Fot: Shutterstock

Doktor Cerberus

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Dr. Cerberus jest właścicielem księgarni i kawiarni w Greendale. Pracuje razem z Hildą Spellman, z którą przyjaźni się i romansuje, a w konsekwencji zaręcza. Jest sympatycznym księgarzem, pozytywnie nastawionym do swoich klientów, ale ludzie mają go za dziwaka. W przeszłości pracował w telewizji jako pogodynka i prezenter horrorów. Wciąż uwielbia oglądać stare horrory. Dr. Cerberus jest także inkubem, a poznanie czarownicy uświadomiło mu, że nie tylko on należy do nadnaturalnego świata.
W postać Doktora Cerberusa wciela się Alessandro Juliani.


WYGLĄD


Dr. Cerberus jest mężczyzną w średnim wieku, dlatego jego ciemne włosy są naznaczone siwizną. Najczęściej nosi garnitur i stylizuje się na postaci z horrorów.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Podczas rozmowy kwalifikacyjnej z Hildą Spellman Doktor Cerberus wydaje się podekscytowany, że znalazł podobną do siebie wielbicielkę horrorów, która nie boi się przebrać za potwora do pracy. Hilda okazuje się jego fanką i doskonale wie, czym się zajmował w przeszłości. Tak rozpoczyna się ich przyjacielska relacja, która szybko przeradza się w romans.


Po wypadku w kopalni Dr. Cerberus przez całą noc oferuje ochotnikom szukającym ciała Tommy’ego gorące napoje. Pojawia się także na pogrzebie Tommy’ego. Wraz z Harveyem często przychodzili do niego kupować komiksy i należeli do jego stałych klientów. 


Gdy Greendale znajduje się pod atakiem trzynastu wiedźm, Dr. Cerberus zjawia się, by pomóc Hildzie utrzymać ochronę nad szkołą Baxter High, w której schronili się wszyscy mieszkańcy. Nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkie znaczenie ma to, co Hilda próbuje zrobić, ale i tak oferuje jej wsparcie.


Sezon 2


Po pocałunku z Hildą kontakt dwójki bohaterów prawie się urywa – doktor Cerberus unika swojej pracownicy, gdyż ma pewien sekret do ukrycia. Hilda zachęcana przez Zeldę postanawia podbić serce swojego ukochanego, a doktor Cerberus, nie mogąc dłużej ukrywać prawdy, wyjawia ją Hildzie. Został on opętany przez inkuba i zmienia się w demona pod wpływem podniecenia, co może być groźne dla jego ukochanej. Na szczęście Hilda znajduje sposób na okiełznanie tej mrocznej strony swojego wybranka i bohaterowie mogą ze sobą być.


Sezon 3


Podczas otwarcia karnawału w Greendale doktor Cerberus oświadcza się Hildzie Spellman, a ta przyjmuje jego zaręczyny. Nie ma jednak odwagi wyznać tego Zeldzie.  Hilda podczas pikniku z okazji pełni księżyca zostaje zamieniona w pająka, o czym przekonuje się po upływie kilku dni. Myśląc, że niedługo zginie, postanawia odwiedzić doktora Cerberusa – nie mówi mu jednak o transformacji, którą przechodzi. Kiedy stan Hildy się pogarsza, atakuje swego narzeczonego i owija w kokon za pomocą pajęczej nici. Bohaterka myśli, że przypadkiem go zabiła i dzwoni po Zeldę, aby przyjechała do niej z pistoletem. Zelda, nie widząc innej możliwości, postanawia zastrzelić swą siostrę i wskrzesić w magicznej ziemi przy domu Spellmanów. Gdy Hilda się odradza, kokon z ciałem jej ukochanego zostaje przeniesiony do kostnicy w domu Spellmanów. Ku zaskoczeniu Hildy, doktor Cerberus budzi się ze swego kokonu.


Sezon 4


Z racji zbliżającego się ślubu doktora Cerberusa z Hildą, Melvin i Nick starają się wygnać jego inkuba. Podczas egzorcyzmu inkub ucieka, zanim czarodzieje zdążą go schwytać. Prawdopodobnie szuka kolejnego gospodarza. W trakcie wesela okazuje się, że inkub opętał Theo. W czasie kolejnych egzorcyzmów szybko zmienia swe ofiary, na chwilę opętując także Melvina. Ostatecznie zostaje pochłonięty przez Niezaproszonego, który przybył, żeby zgładzić sabat.


W nowej rzeczywistości, stworzonej przez Faustusa Blackwooda, który zdobył Czarta Wypaczenia, doktor Cerberus i Hilda udzielają schronienia czarownicom. W tym świecie konotacje z magią są zakazane, a bohaterowie za swe działania mogą zginąć. Dzięki spotkaniom w księgarni doktora Cerberusa udaje się pokonać Blackwooda.


Gdy przybywa kolejny koszmar, zmarła matka doktora Cerberusa powraca do świata żywych. Opowiada Hildzie o tym, że zabijała każdą kolejną dziewczynę swego syna, uważając je za niegodne, by z nim być. Kiedy matka atakuje Hildę nożem, bohaterowie postanawiają zamknąć ją i zaczekać, aż będzie mogła wrócić do grobu.


 

Pełna biografia »

Doktor Cerberus - powiązania postaci

Doktor Cerberus
Fot: Crosa / Wikimedia Commons (CC BY 2.0)
Aktor: Alessandro Juliani

Doktor Cerberus - Opinie

9 + 7 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne