Fot: Shutterstock

Rosalind Walker

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Rosalind to najbliższa przyjaciółka Sabriny Spellman i dziewczyna Harveya Kinkle. Jest inteligentną nastolatką lubianą w Baxter High – liceum, do którego uczęszcza. Uwielbia czytać, ale jest także cheerleaderką. Mieszka w Greendale od urodzenia, jako jedyna córka lokalnego pastora. Roz jest jednak bardziej związana ze swoją babcią, od której dowiaduje się, o wrodzonej ślepocie, dotykającej kobiety z jej rodu. W jej wyniku tracą wzrok, gdy stają się dorosłe. To jednak przynosi im także dar, jakim są wizje, dające wgląd w to, czego inni nie widzą. Dzięki temu Roz nie raz będzie mogła pomóc Sabrinie i swoim pozostałym przyjaciołom – Harveyowi Kinkle i Susie / Theo Putnam w uratowaniu miasteczka Greendale.
W rolę Roz wciela się Jaz Sinclair.


WYGLĄD


Roz posiada burzę czarnych, drobnych loków i ciemne oczy. Nosi okulary z powodu postępującej wady wzroku. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Po napaści na Susie Sabrina i Roz postanawiają założyć kobiece stowarzyszenie WIKKA (Wspólnota Intersekcjonalna Kobiecej Kreatywności i Akulturacji), aby wspomóc przyjaciółkę i inne uczennice potrzebujące pomocy. Roz odkrywa także, że w szkolnej bibliotece brakuje niektórych „kontrowersyjnych” książek, postanawia więc zawalczyć, aby udostępnić je uczniom. Okazuje się, że wada wzroku Roz postępuje i wkrótce może go stracić, dlatego każda książka jest dla niej istotna. Założenie sekretnego klubu książek zakazanych z pomocą pani Wardwell okaże się dla niej idealnym rozwiązaniem. 


Gdy ojciec Susie wyjeżdża z miasteczka, Roz spędza z nią weekend, żeby pomóc w opiece nad chorym wujkiem – Jessem Putnam. Podczas weekendu dowiaduje się, że pracując w kopalni, podobnie jak Harvey, widział potwora i wskutek tego utracił zmysły. Reakcja mężczyzny na próbę rozmowy przeraża trójkę przyjaciół, ale sprawia, że coraz bardziej intryguje ich sprawa kopalni.


Wzrok Roz pogarsza się coraz bardziej, aż bohaterka postanawia dowiedzieć się prawdy na temat swojej rodziny od babci – Nany Ruth. Okazuje się, że przodkowie Roz oskarżyli pewną kobietę o to, że jest czarownicą, a pozostałe członkinie sabatu w zemście rzuciły klątwę ślepoty na żeńską cześć rodu Walker. Wtedy też uaktywniło się ich „przeświadczenie”, dające wgląd w tajemnice innych. Podczas pogrzebu brata Harveya Roz odkrywa, że wizje do niej przychodzą, gdy dotyka cudzych przedmiotów. Tym samym dowiaduje się, co stało się w kopalni. Dzięki swoim wizjom Roz poznaje również prawdę na temat rodziny Spellman i Sabriny.


Sezon 2


Odkąd Sabrina rozstała się z Harveyem, prawie nie pojawia się w Baxter High i stopniowo traci kontakt z przyjaciółmi. W tym czasie Roz bardzo zbliża się do Harveya. Ma jednak poczucie winy, więc zanim pójdą razem na bal, chce porozmawiać z Sabriną. Chcąc być uczciwą, informuje Harveya o swoich „przeświadczeniach”.


Kiedy po pierwszym pocałunku z Harveyem Roz nagle traci wzrok, dwójka bohaterów wini za to Sabrinę. Rosalind zostaje wykluczona z tradycyjnych zajęć w liceum – jest to jednak jej własna decyzja, gdyż źle radzi sobie psychicznie z nową sytuacją i woli być sama. Ojciec Roz namawia ją do operacji, która może przywrócić jej wzrok. Ona sama ma jednak wątpliwości w związku z finansowaniem jej za pieniądze parafian. 


Gdy Sabrina wraca do Baxter High i dowiaduje się o sytuacji Roz, proponuje jej przywrócenie wzroku za pomocą czarów. Rosalind początkowo jest bardzo sceptyczna, ale ostatecznie godzi się na pomoc Sabriny. Wraz z Harveyem i Theo pomogą Sabrinie uratować Greendale od zagłady z ręki piekielnej arystokracji.


Sezon 3


Roz wraz z Sabriną zapisują się do drużyny cheerleaderskiej, aby odreagować to, co dzieje się w ich życiu. Do Greendale przybywa karnawał Phantasmagoria, a Roz wraz z przyjaciółmi wybiera się na otwarcie. Kiedy Roz zauważa Profesora Carcosę, jej „przewidzenie” ukazuje jego prawdziwą twarz. Bohaterka nie jest jeszcze świadoma, jakie to może stanowić zagrożenie. Poganie orientują się, że dziewczyna przejrzała Carcosę, w wyniku czego Nagaina postanawia zamienić ją w kamień. Wcześniej jednak podsłuchuje, jak rozmawia z Harveyem o zamiarze spędzenia z nim nocy, a jako że poganie poszukują w Greendale dziewic, Roz stanowi dla nich zagrożenie. 


Przerażony Harvey wraz z Theo próbują powstrzymać Roz przed przemianą, ich wysiłki jednak są marne, a Sabrina zbyt zajęta, by im pomóc. Po nieudanej próbie zniszczenia karnawału Harvey ma na głowie jeszcze większy problem – jego towarzysze zostali zmienieni przez Circe w świnie. Z pomocą przychodzi Caliban, dając Harveyowi zaklęcie, dzięki któremu, oddając swoją miłość do Roz, przywróci jej życie. Musi jednak obiecać, że nigdy więcej jej nie pocałuje. Harvey zgadza się na tę wymianę, jednak z jakiegoś powodu zaklęcie nie działa. Harvey nie chce wierzyć w to, że przyczyną jest fakt, iż nie kocha on Roz prawdziwą miłością. Ostatecznie udaje się przywrócić bohaterkę do życia poprzez pojmanie Circe i zmuszenie jej do współpracy. Circe posiada w swych dłoniach ogromną moc, przez co bez problemu przemienia zarówno Roz, jak i Dorcas, która także została zamieniona w kamień. Niepowodzenie zaklęcia i „przewidzenia”, w których Roz widzi Harveya z Sabriną, sprawiają, że związek dwójki bohaterów zaczyna się komplikować.


W pierwotnej wersji wydarzeń Roz wraz z Theo, Harveyem i Nickiem mierzy się z poganami, ale przegrywają. Harvey zostaje poświęcony w rytuale przywołania Zielonego Człowieka, a pozostali giną. Kiedy Sabrina cofa się w czasie, sprawia, że to poganie zostają pokonani. Roz w ramach zemsty zabija Nagainę.


Sezon 4


Rosalind od razu orientuje się, że Sabrina oszukuje swych przyjaciół, udając, że Krwawa Mary pojawiła się w ich szkole. Podczas rozmowy z przyjaciółką Sabrina przyznaje, że czuje się samotna. Wkrótce do Roz i Harveya przybywa Niezaproszony – kolejny z pradawnych koszmarów. Roz dzięki Przewidzeniu wie, że musi go wpuścić. Kiedy koszmar znika, bohaterowie udają się do Sabriny i Ambrosa, by powiadomić o tym, co przeżyli. Spellmanowie próbują uchronić się przed Niezaproszonym w trakcie wesela Hildy i doktora Cerberusa.


Mambo Marie jest zaintrygowana tym, że Roz domyśliła się, iż powinna wpuścić Niezaproszonego. Wkrótce przychodzi do Roz i mówi jej, że tak naprawdę jest ona czarownicą. Przyzywa ducha jej babci, aby mogła z nią porozmawiać. Nana Ruth potwierdza, że jest to prawda, a kobiety z ich rodu nie nazywały się czarownicami, ze względu na religijność. Roz musi przejść testy Marie i Prudence, które ostatecznie potwierdzają, że jest ona czarownicą i posiada dar. We trójkę wiedźmy strzegą obserwatorium, w którym obserwują Ziemię, Piekło i Niebo. Pilnują, by nic nie zakłócało istnienia trzech światów. Roz musi powiadomić Harveya, że jest czarownicą, co wzbudza w nim niechęć. 


Roz i Sabrina orientują się, że są w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, w której rządzi Faustus, a Sabrina jest wrogiem numer jeden. Na dodatek bycie czarownicą jest zakazane. Bohaterki muszą zebrać swych przyjaciół i przywrócić im pamięć, aby pokonać kolejny koszmar zagrażający Greendale.


Kiedy kolejny koszmar pojawia się w miasteczku, Roz, Harvey, Theo i Robin muszą wziąć udział w bitwie kapel, chcąc ocalić ojca Harveya. Na szczęście udaje się zatrzymać Wskrzeszonego i zmarli powracają do swych grobów.


Wkrótce w obserwatorium dochodzi do kolizji trzech światów, w wyniku czego jedna z Sabrin musi udać się do innej rzeczywistości. Zbliżają się urodziny Sabriny Spellman, a jej przyjaciele zbierają się, żeby świętować. Okazuje się jednak, że w Sabrinie została część Otchłani, która sprawia, że różne przedmioty, ale także ludzie, zaczynają znikać. Sabrina ucieka do Gór Szaleństwa, by ochronić bliskich. Agatha, Prudence, Ambrose i Roz odnajdują ją pod opieką Blackwooda, lecz Sabrina prosi ich, żeby zostawili ją w spokoju, gdyż nie potrafi jeszcze kontrolować Otchłani. Kiedy przyjaciele próbują zabrać ją ze sobą, Roz i Prudence zostają wchłonięte przez Otchłań. Kilka dni później odbywa się rytuał, dzięki któremu udaje się uratować wszystkich przebywających w Otchłani, a ją samą zniszczyć. Niestety, Sabrina przypłaca to życiem.


 

Pełna biografia »

Rosalind Walker - powiązania postaci

Rosalind Walker
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Jaz Sinclair

Rosalind Walker - Opinie

6 + 2 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne