Fot: Shutterstock

Judith i Judas Blackwood - Chilling Adventures of Sabrina


5 głosy
Chilling Adventures of Sabrina
Oceń film
4.80

Judith i Judas Blackwood

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Judith i Judas to bliźnięta Faustusa i Constance Blackwood. Ich matka zmarła przy porodzie, a ojciec ma wobec nich ogromne plany. Ich Nocną Matką jest Zelda Spellman. Są potulni i grzeczni, poddają się woli swojego ojca. Judith po porodzie zostaje zabrana przez Zeldę do domu Spellmanów, a później oddana na wychowanie Desmeldzie, która ukrywa się przed sabatem w lesie. Po odzyskaniu córki Blackwood porywa bliźnięta z Greendale. Za pomocą magii pradawnych bogów sprawił, że oboje szybko dorastają. Zamierzał poświęcić swoje dzieci w rytuale, ale Prudence – ich przyrodnia siostra – krzyżuje jego plany. Judas i Judith znajdują się pod jej opieką.
Judith jest grana przez Whitney Peak, a w postać Judasa wciela się Darius Willis. 


WYGLĄD


Oboje posiadają ciemną karnację – czarne włosy i oczy oraz kręcone włosy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Judith po narodzinach zostaje porwana przez Zeldę Spellman, która nazywa ją Leticią i próbuje chronić przed gniewem jej ojca. Tak naprawdę to ona jest pierworodnym dzieckiem Blackwooda, a ambicje ojca mogłyby sprawić, że odbierze jej życie. Judas natomiast jest upragnionym męskim potomkiem Blackwooda i trafia pod jego opiekę. Faustus z dumą prezentuje go przed swoim stowarzyszeniem, a opiekę nad synem powierza Prudence, mimo że ta nie potrafi zajmować się dziećmi.


Gdy dom Spellmanów staje się nawiedzony przez duchy, Leticia zostaje porwana. Po jej uratowaniu Zelda uświadamia sobie, że nie jest w stanie zapewnić jej bezpieczeństwa i decyduje o oddaniu jej Desmeldzie – wiedźmie i pustelnicy, która ukrywa się przed sabatem z Greendale.


Sezon 2


Bliźnięta pozostają rozdzielone, dopóki Prudence, chcąc przypodobać się ojcu, nie zdecyduje powiadomić go o tym, że ma córkę, którą Zelda porwała i ukryła. W wyniku tego Zelda trafia do celi, a Faustus kontynuuje reformowanie sabatu. Po porażce związanej z wizytą Mrocznego Pana Blackwood postanawia otruć cały sabat i uciec wraz z bliźniętami.


Sezon 3


Blackwood wraz ze swymi dziećmi przeprowadza tajemniczy rytuał, który zostaje przerwany przez Prudence i Ambrose’a, szukających zemsty na Faustusie. Prudence zamierza zabić Blackwooda, ale zostaje powstrzymana przez rodzeństwo i odkrywa ich tożsamość. Dzięki magii Blackwood sprawił, że bliźnięta dorosły znacznie szybciej, niż powinny, nie znają poza swym ojcem nikogo innego, stały się też naiwne i nieświadome wszystkich wydarzeń, które ich dotyczą. Z tego powodu Prudence umieszcza je w specjalnie stworzonym domku dla lalek, gdzie są bezpieczne od wpływu swego ojca. Za pomocą Marie, kapłanki voodoo, chce im pomóc. Blackwood wciąż jednak szuka swych bliźniąt, aż w końcu trafia do domu Spellmanów i ponownie porywa swoje dzieci, które wraz z nim dokończą jego plan wezwania pradawnych sił.


Sezon 4


Judas i Judith towarzyszą ojcu w jego nowopowstałym kościele. Oczekują na przybycie kolejnych pradawnych koszmarów, które Faustus przyzwał, by zgładzić sabat czarownic. Kiedy za pomocą jednego z nich – Czarta Wypaczenia – Faustus tworzy alternatywną rzeczywistość, Judas i Judith razem z Prudence pomagają ojcu w jego obowiązkach dyktatora miasteczka. 


Po niepowodzeniach pradawnych koszmarów Judas i Judith opiekują się ciałem swego ojca, nawet gdy traci głowę w wyniku tortur Prudence. Udaje im się zaprowadzić ojca do domu Mary Wardwell, która przyszywa jego głowę do ciała.

Pełna biografia »

Judith i Judas Blackwood - powiązania postaci

Judith i Judas Blackwood
Aktor: Whitney Peak, Darius Willis
Ojciec: Faustus Blackwood
Matka: Constance Blackwood

Judith i Judas Blackwood - Opinie

7 + 4 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne