Fot: Shutterstock

Gryla

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Gryla jest starą wiedźmą, która nie należy do żadnego z sabatów. W przeszłości straciła dziecko w wyniku paktu zawartego w czasie wielkiego głodu. Wraz z inną wiedźmą umówiła się, że zjedzą własne dzieci, by przeżyć. Kiedy Gryla zabiła swoje jedyne dziecko, druga wiedźma zerwała ich umowę. Gryla od tamtej pory stara się wypełnić pustkę po utracie dziecka, przyjmując do swojej rodziny głównie sieroty, znane jako Świąteczni Chłopcy. W świąteczne dni psocą w niechronionych domach czarownic, a Gryla jest jedyną osobą zdolną ich powstrzymać. Jest bardzo wrażliwa na krzywdy wyrządzane dzieciom. Została porzucona przez męża, przez co nie znosi wszystkich mężczyzn. Przybywa do Greendale na wezwanie Zeldy Spellman, żeby walczyć z poganami.
W jej rolę wciela się Heather Doerksen.


WYGLĄD


Gryla posiada długie blond włosy, nosi ciemne suknie i mocny makijaż.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Podczas świąt do domu Spellmanów przybywają Świąteczni Chłopcy. Zelda orientuje się, kim są i postanawia wezwać Grylę, aby się nimi zajęła.  Bohaterka zgadza się zabrać ze sobą swoje dzieci w zamian za wspólne wypicie ginu. Podczas wizyty Gryla słyszy płacz Leticii i postanawia odebrać Spellmanom dziewczynkę. Na pomoc przychodzi jednak Diana Spellman, podstępnie oszukując Grylę, która myśli, że wyszła z domu z prawdziwym dzieckiem. Sabrina jednak zdradza, że podmieniła Leticię na zaczarowaną maskotkę i dziewczynka w rzeczywistości jest bezpieczna.


Gryla zostaje wezwana ponownie, by pomóc Spellmanom pokonać demona, zamieniającego dzieci w zabawki z wosku. Mimo złości z powodu oszustwa, zgadza się pomóc.


Sezon 3


Gdy sabat z Greendale traci moc, w wyniku konfliktu z Lucyferem, Zelda wzywa wiedźmy, by pomogły im się obronić. Gryla początkowo jest bardzo wrogo nastawiona i zamierza zabić wszystkich czarodziejów, dopiero dzięki Mambo Marie udaje się ją przekonać, że zagrożenie dotyczy wszystkich wiedźm. 


Czarownice pomagają Sabrinie pojmać Circe poprzez udostępnienie jej swoich mocy. Mają ich jednak za mało, by uratować cały sabat. W pierwotnej wersji Gryla wraz z innymi wiedźmami ginie w Kościele Nocy, ale przez to, że Sabrina cofa się w przeszłość, zostają ocalone i wraz z sabatem pokonują pogan.


 

Pełna biografia »

Gryla - powiązania postaci

Gryla
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Heather Doerksen

Gryla - Opinie

6 + 4 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne