Lucyfer Morningstar
Chilling Adventures of Sabrina


2 głosy
Chilling Adventures of Sabrina
Oceń film
4.50

Lucyfer Morningstar - biografia

CHARAKTERYSTYKA


Lucyfer jest upadłym aniołem, który po utracie skrzydeł związał się z Lilith, obiecując jej władzę w piekle w zamian za wieczną służbę. Znany jest jako Mroczny Pan i nadaje czarownicom ich moce, gdy wpisują się do jego księgi w zamian za wierność, lojalność i ich dusze. Jest także prawdziwym ojcem Sabriny Spellman, wobec której ma okrutne plany, by była jego heroldem rządzącym na Ziemi. Edward i Diana Spellman, mając problemy ze spłodzeniem potomka, zawarli umowę z Mrocznym Panem, w wyniku której narodziła się Sabrina – w połowie śmiertelniczka, w połowie czarownica. Zostaje wpędzony w pułapkę przez Sabrinę i uwięziony w ciele Nicholasa Scratcha, a później Faustusa Blackwooda.
W jego rolę wciela się Luke Cook.


WYGLĄD


Swoim wyznawcom Lucyfer objawia się jako odrażający człowiek-koza. W swej anielskiej formie posiada dwie blizny na plecach po wyrwanych skrzydłach i bardziej przyjazny wygląd ciemnowłosego mężczyzny.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Lucyfer pojawia się w Greendale, gdy Sabrina wypełnia przepowiednię. Udaje się do Doriana Graya, gdzie ma spotkać się z Lilith, Sabriną i Faustusem. Sabrina początkowo niechętnie podchodzi do przepowiedni i planu Lucyfera, aby z nim rządziła Piekłem. Ostatecznie jednak udaje, że godzi się na to i podejmuje próby zabicia i schwytania swego ojca. Lucyfer krytykuje też Faustusa Blackwooda i nakazuje, aby wraz z sabatem czcili Sabrinę Spellman. Ostatecznie zostaje zdradzony przez Lilith, która dowiaduje się, że to Sabrina ma rządzić u jego boku zamiast niej. Pomaga więc Spellmanom zabić Lucyfera, a gdy to się nie udaje – pojmać go i uwięzić w ciele Nicholasa Schratcha.


Sezon 3


Uwięziony Lucyfer torturuje Nicka, dopóki Sabrinie nie udaje się ich rozdzielić. Najpierw zabiera z Piekła swojego chłopaka i ukrywa go w lochach Akademii, by później uratować Nicka, a Lucyfera uwięzić w ciele Faustusa Blackwooda. W międzyczasie Lucyfer stara się kontrolować członków Akademii i sterować nimi wedle swojej woli. Zaprzestaje też udzielać sabatowi swej mocy, przez co czarownice tracą siły. Lucyfer podjudza Nicka do uwolnienia z celi Faustusa, oferując mu w zamian bardzo silne narkotyki. Gdy Blackwood wydostaje się z Akademii, poszukuje Lilith, by rozdzieliła ich dusze. Lilith zdradziła Lucyfera, za co chce ją zabić. Podczas oddzielania Lilith manipuluje Faustusem i idzie z nim na pewien układ – ona daje Faustusowi znak Kaina, przez który nie może zostać zabity, a Faustus pomaga jej zajść w ciążę, by Lucyfer nie chciał jej zabić. Przez ten podstęp Lucyfer postanawia poczekać z zadaniem śmierci zdrajczyni Lilith. Wraz z Lilith i ich nienarodzonym synem udaje się do Piekła, by odzyskać swój tron. Tym musi zająć się Sabrina, gdyż nie można przerwać rozpoczętego turnieju o zdobycie Regaliów. 


W pierwotnej wersji Sabrina zostaje oszukana przez Calibana, traci tron i życie, a poganie przejmują Ziemię. Gdy bohaterka cofa się w przeszłość, zapobiega tym wydarzeniom. Tworzy wtedy drugą wersję siebie, by jedna z nich rządziła Piekłem, a druga żyła wśród śmiertelników. W ten sposób dochodzi do koronacji Sabriny Morningstar, która wraz z ojcem i Lilith sprawuje władzę nad Piekłem.

Pełna biografia »

Lucyfer Morningstar - powiązania postaci

Aktor: Luke Cook

Lucyfer Morningstar - Opinie

8 + 6 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne