Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Harwin Strong - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Harwin Strong

BIOGRAFIA Ryan Corr

CHARAKTERYSTYKA


Syn Lyonela Stronga, brat Larysa, dziedzic rodu Strongów, spadkobierca Harrenhal, największego z zamków w Westeros. Nosi przydomek Breakbones (Łamacz Kości), uważany jest bowiem za jednego z najsilniejszych, o ile nie za najsilniejszego, człowieka w Westeros. Ojciec trzech synów Rhaenyry. Często postępuje pochopnie, kierując się sercem, nie rozumem, ale trzeba przyznać, że jest gotów poświęcić wszystko w obronie tych, których kocha.


WYGLĄD


Młody, dość wysoki, mocno zbudowany mężczyzna o średniej długości kędzierzawych, ciemnych włosach (czasem upina je z tyłu) i ciemnym zaroście.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Bierze udział w polowaniu w Kingswood, z podziwem i zdumieniem spogląda na Rhaenyrę i Cristona wracających z ubitym dzikiem. Dostaje się do straży miejskiej, podczas jednego z patroli zatrzymuje Rhaenyrę przebraną w męski strój, gdy rozpoznaje, kim jest, pozwala jej odejść.


Jest na uczcie zaręczynowej Rhaenyry i Laenora, tańczy z księżniczką. Po wybuchu paniki po śmierci Joffreya z rąk Cristona zabiera Rhaenyrę w bezpieczne miejsce.


Awansuje na stanowisko Lorda Dowódcy Straży Miejskiej. Rozkwita jego romans z Rhaenyrą, która rodzi mu – choć oficjalnie Laenorowi – trzech synów: Jacaerysa, Lucerysa i Joffreya. Dochodzi do spięcia między nim a Cristonem, sugerującym, że dzieci Rhaenyry są z nieprawego łoża.


Zostaje zwolniony ze straży, ojciec wyjeżdża z nim do Harrenhal, gdzie ma go przygotować do objęcia roli głowy rodu. W Harrenhal budzi go pożar, biegnie do komnaty ojca, ale nie potrafi jej otworzyć, obaj giną w płomieniach.

Harwin Strong - powiązania postaci Ród smoka

Harwin Strong
Harwin Strong - Ród smoka Fot: Tinseltown / Shutterstock.com
Aktor: Ryan Corr
Data śmierci: sezon 1
Ojciec: Lyonel Strong
Bracia: Larys "Clubfoot" Strong
Synowie: Jacaerys "Jace" Velaryon
Lucerys "Luke" Velaryon

Harwin Strong - Opinie

9 + 10 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne