Fot: Shutterstock

Edward Spellman

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Edward był Wysokim Kapłanem i Dyrektorem Akademii Sztuk Nieznanych oraz bratem Hildy i Zeldy Spellman. W młodości Faustus Blackwood był jego mentorem, jednak Edward szybko go przerósł. Chciał zrewolucjonizować instytucje, którymi zarządzał, zakazał wielu złych tradycyjnych praktyk, takich jak Uczta nad Ucztami. Był bardzo tolerancyjny, wspierał równość kobiet i mężczyzn, ale także czarodziei i śmiertelników. Prowadził dzienniki, w których opisywał swoje badania. Stworzył skomplikowany układ Acherona, który jest trudną do rozwiązania pułapką, i uwięził w nim potwora Batibat nawiedzającego ludzkie sny. Zakochał się w śmiertelniczce i ożenił się z nią za zgodą Mrocznego Pana. Mieli jednak problem z poczęciem dziecka, dlatego zwrócili się do niego o pomoc – tak naprawdę to Mroczny Pan jest więc ojcem Sabriny. Kilka dni po narodzinach dziecka Edward wraz z Zeldą Spellman wpisali Sabrinę do Księgi Bestii, ukrywając ten fakt przed Dianą.
W rolę Edwarda wciela się Georgie Daburas.


WYGLĄD


Edward widziany jest jedynie w wizjach Sabriny lub na zdjęciach – jako elegancko ubrany mężczyzna w średnim wieku, z brodą i kapeluszem.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Pierwszy raz Sabrina widzi swoich rodziców, kiedy objawiają jej się w wizjach przed Mrocznym Chrztem. Zdają się jej sugerować, że nie powinna zgadzać się na wpisanie do Księgi Bestii. A gdy czarownica zauważa ich podczas ceremonii chrztu, ucieka z niej. W wyniku tego ma zostać osądzona przez sąd dla czarowników. Sabrina dopiero udając się do Akademii zaczyna dowiadywać się o tym, jaki był jej ojciec.


Sezon 4


Edward powraca z zaświatów, kiedy do Greendale przybywa następny koszmar – Wskrzeszony. Edward nie pamięta, że zginął, dlatego pojawia się w Akademii Sztuk Nieznanych, jakby nic się nie stało. Zelda przedstawia mu Sabrinę, lecz ten nie ma pojęcia, kim ona jest. Kiedy bohaterka wyjawia mu prawdę, nie wierzy jej. Wzywa swą żonę Dianę, a Sabrina mówi mu, że ona nie żyje. Edward wścieka się i zaczyna wyładowywać na Sabrinie swą złość.


 

Pełna biografia »

Edward Spellman - powiązania postaci

Edward Spellman
Aktor: Georgie Daburas
Data śmierci: przed rozpoczęciem serialu
Miejsce śmierci: wypadek samolotowy
Córki: Sabrina Spellman

Edward Spellman - Opinie

10 + 2 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne