Prudence Blackwood
Chilling Adventures of Sabrina


2 głosy
Chilling Adventures of Sabrina
Oceń film
4.50

Prudence Blackwood - biografia

CHARAKTERYSTYKA


Prudence wychowała się jako sierota przygarnięta przez Kościół Nocy, po Mrocznym Chrzcie wstąpiła do Akademii Sztuk Nieznanych. Jest dumną i ambitną czarownicą, potrafi też być bezwzględna i arogancka. Razem z Dorcas i Agathą sieją strach wśród uczniów szkoły. Spotykała się z Nicholasem Scratchem, tak jak pozostałe siostry. Dzięki Sabrinie dowiedziała się, że jest nieślubnym dzieckiem Faustusa Blackwooda. Pomogła jej z rytuałem wskrzeszenia Tommy’ego Kinkle i zemstą na Agathcie za jego śmierć. Po narodzinach dziecka Blackwooda zajmuje się nim, mimo że wyraźnie tego nie potrafi. Po ucieczce Faustusa razem z Ambrosem udają się na jego poszukiwania. W rolę Prudence wciela się Tati Gabrielle.


WYGLĄD


Prudence posiada bardzo krótkie blond włosy i brązowe oczy. Najczęściej nosi ciemną sukienkę z białym kołnierzem, podobnie jak jej siostry – Agatha i Dorcas.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Prudence razem z Agathą i Dorcas znęcają się nad Sabriną, gdy tylko pojawia się ona w szkole dla czarownic. Za namową Sabriny pomaga jej zemścić się na nastolatkach z Baxter High. Prudence zostaje wybrana jako królowa, która ma zostać poświęcona w rytuale Uczty nad ucztami i żywcem zjedzona przez sabat czarownic. Sabrina jednak wyjawia jej, że wybór ten wynikał z działania zaklęcia żony Blackwooda – Constance, która zamierzała pozbyć się nieślubnego dziecka swojego męża. Jako że Constance jest w ciąży z bliźniętami, Prudence mogłaby stanowić dla nich zagrożenie. Agatha i Dorcas bez zgody Prudence podejmują próbę zabicia braci Kinkle w kopalni w Greendale. Gdy ich liderka dowiaduje się o tym, jest wściekła, że działały bez jej zgody i stworzyły zagrożenie dla sabatu. Pomaga więc Sabrinie wskrzesić Tommy’ego Kinkle i zamordować Agathę.


Sezon 2


Prudence zależy na szacunku i uwadze ze strony ojca, dlatego służy mu, ufając, że pomoże to wzmocnić jej pozycję w jego oczach. Bohaterce zaczyna zależeć na noszeniu nazwiska rodowego, ale Faustus nie uważa jej za godną. Nie pomaga nawet apel Zeldy Spellman. Sfrustrowana czarownica postanawia zabić ojca, jednak ten udaremnia jej atak. Dopiero kiedy Blackwood widzi w Prudence podobieństwo i potencjał do wykorzystania, postanawia zezwolić jej na używanie swojego nazwiska.


Pod nieobecność Faustusa i Zeldy opieka nad sabatem zostaje powierzona Prudence. Poza pilnowaniem porządku wśród wyznawców Szatana zamierza ona wydobyć zeznania z Ambrose’a, który podejrzewany jest o zabicie Antypapieża. Bohaterowi udaje się jednak uciec z celi z pomocą ciotki Hildy, dokładnie w momencie, kiedy do Akademii przybywają łowcy czarownic. Prudence i jej siostrom nie udaje się odeprzeć ich ataku, na szczęście z pomocą przychodzi Sabrina. 


Po powrocie Blackwooda wprowadzone zostają reformy – zarówno w Kościele, jak i Akademii ogranicza się prawa czarownic, nadając większą swobodę czarownikom. Prudence i Zelda stopniowo buntują się przeciwko Faustusowi, zanim jednak do tego dojdzie, Prudence postanawia pokazać Zeldzie gdzie jej miejsce, zdradzając Faustusowi, co się stało przy porodzie jego dzieci. Kiedy jednak Blackwood decyduje otruć członków sabatu i uciec z Greendale, Prudence udziela im pomocy, sprzeciwiając się woli ojca.


Sezon 3


Wysiłki Prudence i Ambrose’a w znalezieniu Blackwooda wydają się daremne – gdy już udaje im się go zlokalizować, okazuje się, że podszywa się pod niego kolejny chłopak, należący do bractwa Judasza. Prudence wpada na pomysł zasięgnięcia rady od kapłanki voodoo Mambo Marie. Udaje się wraz z Ambrosem do tajemniczego sklepu, w którym odnajdują Mambo. Kobieta pomaga im w rytuale, dzięki któremu odkrywają prawdziwe schronienie Blackwooda. Po dotarciu na miejsce zauważają, że Faustus dokonuje pewnego rytuału. Prudence próbuje zabić ojca, jednak powstrzymują ją jego bliźnięta – Judas i Judith, które za pomocą magii znacznie szybciej dorosły. Ambrose zabiera Blackwoodowi tajemnicze jajo, które odebrał od morskiej istoty. 


Po powrocie do Greendale Prudence pomaga Zeldzie w prowadzeniu Akademii. Wiedźmy jednak stopniowo tracą swoje siły, a Prudence decyduje się wezwać Mambo Marie, aby pomogła im odzyskać moce. Podczas pikniku z okazji pełni księżyca dochodzi do wypadku, w wyniku którego siostry Prudence zostają wysłane do pogan. Po drodze jednak spotyka je nieszczęście – Agatha traci zmysły przez Boga Fauna, a Dorcas zostaje zamieniona w kamień. Prudence stara się uratować swoje siostry – w Dorcas wciąż jest życie, a Agatha wyjawia jej w swych wspomnieniach, co się stało. Jako że bohaterka jest zagrożeniem dla siebie i sabatu, zostaje pozbawiona wolności. Dorcas udaje się przywrócić do życia za pomocą magii Circe, zmuszonej przez Sabrinę do współpracy. Niestety Dorcas ginie zabita przez Agathę, która przyłączyła się do Blackwooda, a Prudence nie potrafi wybaczyć Ambrose’owi, że nie zabili jej ojca, kiedy mieli okazję.


 


Foto: DFree / Shutterstock.com

Pełna biografia »

Prudence Blackwood - powiązania postaci

Aktor: Tati Gabrielle

Prudence Blackwood - Opinie

8 + 3 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne