Fot: Shutterstock

Diana Spellman

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Diana Spellman była żoną Edwarda Spellmana i matką Sabriny. Zmarła wraz z mężem w wypadku samolotowym, podczas podróży do Włoch. Była śmiertelniczką, jednak związała się z czarodziejem Edwardem, który był Wysokim Kapłanem Kościoła Nocy i dyrektorem Akademii Sztuk Nieznanych. Po narodzinach ich córeczki w sekrecie ochrzciła ją w kościele chrześcijańskim, razem z Hildą Spellman – siostrą Edwarda.
W rolę Diany wciela się Annette Reilly.


WYGLĄD


Diana miała krótkie blond włosy i jasną cerę. Pojawia się ubrana w białą suknię lub niebieski płaszcz.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Sabrina widzi swoich rodziców w wizjach, które dręczą ją, kiedy zbliża się jej Mroczny Chrzest. Sprawiają one, że dziewczyna ma jeszcze większe obiekcje co do wpisania swojego nazwiska do Księgi Bestii. Gdy Edward i Diana ukazują się podczas ceremonii, stojąc w tłumie obserwatorów, kobieta krzyczy do córki, żeby uciekała. W wyniku tego młoda czarownica opuszcza leśne zgromadzenie, za co zostaje podana do sądu dla czarownic.


Sabrina ponownie spotyka matkę, gdy udaje się do portalu pomiędzy światami, aby ocalić duszę Tommy’ego Kinkle. Diana jednak nie poznaje swojej córki, którą ostatni raz widziała, gdy była niemowlęciem. Mimo tego matka ostrzega Sabrinę przed niebezpieczeństwem z zaświatów.


Sabrina postanawia wezwać swoją matkę podczas seansu, aby dowiedzieć się, dlaczego znajduje się w czyśćcu i porozmawiać na temat związków śmiertelników z czarodziejami. Gdy w domu Spellmanów pojawia się wiedźma Gryla, chcąca porwać małą Leticię, Diana pomaga rodzinie odzyskać dziewczynkę.

Pełna biografia »

Diana Spellman - powiązania postaci

Diana Spellman
Aktor: Annette Reilly
Data śmierci: przed rozpoczęciem serialu
Miejsce śmierci: wypadek samolotowy
Córki: Sabrina Spellman

Diana Spellman - Opinie

4 + 7 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne