Fot: Shutterstock

Shirley Jackson

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Shirley jest nauczycielką w Akademii Sztuk Nieznanych i członkinią sabatu w Greendale. W przeszłości spotykała się z Edwardem Spellmanem, została jednak przez niego porzucona, kiedy ten zakochał się w Dianie. Shirley nie znosi Spellmanów za krzywdę, jaką wyrządził jej Edward. Shirley jest mściwa i zazdrosna wobec Zeldy i nie daje jej spokoju, kiedy ta pojawia się w Akademii. Ginie z ręki Hildy Spellman, która podaje jej zatrute ciastka.
W rolę Shirley wciela się Rochelle Greenwood.


WYGLĄD


Shirley posiada ciemne włosy i oczy. 


BIOGRAFIA


Sezon 2


Kiedy Zelda zostaje nauczycielką w Akademii, Shirley bardzo się to nie podoba. Obgaduje czarownicę za jej nieoficjalny związek z Faustusem Blackwoodem, krótko po tym jak został on wdowcem. Podejmuje także próbę zabicia Zeldy i teleportuje swojego chowańca do gardła Zeldy, gdy ma ona zajęcia w szkole. Próby te kończą się, kiedy Zelda, kontrolując umysł Shirley, omal nie sprawi, że czarownica popełni samobójstwo.


Shirley stara się popsuć ślub Zeldy i Faustusa, wysyłając ducha Constance Blackwood, by nawiedzał Zeldę. Hilda Spellman odprawia ducha i dowiaduje się o prawdziwym przeciwniku małżeństwa. Zaprasza Shirley na herbatę, podczas której podaje jej zatrute ciasteczka i dowiaduje się o jej ukrytej niechęci do Spellmanów. 


 

Pełna biografia »

Shirley Jackson - powiązania postaci

Shirley Jackson
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Rochelle Greenwood

Shirley Jackson - Opinie

4 + 7 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne