Lilith
Chilling Adventures of Sabrina


2 głosy
Chilling Adventures of Sabrina
Oceń film
4.50

Lilith - biografia

CHARAKTERYSTYKA


Lilith była pierwszą żoną Adama w Ogrodzie Eden, ale została z niego wygnana. Po tym odnalazł ją Lucyfer Morningstar, upadły anioł. Zawarli wtedy umowę, a Lilith została jego pierwszą czarownicą. Najczęściej towarzyszy jej chowaniec Stolas, który jest czarnym krukiem. Lilith przybyła do Greendale, aby zbliżyć się do Sabriny Spellman i dopilnować, by wypełniła ona wolę Mrocznego Pana. W tym celu podszywa się pod jej nauczycielkę Mary Wardwell. Po odkryciu prawdziwych intencji Lilith Sabrina także zawiera z nią umowę i czyni ją Królową Regentką w Piekle, rządzącą podczas nieobecności Sabriny. Gdy Mroczny Pan zostaje pokonany, Lilith zwraca życie Pani Wardwell, ale zachowuje wygląd nauczycielki.
W rolę Lilith, podobnie jak Mary Wardwell, wciela się Michelle Gomez.


WYGLĄD


Jej ziemski wygląd to w rzeczywistości zawłaszczenie ciała Pani Wardwell, posiada więc długie brązowe włosy i jasną skórę. Lilith jednak w przeciwieństwie do Mary nosi eleganckie sukienki, wysokie szpilki i makijaż.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Lilith przybywa do Greendale, aby móc kontrolować oraz szpiegować Sabrinę. Podstępem zbliża się do Pani Wardwell, żeby wcielić się w jej rolę. Początkowo działa jako sojuszniczka Sabriny, budząc zaufanie czarownicy, by wykorzystać ją do swoich celów, ale także wypełnić wolę Lucyfera. Ciotkom Sabriny przedstawia się jako czarownica wygnana z innego sabatu, chcąca pomóc i ochronić Sabrinę. Z uwagą obserwuje poczynania młodej czarownicy, ale także ingeruje w jej działania – powstrzymuje przed zbyt dokładnym badaniem tuneli w kopalni, pożycza książki potrzebne do wzywania zmarłych, pomaga w znalezieniu duszy Tommy’ego Kinkle, ale też zabija uratowanego przez Sabrinę Jessego Putnam. Ostatecznie to Lilith sprawia, że Sabrina podpisuje Księgę Bestii i staje się pełnoprawną czarownicą, wypełniając w ten sposób obietnicę jej ojca wobec Mrocznego Pana.


Sezon 2


Lilith stara się zrobić wszystko, by Sabrina wypełniła przepowiednię, tymczasem do Greendale powraca ukochany Mary Wardwell – Adam. Lilith początkowo jest bardzo sceptyczna wobec mężczyzny, jednak szokuje ją sposób, w jaki jest przez niego traktowana. Lucyfer staje się coraz bardziej zły na Lilith za to, że rozprasza się, zamiast pracować dla niego. Gdy Sabrina i Nick odkrywają przepowiednię, Lilith zostaje przez nich podejrzana o podjudzanie czarownicy do jej spełnienia, wkrótce poznają także jej prawdziwą tożsamość. Lilith dowiaduje się, że to Sabrina ma rządzić razem z Szatanem zamiast niej, więc pomaga jej udaremnić zamiary jej ojca. Czuje się oszukana i zdradzona. Razem więc próbują schwytać Lucyfera, a gdy w końcu im się udaje, Lilith wraca do Piekła jako królowa regentka i zabiera ze sobą ciało Nicka, w którym uwięziono Lucyfera.


Sezon 3


Lilith sprawuje władzę w Piekle jako regentka Sabriny, torturuje Nicka, w którym uwięziony jest Mroczny Pan. Demony z Pandemonium nie traktują jej poważnie, więc Lilith prosi Sabrinę o ponowną koronację w zamian za uwolnienie Nicka. Zanim do tego dojdzie, prawo Sabriny do tronu zostanie podważone przez Calibana, który wyzwie ją na pojedynek w zdobyciu Nieświętych Regaliów. Lilith musi pomóc czarownicy, by utrzymać swoją pozycję.


Kiedy Lilith dowiaduje się, że Lucyfer wydostał się z Akademii, w której był przetrzymywany, gniewa się na Sabrinę, że jej nie ostrzegła. Ucieczka Mrocznego Pana oznacza dla niej śmierć, jako że go zdradziła. Po odrzuceniu przez sabat, w którym Lilith chciała się schronić, udaje się do domu Pani Wardwell, wierząc, że prawdziwa chrześcijanka da jej schronienie. Lilith pod postacią Adama pojawia się u Mary i błaga ją o możliwość ukrycia się w jej domu. Mroczny Pan podstępem dowiaduje się o obecności Lilith i zmusza ją do wykonania rytuału oddzielenia od Blackwooda. Lilith wykorzystuje moment, kiedy Lucyfer uśpił swoją czujność i dogaduje się z Blackwoodem – daje mu znak Kaina, przez który nie może zginąć, a w zamian otrzymuje nasienie Mrocznego Pana. Gdy Lucyfer dowiaduje się, że Lilith urodzi mu syna, postanawia poczekać z zabiciem zdrajczyni.


Lilith wraz z Lucyferem powraca do Pandemonium, gdzie będą towarzyszyć Sabrinie Morningstar w rządzeniu Piekłem.


 


Foto: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Pełna biografia »

Lilith - powiązania postaci

Aktor: Michelle Gomez

Lilith - Opinie

8 + 7 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne