Fot: Shutterstock

Hilda Spellman

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Hilda to młodsza siostra Zeldy, ciotka Sabriny. Jest czarownicą i specjalizuje się w kuchennej magii. Jest dobroduszna, pogodna i bardzo empatyczna. Zwykle pozytywnie nastawiona wobec pomysłów Sabriny – zachęca ją do podejmowania własnych decyzji. Jej chowańcami są pająki, a ulubionym zajęciem gotowanie i zajmowanie się przydomowym ogrodem. Lubi czytać romanse, ale pisze też własne książki. Posiada brytyjski akcent, bo przez część życia mieszkała w Anglii. Prowadzi zakład pogrzebowy w Greendale, pracuje także w małej kawiarni i księgarni zajmującej się literaturą fantastyczną. Hilda związuje się z jej właścicielem Dr. Cerberusem, z którym się zaręcza.
Postać Hildy grana jest przez Lucy Davis.


WYGLĄD


Hilda posiada blond włosy i duże zielone oczy. Jest niska i korpulentna. Nosi bardzo kolorowe ubrania i biżuterię.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Podczas gdy trwają przygotowania do Mrocznego Chrztu Sabriny, a w niej samej pojawiają się wątpliwości, Hilda wspiera bratanicę. Jej akceptacja zachowania Sabriny budzi złość starszej Zeldy, przez co zabija ona Hildę. Zakopuje ją jednak obok domu, w magicznej ziemi, która wskrzesza bohaterkę. Podczas sądu nad Sabriną wychodzi na jaw, że Zelda wraz z ojcem Sabriny wpisali nowo narodzoną czarownicę do Księgi Bestii. Hilda, aby uratować dziewczynę, pokazuje sędziom akt chrztu w kościele katolickim, który zorganizowała matka Sabriny – Diana. W wyniku tego Hilda zostaje ekskomunikowana z sabatu czarownic, o czym Zelda nieustannie jej przypomina. Hilda nie potrafi odmówić zarówno Sabrinie, jak i Ambrosowi, przez co nieraz pozwala im na rzeczy, które ściągają na nich niebezpieczeństwo – jak astralne projekcje, egzorcyzmy czy wskrzeszanie zmarłych. Hilda zaprzyjaźnia się z Dr. Cerberusem, z którym pracuje w pobliskiej księgarni i kawiarni. Mężczyzna przychodzi jej z pomocą, gdy Hilda, zostawiona przez Zeldę i Sabrinę, musi bronić budynku szkoły, w którym mieszkańcy Greendale schronili się przed zagładą z ręki trzynastu wiedźm. 


Sezon 2


Zbliżają się Walentynki, a ukochany Hildy powoli zrywa ich kontakt. Czarownica postanawia z nim porozmawiać i wręcza mu walentynkę. Doktor Cerberus jednak odrzuca jej zaloty. Hilda zachęcana przez Zeldę ponownie udaje się do księgarni, by zdobyć serce ukochanego. Wtedy ten wyjawia jej prawdę na swój temat – został opętany przez inkuba, a ich związek może stanowić dla niej zagrożenie. Hilda jednak znajduje na to sposób i dwójka bohaterów może ze sobą szczęśliwie być.


Kiedy ślub Zeldy z Faustusem jest coraz bliżej, ekskomunika Hildy zostaje zdjęta, by mogła pomóc siostrze w przygotowaniach. Zelda prosi ją o rozprawienie się z duchem Constance Blackwood, która ją nawiedza. Hilda podstępem ściąga ducha, by z nim porozmawiać, dowiaduje się jednak, że Constance została okłamana przez Shirley i zmanipulowana dla jej własnych celów. Pomaga duchowi odejść na zawsze i postanawia dać nauczkę Shirley. Zaprasza czarownicę na herbatę i podaje jej zatrute ciastka. Dowiaduje się od niej o ukrytej nienawiści wobec Spellmanów za to, że Edward porzucił ją dla śmiertelniczki Diany.


Po morderstwie Antypapieża wszyscy podejrzewają Ambrose’a i zamykają go w lochach. Hilda postanawia pomóc mu i dostarcza do Akademii wystawne danie z kurczaka, z którego kości Ambrose tworzy klucz do swej celi. 


Gdy Blackwood otruwa sabat, Zelda wraz z Hildą próbują uratować młodych czarodziei.


Sezon 3


Hilda pomaga Zeldzie w zajmowaniu się ocalałymi członkami sabatu, a później także w prowadzeniu Akademii. Znajduje przez to coraz mniej czasu dla siebie i swojego ukochanego. Podczas otwarcia karnawału Phantasmagoria doktor Cerberus oświadcza się Hildzie. Bohaterka próbuje powiedzieć Zeldzie o zaręczynach, jednak jej siostra jest zbyt pochłonięta sprawami sabatu, by zwrócić na to uwagę. 


Hilda wpada na pomysł przywrócenia magii czarownicom za pomocą specjalnych rytuałów podczas Pełni Księżyca. Sabat organizuje piknik, jednak zostaje on przerwany wizytą pogan. Wrogie nastawienie dwóch zgromadzeń łagodzi serdeczność Hildy, która zaprasza pogan do wspólnej uczty. Podczas rozmowy z Circe Hilda przypadkiem zdradza, że jej chowańcami są pająki, co budzi złość rozmówczyni, która rzuca klątwę na bohaterkę. Stopniowo Hilda zaczyna przemieniać się w pająka. Próbuje powiedzieć o tym Zeldzie, jednak ponownie zostaje zignorowana. W złości udaje się do doktora Cerberusa, by spędzić z nim ostatnie chwile. Gdy nie potrafi już dłużej ukrywać swojej transformacji, wyjawia mu prawdę. Niestety dochodzi do tragedii i Hilda, nie mogąc powstrzymać swych instynktów, owija ukochanego w kokon z pajęczej nici, myśląc, że go zabiła. Ponownie prosi Zeldę o to, by przyszła do księgarni z pistoletem, jako że nie ma dla niej ratunku. Zelda przybywa, a widząc, do czego doszło, postanawia zabić siostrę. Umieszcza jej ciało w magicznej ziemi przy ich domu, licząc, że mimo osłabienia sił sabatu Hilda się odrodzi.


W pierwotnej wersji Hilda niestety nigdy nie powstała ze swego grobu. Dzięki temu, że Sabrina cofnęła się w czasie, udaje się przywrócić Hildę do życia, a także pokonać pogan.


Sezon 4


Hilda stara się wesprzeć Sabrinę, kiedy ta przeżywa trudne chwile i czuje się samotna. Namawia ją, aby spróbowała znaleźć sposób na zjednoczenie swoich przyjaciół, w wyniku czego bohaterka przyzywa do Baxter High Krwawą Mary.


Hilda szykuje się do ślubu. Pragnie, aby był skromną uroczystością, lecz Zelda zmusza ją do większego przyjęcia, na które zaprasza cały sabat. Po ślubie weselnicy przenoszą się do Pokoju Doriana Graya, gdzie przybywa Niezaproszony – kolejny pradawny koszmar. Sabrinie udaje się go pokonać i uwięzić w miniaturowym domku. Po wszystkim Hilda i doktor Cerberus biorą jeszcze jeden ślub – tym razem taki, jaki sobie wymarzyła – w ogródku i w przebraniach z horroru. Wkrótce Lilith pojawia się w Akademii, gdyż zbliża się jej poród. Czarownice oferują jej pomoc i modlą się do Hekate. Kiedy życie jej i dziecka jest zagrożone, Hilda wraz z Zeldą oferują jej schronienie.


Gdy Blackwood za pomocą Czarta Wypaczenia zmienia rzeczywistość, Hilda wraz z doktorem Cerberusem oferują pomoc dla buntujących się czarownic. Dzięki zupie Hildy wszyscy odzyskują pamięć i są w stanie przywrócić świat do normy.


Po tych wydarzeniach do Akademii przybywa Lucyfer, by poinformować, że istnieją dwie Sabriny. Po chwili zjawia się ona sama. Zelda jest wściekła, lecz wszyscy muszą się teraz sprzymierzyć w walce z nadchodzącą katastrofą. Wkrótce przybywa anioł Metatron, który nakazuje Sabrinom się połączyć. W trakcie rytuału okazuje się, że prawdziwą przyczyną jest wpływ kolejnego koszmaru – Kosmicznego.


Kiedy nadchodzi Wskrzeszony, do Greendale przybywają zmarli. Doktora Cerberusa i Hildę odwiedza jego matka. Opowiada Hildzie, że zabijała każdą dziewczynę Cerberusa, gdyż uważała, że nie są godne, by być z jej synem. Kiedy staruszka atakuje Hildę, małżonkowie decydują, żeby ją zamknąć i poczekać, aż powróci do swego grobu.


Czarodzieje szykują się na walkę z ostatnim koszmarem – Otchłanią. Sabrina decyduje sama udać się do jej wnętrza, żeby zniszczyć ją od środka za pomocą Puszki Pandory. Kiedy Hilda, Ambrose i Zelda orientują się, co się dzieje, próbują ściągnąć duszę Sabriny do świata śmiertelników. Udaje im się uratować Sabrinę, lecz Otchłań nie zostaje pokonana, a na dodatek część niej znajduje się w Sabrinie. Bohaterka udaje się na wygnanie, gdzie staje się ofiarą Faustusa Blackwooda. Ciotki i przyjaciele Sabriny przybywają do Gór Szaleństwa, by ją uratować. Muszą jednak dokończyć rytuał, żeby uwolnić z Otchłani pochłonięte przez Sabrinę osoby. Sabrina staje się coraz słabsza, a chwilę po tym, jak udaje się wszystkich uratować i zniszczyć Otchłań, ginie. Hilda uczestniczy w ceremonii pogrzebu, razem z Zeldą stawiają także pomnik dla Sabriny w Akademii Sztuk Nieznanych.


 

Pełna biografia »

Hilda Spellman - powiązania postaci

Hilda Spellman
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Lucy Davis

Hilda Spellman - Opinie

10 + 7 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne