Fot: Shutterstock

Lucyfer Morningstar

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Lucyfer jest upadłym aniołem, który po utracie skrzydeł związał się z Lilith, obiecując jej władzę w piekle w zamian za wieczną służbę. Znany jest jako Mroczny Pan i nadaje czarownicom ich moce, gdy wpisują się do jego księgi w zamian za wierność, lojalność i ich dusze. Jest także prawdziwym ojcem Sabriny Spellman, wobec której ma okrutne plany, by była jego heroldem rządzącym na Ziemi. Edward i Diana Spellman, mając problemy ze spłodzeniem potomka, zawarli umowę z Mrocznym Panem, w wyniku której narodziła się Sabrina – w połowie śmiertelniczka, w połowie czarownica. Zostaje wpędzony w pułapkę przez Sabrinę i uwięziony w ciele Nicholasa Scratcha, a później Faustusa Blackwooda.
W jego rolę wciela się Luke Cook.


WYGLĄD


Swoim wyznawcom Lucyfer objawia się jako odrażający człowiek-koza. W swej anielskiej formie posiada dwie blizny na plecach po wyrwanych skrzydłach i bardziej przyjazny wygląd ciemnowłosego mężczyzny.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Lucyfer pojawia się w Greendale, gdy Sabrina wypełnia przepowiednię. Udaje się do Doriana Graya, gdzie ma spotkać się z Lilith, Sabriną i Faustusem. Sabrina początkowo niechętnie podchodzi do przepowiedni i planu Lucyfera, aby z nim rządziła Piekłem. Ostatecznie jednak udaje, że godzi się na to i podejmuje próby zabicia i schwytania swego ojca. Lucyfer krytykuje też Faustusa Blackwooda i nakazuje, aby wraz z sabatem czcili Sabrinę Spellman. Ostatecznie zostaje zdradzony przez Lilith, która dowiaduje się, że to Sabrina ma rządzić u jego boku zamiast niej. Pomaga więc Spellmanom zabić Lucyfera, a gdy to się nie udaje – pojmać go i uwięzić w ciele Nicholasa Schratcha.


Sezon 3


Uwięziony Lucyfer torturuje Nicka, dopóki Sabrinie nie udaje się ich rozdzielić. Najpierw zabiera z Piekła swojego chłopaka i ukrywa go w lochach Akademii, by później uratować Nicka, a Lucyfera uwięzić w ciele Faustusa Blackwooda. W międzyczasie Lucyfer stara się kontrolować członków Akademii i sterować nimi wedle swojej woli. Zaprzestaje też udzielać sabatowi swej mocy, przez co czarownice tracą siły. Lucyfer podjudza Nicka do uwolnienia z celi Faustusa, oferując mu w zamian bardzo silne narkotyki. Gdy Blackwood wydostaje się z Akademii, poszukuje Lilith, by rozdzieliła ich dusze. Lilith zdradziła Lucyfera, za co chce ją zabić. Podczas oddzielania Lilith manipuluje Faustusem i idzie z nim na pewien układ – ona daje Faustusowi znak Kaina, przez który nie może zostać zabity, a Faustus pomaga jej zajść w ciążę, by Lucyfer nie chciał jej zabić. Przez ten podstęp Lucyfer postanawia poczekać z zadaniem śmierci zdrajczyni Lilith. Wraz z Lilith i ich nienarodzonym synem udaje się do Piekła, by odzyskać swój tron. Tym musi zająć się Sabrina, gdyż nie można przerwać rozpoczętego turnieju o zdobycie Regaliów. 


W pierwotnej wersji Sabrina zostaje oszukana przez Calibana, traci tron i życie, a poganie przejmują Ziemię. Gdy bohaterka cofa się w przeszłość, zapobiega tym wydarzeniom. Tworzy wtedy drugą wersję siebie, by jedna z nich rządziła Piekłem, a druga żyła wśród śmiertelników. W ten sposób dochodzi do koronacji Sabriny Morningstar, która wraz z ojcem i Lilith sprawuje władzę nad Piekłem.


Sezon 4


 Lucyfer aprobuje związek swej córki z Calibanem, mimo obaw Lilith. W trakcie ich ślubu dowiaduje się o istnieniu dwóch Sabrin. Nie ma jednak okazji, by wyrazić swą złość, gdyż Spellman przybyła do Piekła z Niezaproszonym, którego musi jakoś uwięzić. 


Wkrótce spokój w Piekle zakłóca pojawienie się dwóch śmiertelników. Sabrina pozbawia ich pamięci i odsyła z powrotem. Okazuje się, że na Ziemi również pokazują się posągi z Piekła – dwa światy zaczynają na siebie nachodzić w wyniku istnienia dwóch Sabrin. Lucyfer postanawia udać się do Zeldy Spellman, by ją o tym powiadomić. Na miejscu zarówno Spellmanowie, jak i rodzina Morningstar starają się przywrócić ład, lecz ich wysiłki okazują się daremne. Kiedy dodatkowo zaczynają kolidować z Niebem, pojawia się anioł Metatron i namawia Sabriny do połączenia w jedną, co ma powstrzymać tragedię. W trakcie rytuału okazuje się jednak, że przyczyną jest działanie kolejnego koszmaru – Kosmicznego. By go powstrzymać, Sabrina Morningstar zostaje wysłana do innej rzeczywistości. 


Lilith przybywa do Piekła i przekazuje Lucyferowi straszną nowinę – podobno Sabrina Morningstar zmarła, a Spellmanowie wykorzystali jej ciało, by przywrócić drugą Sabrinę do życia. Lucyfer wraz z Calibanem i armią udają się pod dom Spellmanów, żeby odebrać ciało córki Mrocznego Pana. Kiedy Lucyfer prosi Sabrinę o zrezygnowanie z magicznych mocy i oddanie się dobrowolnie, czarownica zgadza się, lecz przypadkiem zaczyna sprawiać, że atakujące ją osoby znikają. Okazuje się, że nosi w sobie cząstkę kolejnego koszmaru – Otchłani. Lucyfer ucieka do Piekła, myśląc, że Sabrina ma boską siłę. Nie interesuje go Lilith, której obiecał przywrócić magiczne moce. Ta w zemście rani go i spożywa jego krew. Po odzyskaniu mocy wysyła Lucyfera na wygnanie na Ziemię.


 

Pełna biografia »

Lucyfer Morningstar - powiązania postaci

Lucyfer Morningstar
Aktor: Luke Cook

Lucyfer Morningstar - Opinie

4 + 6 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne