Fot: Shutterstock

Prudence Blackwood

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Prudence wychowała się jako sierota przygarnięta przez Kościół Nocy, po Mrocznym Chrzcie wstąpiła do Akademii Sztuk Nieznanych. Jest dumną i ambitną czarownicą, potrafi też być bezwzględna i arogancka. Razem z Dorcas i Agathą sieją strach wśród uczniów szkoły. Spotykała się z Nicholasem Scratchem, tak jak pozostałe siostry. Dzięki Sabrinie dowiedziała się, że jest nieślubnym dzieckiem Faustusa Blackwooda. Pomogła jej z rytuałem wskrzeszenia Tommy’ego Kinkle i zemstą na Agathcie za jego śmierć. Po narodzinach dziecka Blackwooda zajmuje się nim, mimo że wyraźnie tego nie potrafi. Po ucieczce Faustusa razem z Ambrosem udają się na jego poszukiwania. W rolę Prudence wciela się Tati Gabrielle.


WYGLĄD


Prudence posiada bardzo krótkie blond włosy i brązowe oczy. Najczęściej nosi ciemną sukienkę z białym kołnierzem, podobnie jak jej siostry – Agatha i Dorcas.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Prudence razem z Agathą i Dorcas znęcają się nad Sabriną, gdy tylko pojawia się ona w szkole dla czarownic. Za namową Sabriny pomaga jej zemścić się na nastolatkach z Baxter High. Prudence zostaje wybrana jako królowa, która ma zostać poświęcona w rytuale Uczty nad ucztami i żywcem zjedzona przez sabat czarownic. Sabrina jednak wyjawia jej, że wybór ten wynikał z działania zaklęcia żony Blackwooda – Constance, która zamierzała pozbyć się nieślubnego dziecka swojego męża. Jako że Constance jest w ciąży z bliźniętami, Prudence mogłaby stanowić dla nich zagrożenie. Agatha i Dorcas bez zgody Prudence podejmują próbę zabicia braci Kinkle w kopalni w Greendale. Gdy ich liderka dowiaduje się o tym, jest wściekła, że działały bez jej zgody i stworzyły zagrożenie dla sabatu. Pomaga więc Sabrinie wskrzesić Tommy’ego Kinkle i zamordować Agathę.


Sezon 2


Prudence zależy na szacunku i uwadze ze strony ojca, dlatego służy mu, ufając, że pomoże to wzmocnić jej pozycję w jego oczach. Bohaterce zaczyna zależeć na noszeniu nazwiska rodowego, ale Faustus nie uważa jej za godną. Nie pomaga nawet apel Zeldy Spellman. Sfrustrowana czarownica postanawia zabić ojca, jednak ten udaremnia jej atak. Dopiero kiedy Blackwood widzi w Prudence podobieństwo i potencjał do wykorzystania, postanawia zezwolić jej na używanie swojego nazwiska.


Pod nieobecność Faustusa i Zeldy opieka nad sabatem zostaje powierzona Prudence. Poza pilnowaniem porządku wśród wyznawców Szatana zamierza ona wydobyć zeznania z Ambrose’a, który podejrzewany jest o zabicie Antypapieża. Bohaterowi udaje się jednak uciec z celi z pomocą ciotki Hildy, dokładnie w momencie, kiedy do Akademii przybywają łowcy czarownic. Prudence i jej siostrom nie udaje się odeprzeć ich ataku, na szczęście z pomocą przychodzi Sabrina. 


Po powrocie Blackwooda wprowadzone zostają reformy – zarówno w Kościele, jak i Akademii ogranicza się prawa czarownic, nadając większą swobodę czarownikom. Prudence i Zelda stopniowo buntują się przeciwko Faustusowi, zanim jednak do tego dojdzie, Prudence postanawia pokazać Zeldzie gdzie jej miejsce, zdradzając Faustusowi, co się stało przy porodzie jego dzieci. Kiedy jednak Blackwood decyduje otruć członków sabatu i uciec z Greendale, Prudence udziela im pomocy, sprzeciwiając się woli ojca.


Sezon 3


Wysiłki Prudence i Ambrose’a w znalezieniu Blackwooda wydają się daremne – gdy już udaje im się go zlokalizować, okazuje się, że podszywa się pod niego kolejny chłopak, należący do bractwa Judasza. Prudence wpada na pomysł zasięgnięcia rady od kapłanki voodoo Mambo Marie. Udaje się wraz z Ambrosem do tajemniczego sklepu, w którym odnajdują Mambo. Kobieta pomaga im w rytuale, dzięki któremu odkrywają prawdziwe schronienie Blackwooda. Po dotarciu na miejsce zauważają, że Faustus dokonuje pewnego rytuału. Prudence próbuje zabić ojca, jednak powstrzymują ją jego bliźnięta – Judas i Judith, które za pomocą magii znacznie szybciej dorosły. Ambrose zabiera Blackwoodowi tajemnicze jajo, które odebrał od morskiej istoty. 


Po powrocie do Greendale Prudence pomaga Zeldzie w prowadzeniu Akademii. Wiedźmy jednak stopniowo tracą swoje siły, a Prudence decyduje się wezwać Mambo Marie, aby pomogła im odzyskać moce. Podczas pikniku z okazji pełni księżyca dochodzi do wypadku, w wyniku którego siostry Prudence zostają wysłane do pogan. Po drodze jednak spotyka je nieszczęście – Agatha traci zmysły przez Boga Fauna, a Dorcas zostaje zamieniona w kamień. Prudence stara się uratować swoje siostry – w Dorcas wciąż jest życie, a Agatha wyjawia jej w swych wspomnieniach, co się stało. Jako że bohaterka jest zagrożeniem dla siebie i sabatu, zostaje pozbawiona wolności. Dorcas udaje się przywrócić do życia za pomocą magii Circe, zmuszonej przez Sabrinę do współpracy. Niestety Dorcas ginie zabita przez Agathę, która przyłączyła się do Blackwooda, a Prudence nie potrafi wybaczyć Ambrose’owi, że nie zabili jej ojca, kiedy mieli okazję.


Sezon 4


Prudence dowiaduje się, że Faustus wezwał pradawne koszmary, by przybyły do Greendale. Razem z Zeldą gromadzi członków sabatu, żeby pomogli Sabrinie w walce z Ciemnością, modląc się do Hekate. Prudence bierze udział w weselu Hildy, podczas którego przybywa Niezaproszony – kolejny koszmar. 


Mambro Marie informuje Prudence, że Roz jest czarownicą. Bohaterka początkowo w to nie wierzy, lecz podczas sprawdzania umiejętności Roz okazuje się, że ma niezwykły dar. Od teraz Roz, Prudence i Marie strzegą obserwatorium w Akademii, gdzie przyglądają się trzem wszechświatom, by zauważyć zachodzące w nich zmiany. 


Wkrótce Blackwood zdobywa posążek Czarta Wypaczenia, który spełnia jego życzenie – tworzy alternatywną rzeczywistość, w której Prudence jest jego lojalnym podwładnym. Kiedy jednak buntujący się Ambrose wyjawia jej prawdę, Prudence pomaga przywrócić wszystko do normy. Po tym, jak bohaterowie powracają do rzeczywistości, Prudence dźga swego ojca mieczem i pozbawia głowy, którą zamyka w lochu Akademii. Razem z Ambrosem próbuje wydobyć od Faustusa informacje o następnych koszmarach, ten jednak pozostaje milczący. Bohaterka zaczyna go torturować poprzez wbijanie igieł w jego ciało.


Gdy pojawia się kolejny koszmar, zmarli zaczynają powracać do Greendale. Prudence i Agatha zostają odwiedzone przez Dorcas. Bohaterka chce spędzić czas z przyjaciółkami, lecz nagle przypomina sobie, że zginęła z rąk Agathy i próbuje ją zaatakować. Prudence powstrzymuje Dorcas i prosi Marie o pomoc. Odchodząca Dorcas wybacza Agathcie, lecz ta nie wie, co uczyniła.


Wkrótce pojawia się Otchłań, którą Sabrina próbuje sama pokonać, zamykając w Puszce Pandory. Nie udaje jej się całkowicie zniszczyć Otchłani, a fragment ostatniego koszmaru zostaje w jej ciele. Okazuje się, że Sabrina, nie potrafiąc jej kontrolować, sprawia, że ludzie i przedmioty zaczynają znikać. Po tym, jak dziewczyna w rozpaczy udaje się na wygnanie, Prudence, Roz, Ambrose i Agatha wyruszają, chcąc ją odnaleźć. Kiedy docierają do Gór Szaleństwa, okazuje się, że Sabrina przebywa tam z Faustusem Blackwoodem. Bohaterowie namawiają czarownicę, by z nimi wróciła, jednak Sabrina odmawia. Gdy nalegają, sprawia, że Prudence i Roz znikają. Gdy Hilda, Zelda i przyjaciele Sabriny przybywają do gór ponownie, udaje im się uratować wszystkich porwanych przez Otchłań. W trakcie rytuału Sabrina traci za dużo krwi i umiera.


 

Pełna biografia »

Prudence Blackwood - powiązania postaci

Prudence Blackwood
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Tati Gabrielle

Prudence Blackwood - Opinie

7 + 6 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne