Fot: Shutterstock

Mary Wardwell

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Mary jest nauczycielką w liceum Baxter High w Greendale. To skromna i inteligentna kobieta, która została porzucona przez ukochanego Adama. Kiedy znika dyrektor liceum, przejmuje jego funkcję. Pani Wardwell jest lubianą nauczycielką, zwłaszcza przez Sabrinę Spellman. Została oszukana przez Lilith, która podszywa się pod nią, aby zbliżyć się do Sabriny. Kiedy Lilith już nie potrzebuje śledzić Sabriny, zwraca Mary Wardwell życie, zachowując jednak jej wygląd, gdy mieszka w Piekle.
W rolę Mary wciela się Michelle Gomez.


WYGLĄD


Mary posiada długie brązowe i falowane włosy. Ubiera się skromnie i nosi okulary.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Mary, wracając z kina, znajduje na leśnej drodze zabłąkaną młodą dziewczynę. Postanawia jej pomóc i zabiera do swojego domu, aby zapewnić jej bezpieczeństwo i dowiedzieć się, co jej się przydarzyło. Okazuje się, że był to podstęp przygotowany przez Lilith, która od tej pory wciela się w Panią Wardwell, aby śledzić poczynania Sabriny.


Sezon 2


Kiedy Lilith powraca do piekieł, opuszczając Greendale, przywraca życie Pani Wardwell jako jeden z prezentów dla Sabriny. Bohaterzy spotykają nauczycielkę u doktora Cerberusa. Mary opowiada im, że czuje się jak wybudzona z bardzo realistycznego snu i pilnie musi coś zjeść.


Sezon 3


Mary jest bardzo zmartwiona faktem, że nie wie, co się z nią działo przez ostatnie kilka tygodni. Rezygnuje z funkcji dyrektorki i skupia się na odkryciu prawdy. Gdy w mieście pojawia się karnawał Phantasmagoria, Mary udaje się do wróżki, by dowiedzieć się czegoś o sobie, ale także o zaginionym narzeczonym Adamie. Początkowo jest zaintrygowana tym, co mówi jej Circe, kiedy jednak zostaje zapytana o seks z Adamem, wzburzona ucieka z namiotu. Circe tym samym wydobyła ważną dla siebie informację – pani Wardwell jest dziewicą, którą poganie mogą wykorzystać w swoim rytuale.


Lilith, poszukując schronienia przed Lucyferem, udaje się do domu Mary, udając Adama. Bohaterka wydaje się sceptyczna, jednak wpuszcza ją do swojego domu, pozwalając się ukryć. Niestety Blackwood, w którym uwięziony jest Lucyfer, przybywa do Mary w poszukiwaniu Lilith. Opowiada jej o szatanie, który pojawił się w Greendale i nakłania do zdradzenia ukochanego. Kiedy widzi przemianę Adama w postać Lilith, która już na stałe przybrała wygląd Mary, w przerażeniu ucieka ze swojego domu.


Sabrina sprawia, że Mary zapomina zarówno o tym, co ją spotkało, jak i o fakcie, że Spellmanowie są czarownicami.


Sezon 4


Do domu Mary przybywa Agatha i namawia ją do dołączenia do nowego kościoła, założonego przez Faustusa Blackwooda. Na spotkaniu z wiernymi Blackwood ogłasza, że nadchodzi całkowita Ciemność. Wkrótce pojawia się pierwszy koszmar, a dzięki słowom Faustusa Mary jest w stanie się obronić. Towarzyszy Blackwoodowi, kiedy w Greendale pojawiają się kolejne koszmary – Niezaproszony, Upiorny i Czart Wypaczenia. 


Pewnego wieczoru do Mary przychodzą Judasz i Judith, którzy przyprowadzają swego ojca, aby Mary pomogła mu zszyć głowę, którą stracił przez czarownice. Blackwood prosi Mary, żeby głosiła jego słowo, kiedy odejdzie. Niedługo po tym wydarzeniu Mary przekazuje, że teraz ona będzie odczytywać pisma kapłana Blackwooda. Opowiada wiernym o przybyciu Otchłani oraz o losach Sabriny Spellman i jej bliskich.


 

Pełna biografia »

Mary Wardwell - powiązania postaci

Mary Wardwell
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Michelle Gomez

Mary Wardwell - Opinie

8 + 5 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne