykłych śmiertelników, która przychodzi do niej poprzez „przeświadczenie”. Jest bardzo blisko związana ze swoją wnuczką, dla której stanowi duży autorytet.
W postać Ruth wciela się L. Scott Caldwell.


WYGLĄD


Ruth jest starszą kobietą o siwych kręconych włosach. Ze względu na ślepotę posiada zamglony wzrok.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Rosalind odwiedza Ruth, by dowiedzieć się więcej o swoich przodkach, ale także poznać prawdę na temat utraty wzroku, która jest chorobą obecną w ich rodzinie od kilku pokoleń. Babcia opowiada jej o swojej przeszłości i klątwie, którą rzucono na kobiety rodu Walker. Ruth utraciła wzrok, gdy była w wieku Roz, a po tym zaczęła mieć wizje, w których poznawała tajemnice innych i przyszłość. Roz i Ruth rozmawiają ponownie, kiedy Rosalind zaczyna doświadczać „przeświadczenia” i nie jest pewna, czy powinna ufać Sabrinie. Ruth opowiada jej wtedy, że Spellmanowie są czarownicami, ale to ona sama powinna zdecydować, czy są dobrymi ludźmi. Gdy Ruth spotyka się z Susie, zwraca się do niej w formach męskoosobowych, mimo, że ona sam nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, kim jest naprawdę. 


Ruth ostrzega Roz przed nadejściem trzynastu wiedźm, które szukają w Greendale zemsty. A kiedy wnuczka przestrzega ją przed nadchodzącym tornado, upiera się, żeby zostać w swoim domu. W konsekwencji Roz i Susie opiekują się nią podczas tego zagrożenia, a gdy u progu domu pojawia się jedna z trzynastu wiedźm, Susie ratuje ich trójkę, powołując się na pokrewieństwo z Dorotheą Putnam, która pomogła czarownicom w przeszłości. Kobiety zostawiają dom Ruth w spokoju, ale staruszka umiera podczas tornada.


 

Pełna biografia »

Ruth Walker - powiązania postaci

Ruth Walker
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: L. Scott Caldwell
Data śmierci: sezon 1
Miejsce śmierci: dom

Ruth Walker - Opinie

5 + 4 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne