Hilda Spellman
Chilling Adventures of Sabrina


2 głosy
Chilling Adventures of Sabrina
Oceń film
4.50

Hilda Spellman - biografia

CHARAKTERYSTYKA


Hilda to młodsza siostra Zeldy, ciotka Sabriny. Jest czarownicą i specjalizuje się w kuchennej magii. Jest dobroduszna, pogodna i bardzo empatyczna. Zwykle pozytywnie nastawiona wobec pomysłów Sabriny – zachęca ją do podejmowania własnych decyzji. Jej chowańcami są pająki, a ulubionym zajęciem gotowanie i zajmowanie się przydomowym ogrodem. Lubi czytać romanse, ale pisze też własne książki. Posiada brytyjski akcent, bo przez część życia mieszkała w Anglii. Prowadzi zakład pogrzebowy w Greendale, pracuje także w małej kawiarni i księgarni zajmującej się literaturą fantastyczną. Hilda związuje się z jej właścicielem Dr. Cerberusem, z którym się zaręcza.
Postać Hildy grana jest przez Lucy Davis.


WYGLĄD


Hilda posiada blond włosy i duże zielone oczy. Jest niska i korpulentna. Nosi bardzo kolorowe ubrania i biżuterię.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Podczas gdy trwają przygotowania do Mrocznego Chrztu Sabriny, a w niej samej pojawiają się wątpliwości, Hilda wspiera bratanicę. Jej akceptacja zachowania Sabriny budzi złość starszej Zeldy, przez co zabija ona Hildę. Zakopuje ją jednak obok domu, w magicznej ziemi, która wskrzesza bohaterkę. Podczas sądu nad Sabriną wychodzi na jaw, że Zelda wraz z ojcem Sabriny wpisali nowo narodzoną czarownicę do Księgi Bestii. Hilda, aby uratować dziewczynę, pokazuje sędziom akt chrztu w kościele katolickim, który zorganizowała matka Sabriny – Diana. W wyniku tego Hilda zostaje ekskomunikowana z sabatu czarownic, o czym Zelda nieustannie jej przypomina. Hilda nie potrafi odmówić zarówno Sabrinie, jak i Ambrosowi, przez co nieraz pozwala im na rzeczy, które ściągają na nich niebezpieczeństwo – jak astralne projekcje, egzorcyzmy czy wskrzeszanie zmarłych. Hilda zaprzyjaźnia się z Dr. Cerberusem, z którym pracuje w pobliskiej księgarni i kawiarni. Mężczyzna przychodzi jej z pomocą, gdy Hilda, zostawiona przez Zeldę i Sabrinę, musi bronić budynku szkoły, w którym mieszkańcy Greendale schronili się przed zagładą z ręki trzynastu wiedźm. 


Sezon 2


Zbliżają się Walentynki, a ukochany Hildy powoli zrywa ich kontakt. Czarownica postanawia z nim porozmawiać i wręcza mu walentynkę. Doktor Cerberus jednak odrzuca jej zaloty. Hilda zachęcana przez Zeldę ponownie udaje się do księgarni, by zdobyć serce ukochanego. Wtedy ten wyjawia jej prawdę na swój temat – został opętany przez inkuba, a ich związek może stanowić dla niej zagrożenie. Hilda jednak znajduje na to sposób i dwójka bohaterów może ze sobą szczęśliwie być.


Kiedy ślub Zeldy z Faustusem jest coraz bliżej, ekskomunika Hildy zostaje zdjęta, by mogła pomóc siostrze w przygotowaniach. Zelda prosi ją o rozprawienie się z duchem Constance Blackwood, która ją nawiedza. Hilda podstępem ściąga ducha, by z nim porozmawiać, dowiaduje się jednak, że Constance została okłamana przez Shirley i zmanipulowana dla jej własnych celów. Pomaga duchowi odejść na zawsze i postanawia dać nauczkę Shirley. Zaprasza czarownicę na herbatę i podaje jej zatrute ciastka. Dowiaduje się od niej o ukrytej nienawiści wobec Spellmanów za to, że Edward porzucił ją dla śmiertelniczki Diany.


Po morderstwie Antypapieża wszyscy podejrzewają Ambrose’a i zamykają go w lochach. Hilda postanawia pomóc mu i dostarcza do Akademii wystawne danie z kurczaka, z którego kości Ambrose tworzy klucz do swej celi. 


Gdy Blackwood otruwa sabat, Zelda wraz z Hildą próbują uratować młodych czarodziei.


Sezon 3


Hilda pomaga Zeldzie w zajmowaniu się ocalałymi członkami sabatu, a później także w prowadzeniu Akademii. Znajduje przez to coraz mniej czasu dla siebie i swojego ukochanego. Podczas otwarcia karnawału Phantasmagoria doktor Cerberus oświadcza się Hildzie. Bohaterka próbuje powiedzieć Zeldzie o zaręczynach, jednak jej siostra jest zbyt pochłonięta sprawami sabatu, by zwrócić na to uwagę. 


Hilda wpada na pomysł przywrócenia magii czarownicom za pomocą specjalnych rytuałów podczas Pełni Księżyca. Sabat organizuje piknik, jednak zostaje on przerwany wizytą pogan. Wrogie nastawienie dwóch zgromadzeń łagodzi serdeczność Hildy, która zaprasza pogan do wspólnej uczty. Podczas rozmowy z Circe Hilda przypadkiem zdradza, że jej chowańcami są pająki, co budzi złość rozmówczyni, która rzuca klątwę na bohaterkę. Stopniowo Hilda zaczyna przemieniać się w pająka. Próbuje powiedzieć o tym Zeldzie, jednak ponownie zostaje zignorowana. W złości udaje się do doktora Cerberusa, by spędzić z nim ostatnie chwile. Gdy nie potrafi już dłużej ukrywać swojej transformacji, wyjawia mu prawdę. Niestety dochodzi do tragedii i Hilda, nie mogąc powstrzymać swych instynktów, owija ukochanego w kokon z pajęczej nici, myśląc, że go zabiła. Ponownie prosi Zeldę o to, by przyszła do księgarni z pistoletem, jako że nie ma dla niej ratunku. Zelda przybywa, a widząc, do czego doszło, postanawia zabić siostrę. Umieszcza jej ciało w magicznej ziemi przy ich domu, licząc, że mimo osłabienia sił sabatu Hilda się odrodzi.


W pierwotnej wersji Hilda niestety nigdy nie powstała ze swego grobu. Dzięki temu, że Sabrina cofnęła się w czasie, udaje się przywrócić Hildę do życia, a także pokonać pogan.


 


Foto: DFree / Shutterstock.com

Pełna biografia »

Hilda Spellman - powiązania postaci

Aktor: Lucy Davis

Hilda Spellman - Opinie

7 + 6 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne