Susie / Theo Putnam
Chilling Adventures of Sabrina


2 głosy
Chilling Adventures of Sabrina
Oceń film
4.50

Susie / Theo Putnam - biografia

CHARAKTERYSTYKA


Theo urodził się jako Susie Putnam, początkowo był dręczony w Baxter High ze względu na swój niebinarny wygląd. Po odkryciu swojej tożsamości transpłciowego chłopca zmienił imię na Theo. Jest najlepszym przyjacielem Sabriny, Roz i Harveya. Przynależy także do Stowarzyszenia WIKKA. Wraz z ojcem mieszka na farmie w Greendale i opiekuje się chorym wujkiem Jessem, który podczas pracy w kopalni zobaczył coś, przez co stracił zmysły. Jego przodkini Dorothea Putnam walczyła o wolność wiedźm i kobiet. Theo jest odważny i niezależny, co często pomoże czwórce przyjaciół uratować Greendale.
W postać Susie / Theo wciela się Lachlan Watson.


WYGLĄD


Theo jest niskiego wzrostu, posiada jasne oczy i krótkie brązowe włosy, które obcina jeszcze krócej, gdy odkrywa swoją tożsamość.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Theo przeżywa traumę w szkole, gdy grupa footbalistów dręczy go za niespełnianie binarnych standardów płciowych. Sabrina i Roz postanawiają ukrócić te ataki, zakładając Stowarzyszenie WIKKA i apelując u dyrektora szkoły.


Gdy ojciec Theo wyjeżdża na weekend, wraz z Roz opiekują się chorym wujkiem Jessem. Kiedy Harvey dowiaduje się o tym, co go spotkało, natychmiast chce z nim porozmawiać, ze względu na to, że sam zobaczył w kopalni coś tajemniczego. Próba rozmowy kończy się jednak atakiem, a ojciec Theo postanawia oddać brata do szpitala dla umysłowo chorych. Przypadkiem Theo dowiaduje się, że wujek miał prawdopodobnie trudności ze swoją tożsamością płciową. Theo poznaje prawdę na temat swoich przodków i odkrywa, że Dorothea Putnam pomagała wiedźmom i walczyła o wolność kobiet. Zarówno ona, jak i babcia Roz – Nana Ruth, zwracają się do niego, używając męskich form, co dodaje Theo odwagi. Dorothea prowadziła pamiętniki, w których opisała Spellmanów jako rodzinę czarownic, i w ten sposób Theo poznaje sekret Sabriny. Razem z Roz, która także odkrywa, że Sabrina jest czarownicą, decydują się na konfrontację z przyjaciółką.


Sezon 2


Do Theo dociera, że wbrew temu, jak wygląda i jak traktują go inni, czuje się chłopcem. Postanawia zgłosić się do drużyny koszykarskiej, ale natrafia na opór trenera, jako że nie jest mężczyzną. Po interwencji nowej dyrektorki może wziąć udział w naborze do drużyny, a dzięki pomocy Sabriny udaje mu się do niej dostać. Dręczenie przez szkolnych chłopaków niestety dopiero się zaczyna, gdy Theo chce korzystać z męskiej szatni. Po dość wątpliwej moralnie sztuczce Sabriny zmienia się ich nastawienie do Theo.


Gdy zbliża się bal zakochanych w Baxter High, Theo postanawia porozmawiać ze swoim ojcem. Po trudnej rozmowie Joe akceptuje decyzję Theo, zabiera go do fryzjera i kupuje garnitur na szkolne przyjęcie. Theo wraz z Harveyem odkrywa w kopalni tajemniczy rysunek, który przedstawia Sabrinę. To okazuje się początkiem kłopotów w Greendale. Theo, Harvey i Roz pomagają Sabrinie powstrzymać zagładę miasteczka.


Sezon 3


Theo wraz z Roz i Harveyem udaje się do Piekła, by ocalić chłopaka Sabriny, Nicholasa Scratcha. Podczas drogi do Pandemonium spotyka swego wujka Jessego, którego Lilith skazała na tortury. Nalega, by Sabrina zmusiła Lilith do uwolnienia duszy Jessego.


W Baxter High pojawia się nowy uczeń – Robin Goodfellow, z którym Theo szybko znajduje wspólny język. Udają się razem na otwarcie karnawału Phantasmagoria, który niedawno pojawił się w Greendale. Theo pomaga Robinowi odnaleźć się w nowej szkole, przedstawia mu swoich znajomych i przegania szkolnych chuliganów, gdy go zaczepiają. Theo i Robin stają się sobie bliscy, lecz bohater czuje, że musi wyznać mu prawdę o sobie. 


Relacja bohaterów układa się dobrze, ale wkrótce okazuje się, że Robin także ma kilka sekretów. Ostatecznie jednak pomaga Theo i jego przyjaciołom przywrócić do życia Roz, która została zamieniona w kamień. W pierwotnej wersji Theo zostaje zabity przez pogan, podobnie jak Roz, Robin, Harvey i Nick. Dzięki temu, że Sabrina cofa się w czasie, udaje się jej uratować przyjaciół i doprowadzić do zwycięstwa nad poganami.


 


Foto: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Pełna biografia »

Susie / Theo Putnam - powiązania postaci

Aktor: Lachlan Watson

Susie / Theo Putnam - Opinie

4 + 2 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne