Fot: Shutterstock

Agatha Night

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Agatha, podobnie jak Dorcas, jest sierotą, która została przygarnięta przez Kościół Nocy, a po Mrocznym Chrzcie rozpoczęła naukę w Akademii Sztuk Nieznanych. Razem z Prudence tworzą trójkę sióstr-przyjaciółek, które znęcają się nad innymi uczniami oraz nimi manipulują. Uwzięły się także na Sabrinę, gdy trafiła ona do Akademii, ale ostatecznie pomogły jej zemścić się na chłopakach z liceum Baxter High. W przeszłości Agatha miała romans z Nicholasem Scratchem, podobnie jak wiele innych czarownic. Jest chyba najbardziej mściwą i nikczemną wiedźmą z całej trójki – bez wahania podejmuje próbę zabicia braci Kinkle, pracujących w kopalni i zmusza Dorcas, by jej pomogła. Agatha oszalała przez spojrzenie w oczy Wielkiego Boga Pana – pogańskiego potwora i w wyniku tego zabiła swoją siostrę Dorcas oraz połączyła swoje siły ze zbuntowanym Blackwoodem.
W rolę Agathy wciela się Adeline Rudolph.


WYGLĄD


Agatha posiada długie czarne włosy i ciemne oczy. Podobnie jak jej siostry nosi ciemne sukienki z białym koronkowym kołnierzem.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Agatha nie znosi rodziny Kinkle, której przodkami byli łowcy czarownic i gdy widzi, jak podczas polowania mężczyźni mordują chowańca, postanawia się zemścić. To jednak spotyka się z gniewem zarówno Sabriny, jak i Prudence – jedna nie potrafi wybaczyć Agathcie bezmyślnego odebrania życia, druga buntu i działania bez jej zgody. Karą za ten bunt ma być poświęcenie Agathy w rytuale wskrzeszenia Tommy’ego Kinkle. Po jej zabiciu Sabrina jednak wskrzesza czarownicę w magicznym Dole Kaina przy domu Spellmanów. W wyniku złamania zasad rządzących przywoływaniem zmarłych, Agatha choruje i pluje piachem, dopóki ziemi nie zostanie zwrócone należne jej ciało.


Sezon 2


Agatha razem z Prudence i Dorcas pilnują sabatu podczas nieobecności Ojca Blackwooda. Zamierzają zmusić Ambrose’a Spellmana, by przyznał się do zabicia Antypapieża w przeddzień ślubu Faustusa i Zeldy. Kiedy czarodziej zaprzecza, sięgają po kolejne podstępy. Ich próby zostają udaremnione przez Hildę Spellman, która pomaga mu w ucieczce. Wtedy jednak w Akademii pojawiają się łowcy czarownic, zamierzający nawrócić sabat czarownic na wiarę w Fałszywego Boga. 


Kolejnym zagrożeniem okazuje się Faustus Blackwood – po powrocie z podróży poślubnej postanawia zreformować Kościół Nocy i Akademię Sztuk Nieznanych. Wprowadza nowe prawa i przepisy, które nie podobają się niektórym czarownicom – w tym Prudence i jej siostrom. Sam Mroczny Pan skarci Faustusa za jego zachowanie i nakaże czcić Sabrinę, a Blackwood podejmie próbę otrucia całego sabatu. Gdy Prudence dowiaduje się o tym, rusza na ratunek Agathy i Dorcas i teleportuje je do domu Spellmanów.


Sezon 3


Agatha zostaje wysłana przez Prudence, aby pilnować Dorcas, zostaje jednak zwabiona przez Profesora Carcosę w pułapkę. Jego wzrok wywołuje szaleństwo, a młoda czarownica nieuważnie spogląda na jego twarz. Dorcas w tym czasie zostaje zamieniona w kamień przez Nagainę. Bohaterki zostają przyprowadzone do sabatu, jednak nie da się od nich dowiedzieć, co im się przytrafiło. Zrozpaczona Prudence stara się poznać prawdę za pomocą magii, lecz gdy wnika w myśli Agathy, widzi chaos. Po spowolnieniu strumienia jej myśli, udaje się poznać wspomnienia Agathy. Prudence razem z Ambrosem identyfikują prawdziwą postać Carcosy – Wielkiego Boga Pana.


Agatha zostaje przywiązana do fotelu, ponieważ stanowi zagrożenie dla siebie i innych. Uwalnia ją dopiero Faustus Blackwood, który wkrada się do Akademii. Bohaterom udaje się przywrócić Dorcas do życia, jednak Agatha w swym szale postanawia ją zamordować. Gdy poganie i Faustus ponownie pojawiają się w Akademii, Agatha dołącza do byłego kapłana. Razem z Blackwoodem, a także z Judasem i Judith, niszczy tajemnicze jajo, zdobyte przez Faustusa w Loch Ness, uwalniając tym samym pradawne koszmary.


Sezon 4


Agatha pojawia się u drzwi Mary Wardwell, chcąc opowiedzieć jej o nowym kościele. Zaprasza ją na ich spotkanie, jeśli zaznała prawdziwego strachu.


Podczas spotkania w kościele przybywa kolejny koszmar – Niezaproszony. Agatha otwiera mu drzwi i zaprasza do środka. Faustus rozkazuje jej zdobyć język dla ich gościa, by móc z nim porozmawiać. Z pomocą Mary Agatha kąpie Niezaproszonego, by mógł wybrać się na wesele Hildy Spellman. Po porażce Niezaproszonego pojawia się kolejny koszmar – Upiorny. Poszukuje gospodarza, którym może manipulować i wymarzył sobie Sabrinę Spellman – dziewczynę, która pokonała jego poprzedników.


W nowej rzeczywistości, która powstała na życzenie Faustusa po tym, jak znalazł posążek Czarta Wypaczenia, Agatha odzyskała zmysły. Prawdopodobnie po zmianie rzeczywistości jej umysł powrócił do normy. Po przybyciu kolejnego koszmaru – Wskrzeszonego – Agatha znajduje Dorcas, która powróciła do świata żywych. Dorcas chce spędzić z nią czas, lecz po chwili przypomina sobie, że to ona ją zabiła. Sięga po nożyczki, chcąc skrzywdzić Agathę, ale zostaje powstrzymana przez Prudence. Mambo Marie pomaga Dorcas wrócić do jej grobu. Na pożegnanie Dorcas szepcze, że wybacza Agathcie.


Kiedy przychodzi czas na zmierzenie się z ostatnim z koszmarów – Otchłanią, Agatha pomaga sabatowi i Sabrinie uratować miasteczko. Udaje się do Gór Szaleństwa, by uratować Sabrinę przetrzymywaną przez Faustusa Blackwooda, a gdy uwalniają z jej ciała cząstkę Otchłani, modli się do Hekate o oszczędzenie życia czarownicy.


 

Pełna biografia »

Agatha Night - powiązania postaci

Agatha Night
Aktor: Adeline Rudolph

Agatha Night - Opinie

4 + 2 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne