Fot: Shutterstock

Faustus Blackwood

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Faustus jest Wysokim Kapłanem Kościoła Nocy, nauczycielem i dyrektorem w Akademii Sztuk Nieznanych. Jest ambitnym i wiernym wyznawcą Lucyfera oraz potężnym czarodziejem. W przeszłości był mentorem Edwarda Spellmana, który jednak przerósł Faustusa i sam został kapłanem. Posiada konserwatywne poglądy na temat funkcjonowania sabatu i szkoły, nie godzi się na zmiany proponowane przez Sabrinę Spellman. Jest wdowcem po Constance Blackwood oraz ojcem Judasa i Judith, ale także Prudence Blackwood. Po sprzeciwieniu się woli Lucyfera ucieka z Greendale razem z bliźniętami.
Faustus Blackwood grany jest przez Richarda Coyle’a.


WYGLĄD


Faustus jest wysokim mężczyzną w średnim wieku. Ma ciemne i krótkie włosy. Najczęściej nosi szaty kapłana i wspiera się laską.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Faustus przybywa do domu Spellmanów, aby przekonać Sabrinę do Mrocznego Chrztu. Okłamuje ją jednak, by zachęcić do oddania się Szatanowi. Gdy podczas ceremonii młoda czarownica orientuje się, że została oszukana – ucieka. W konsekwencji odbywa się rozprawa przeciwko Sabrinie i jej ciotkom, a Faustus jest oskarżycielem. 


Żona Blackwooda, z którą od dłuższego czasu starają się o dziecko, ponownie, po kilku poronieniach, zachodzi w ciążę. Faustusowi zależy na męskim potomku i nie zamierza utracić kolejnego dziecka – prosi więc Zeldę Spellman, aby zaopiekowała się Constance. To stanowi także początek jego romansu z Zeldą. Podczas Uczty nad Ucztami, Faustus zostaje zmuszony do wyjawienia prawdy na temat Prudence, która jest jego nieślubnym dzieckiem, wychowanym w Kościele Nocy razem z innymi sierotami. 


Kapłan Blackwood w ukryciu organizuje konserwatywną organizację – stowarzyszenie Judasza, do którego zaprasza tylko męskich przedstawicieli sabatu. Pod przykrywką zmniejszenia wyroku Ambrose’a Spellmana, manipuluje nim, by dołączył do stowarzyszenia, żeby później go wykorzystać. 


Zelda informuje Blackwooda, że będzie miał dwóch synów, gdy jednak podczas porodu okazuje się, że jedno z dzieci to dziewczynka, Zelda okłamuje Faustusa, mówiąc mu, że urodził się tylko jeden syn, wzmocniony przez brata, którego wchłonął w łonie matki. Jego córka zostaje porwana przez Zeldę, która chce zapewnić jej bezpieczeństwo.


Sezon 2


Faustus kontynuuje swój związek z Zeldą Spellman, jednak nie przypada to do gustu Shirley Jackson, która plotkuje na ich temat i zaczyna niszczyć reputację Zeldy. Pod wpływem ultimatum postawionego przez Zeldę Faustus decyduje się zawrzeć z nią małżeństwo. Do Greendale przybywa Antypapież, aby udzielić im ślubu. Jest to moment, na który Faustus czekał, pod nieobecność swojego zaufanego członka stowarzyszenia Judasza, zleca pilnowanie Antypapieża Ambrose’owi Spellmanowi. W rzeczywistości Faustus opętał jego chowańca i za jego pomocą steruje Ambrosem, doprowadzając do zabójstwa głowy Kościoła Nocy. 


Ślub odbywa się według planów, a Ambrose, po intensywnych poszukiwaniach trafia do celi. Faustus wyjeżdża z Zeldą w podróż poślubną, podczas której rzuca na nią urok i steruje czarownicą, by była mu posłuszna. Po śmierci Antypapieża to Faustus tymczasowo sprawuje jego obowiązki.


Wprowadzenie przez Faustusa nowych zasad w Akademii budzi sprzeciw niektórych członków. Blackwood powrócił do tradycyjnych i konserwatywnych zwyczajów, nadających więcej praw mężczyznom i ograniczających możliwości kobiet. Gdy Elspeth buntuje się i zamierza uciec z Kościoła Nocy, Faustus wrzuca ją do celi. W tym czasie dowiaduje się od Prudence o swoim porwanym dziecku. Gdy mroczny Pan pojawia się w Greendale, Faustus przedstawia mu swoje plany na zmianę zasad i nazwanie się Kościołem Judasza. Lucyfer nie jest zadowolony z pomysłów Faustusa i nakazuje mu czcić Sabrinę Spellman – swojego Herolda Piekła. Blackwood w buncie przeciw pokłonieniu się Sabrinie postanawia zabić członków sabatu, poprzez ich otrucie, i uciec ze swoimi dziećmi. Gdy Prudence dowiaduje się, co jej ojciec zaplanował, przysięga mu zemstę i próbuje uratować sabat.


Sezon 3


Po ucieczce z Greendale Faustus wraz ze swymi bliźniętami ukrywa się przy jeziorze Loch Ness. Próbuje także dowiedzieć się jak najwięcej o pradawnych bogach. Za pomocą magii sprawia, że Judas i Judith szybciej dorastają. W momencie, kiedy Ambrose i Prudence przybywają do niego z chęcią zemsty, jest w trakcie zdobywania tajemniczego jaja, mogącego manipulować czasem. Gdy Prudence chce zamordować, zostaje powstrzymana przez Judasa i Judith.


Po powrocie do Greendale ciało Faustusa zostaje wykorzystane jako więzienie dla Lucyfera. Obaj zostają zamknięci w jednej z cel Akademii Sztuk Nieznanych. Mroczny Pan manipuluje Nickiem i wykorzystuje jego słabe strony, sprawiając, że czarodziej w końcu uwalnia ich z lochu, w zamian za silne środki odurzające. Blackwood i Mroczny Pan udają się do Lilith, aby rozdzieliła ich dusze. Podstępem zmuszają Panią Wardwell do zdradzenia Lilith. Zarówno ona, jak i Faustus obawiają się, że Lucyfer ich zabije, gdy nie będą mu już potrzebni, dlatego zawierają pewien pakt, by ochronić siebie nawzajem. 


Blackwood po uwolnieniu od Lucyfera nosi znamię Kaina, które sprawia, że jest on nieśmiertelny. Obserwuje zdradę swego sabatu, który zaczął wyznawać Lilith za sprawą Zeldy Spellman. Postanawia pomóc poganom w zlikwidowaniu czarownic i odzyskać swe bliźnięta, ukryte w domu Spellmanów. Przyłącza się do niego Agatha, po zabiciu Dorcas.


W pierwotnej wersji Faustus zostaje uśpiony przez Sabrinę i demona snu Batibat, by bohaterka mogła cofnąć się w czasie i uratować Greendale od zagłady pogan. Kiedy sprawy przybierają inny obrót, Blackwood i tak pojawia się w domu Spellmanów i odzyskuje to, co mu zabrali – zarówno swe bliźnięta, jak i tajemnicze jajo. Wraz z Agathą, Judith i Judasem postanawia przekłuć jajo i wypuścić do świata żywych pradawne koszmary.


Sezon 4


Blackwood ukrywa się pod nazwiskiem Wielebnego Lovecrafta i zakłada nowy kościół sławiący pradawne koszmary. Agatha werbuje dla niego wiernych, a jedną z nich zostaje Mary Wardwell. Ku uciesze Faustusa wkrótce nadchodzi pierwszy koszmar – Ciemność. Kiedy zostaje pokonany przez Sabrinę, Blackwood nie przejmuje się, bo wie, że to dopiero początek. Gdy u progu kościoła pojawia się Niezaproszony, Agatha wraz z Mary zapraszają go, pomagają mu się umyć i znajdują dla niego nowe ubrania. Koszmar wyrusza na wesele Hildy, by zabić świętujących. Po tym, jak Niezaproszony zostaje pokonany, nadchodzi Upiorny, szukający schronienia w czyimś ciele. Blackwood oferuje mu swoje, lecz Upiorny stwierdza, że jest on za słaby i chce wniknąć w Sabrinę Spellman, która zniszczyła poprzednie koszmary. Jako że jemu również nie udaje się pokonać Spellmanów, pora na ulubiony koszmar Faustusa – Czarta Wypaczenia. Blackwood wypowiada życzenie, a czart zmienia rzeczywistość. Od teraz jest on dyktatorem, a bycie czarownicą jest zakazane. Na dodatek Sabrina staje się głównym wrogiem, którego wszyscy poszukują. Sabrinie i Roz udaje się jednak przywrócić pamięć czarownicom i zorganizować bunt. Ostatecznie zdobywają posążek czarta i udaje się wypowiedzieć życzenie, by wszystko wróciło do normy.


Blackwood zostaje zaatakowany przez Prudence, która wbija mu miecz w pierś i pozbawia go głowy. Prudence i Ambrose próbują wydobyć z Faustusa informacje o kolejnych koszmarach, a kiedy ich plan zawodzi, Prudence zaczyna go torturować. Wkrótce Blackwood czuje nadchodzącą Otchłań, rozkazuje swemu ciału wstać i zabiera swą głowę do Mary Wardwell, którą prosi o pomoc. Decyduje o zostawieniu jej swych pism, by od teraz to ona głosiła jego słowa. Sam wyrusza w Góry Szaleństwa, gdzie odnajduje Sabrinę Spellman, którą zamierza wykorzystać, aby zagarnąć fragment Otchłani dla siebie. Ulega podstępowi Spellmanów, którzy przybyli, żeby ją uratować, w wyniku czego traci wzrok i przytomność. Po tych wydarzeniach Prudence decyduje rozrzucić szczątki Blackwooda na cztery strony świata.


 

Pełna biografia »

Faustus Blackwood - powiązania postaci

Faustus Blackwood
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Richard Coyle

Faustus Blackwood - Opinie

8 + 9 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne